Vitamíny a minerály

Jak vitamíny Centrum pomáhají?

Zdravě.cz
03.03.2011

Dnes a denně děláme rozhodnutí, která ovlivňují náš život. Co si dám k snídani? Půjdu do práce pěšky, nebo pojedu autobusem? Životní styl, který vedeme a který určuje naši fyzickou a psychickou kondici, se tvoří nespočtem malých rozhodnutí každý den. Mnoho těchto rozhodnutí děláme automaticky – tak jako čištění zubů dvakrát denně nám pomáhá vyvarovat se častým návštěvám zubaře, tak jedna tableta multivitaminu Centrum s Multi-Efektem denně pomáhá našemu tělu v různých ohledech. Jak přesně?

Paní Irena nestíhá. Stejně jako 61% českých žen nemá Irena dost energie na to, aby mohla dělat všechno, co by chtěla, nebo co by bylo třeba. Práce, potom rychle na nákup, doma na ni čeká „druhá šichta“ – uklidit, uvařit, zkontrolovat úkoly malému Jakubovi a stihnout na sedmou připravit večeři, až se Pavel vrátí z práce. Potom už se jen oba uvelebí před televizí a za pár hodin si jdou vyčerpaní lehnout. Až 57% dotázaných Čechů přiznává, že se únava nepříznivě podepisuje na jejich milostném životě.

Pavel i Irena by potřebovali, tak jako většina lidí, aby měl den pár hodin navíc, které by věnovali svým koníčkům, přátelům a sami sobě. S 24hodinovým dnem nic nenaděláme, je ale jasné, že Pavel a Irena by potřebovali více energie a méně únavy.

Dostatek vitaminů skupiny B a minerálních látek, jako jsou mangan, hořčík, fosfor a jód, pomáhá uvolnit energii z jídla. Tyto látky by měly být obsažené ve vyvážené stravě, na kterou se snaží Irena myslet nejen pro své dobro, ale kvůli celé rodině (nevymyká se tak většině českých žen, 56% z nich se snaží zdravě jíst).

Bohužel způsobem skladování a přípravou pokrmů se většina důležitých živin z potravy ztratí, a tak je velmi obtížné pouze běžným stravováním všechny důležité živiny přijmout a jen zřídkakdy je dosaženo optimálního stavu. Centrum obsahuje vyvážený mix látek potřebných pro energetický metabolismus.

Irena doufá, že letos Jakub zase neproleží dva týdny doma s nemocí. Už takhle ji péče o potomka unavuje a na Pavla s tímhle moc spoleh není. Ví, že je potřeba posilovat imunitu, proto taky Pavlovi a Jakubovi ráno přibaluje k svačině ovoce. Ale sní ho? Stačí to? Obsahuje ovoce koupené v supermarketu dostatečnou dávku vitaminů?

Pro správně fungující imunitní systém jsou potřebné antioxidanty, jako jsou selen, zinek a vitaminy C, E a A, které brání poškozování buněk volnými radikály. Jak ale pořád myslet na vyvážený příjem antioxidantů? Irena i Pavel přitom mohou imunitu podpořit jednou tabletou, vhodnou pro jejich věkovou skupinu, multivitaminu Centrum s Multi-Efektem denně!

Když už Irena stihne vyjít si ven s kamarádkami, doufá, že bude vypadat co nejlépe. Jenže Simona má čas vysedávat u kadeřnice a na kosmetice, zatímco Irena si takové hýčkání musí plánovat dlouho dopředu. Ovšem i péče o vzhled je dlouhodobá záležitost. Centrum kombinuje vitamíny A, C, Biotin a Niacin, které podporují zdraví kůže.

Když přijede na návštěvu Irenina maminka, často si stěžuje na neduhy pokročilého věku. Trápí ji kluzké neuklizené chodníky, na kterých hrozí při pádu zlomenina jejích už tak křehkých kostí. Problémy jí také přidělává zhoršující se zrak.

Naše kosti jsou tvořeny různými minerály a během života se jejich složení neustále mění. Aby tato proměna probíhala dobře, je nutné zajištění nezbytných vitaminů a minerálů. Centrum udržuje kosti zdravé, jelikož obsahuje vitaminy D, C a K v kombinaci s vápníkem. Dále obsahuje antioxidant lutein a vitamin A, které pomáhají udržovat zdraví očí.

Jedno Centrum s Multi-efektem denně je snadné rozhodnutí, jak udělat ve svém životě změnu k lepšímu.

AZ krabicka multi efekt.jpg

Průzkum spokojenosti s životním stylem

Jana Štveráková, Marketingová manažerka Pfizer CZ: „Cílem průzkumu spokojenosti s životním stylem, který byl proveden ve většině zemí Evropy, bylo zjistit, co lidem v životě chybí a jaké každodenní problémy je trápí. Víme, že multivitaminy nejsou zázračným všelékem, nicméně v kombinaci se správnými stravovacími návyky a zdravým životním stylem mohou pomoci cítit se celkově lépe a v kondici.“

Výsledky průzkumu

  • 30% žen má pocit, že trpí únavou víc než jejich partner, stejný pocit má 26% mužů.
  • 87% mladých Čechů nemá dost času stihnout vše, co by během dne měli
  • více než polovina dotázaných si myslí, že ženy mají více energie než muži.
  • České ženy unavuje zaměstnání a péče o domácnost skoro stejně (53% a 49%), zatímco z mužů mnohem více energie vyždímá práce (65%), ale domácí práce je moc neunavují (jen 23%) – proč asi?
  • Polovina dotázaných, ve vzácné shodě mezi muži a ženami si myslí, že lepší stravování by zlepšilo jejich pocit ze sebe sama.
  • Hodinu dne navíc by práci věnovalo jen 6% žen a 9% mužů.
  • 48% Čechů hodlá příští rok strávit více času s rodinou, 64% chce ušetřit více peněz.

Pfizer – Společně pro zdravější svět

Ve společnosti Pfizer využíváme vědecké poznatky a naše globální zdroje k tomu, abychom zlepšili zdraví všech v jakémkoliv věku. Při objevování, vývoji a výrobě našich výrobků pro lidi a zvířata nastavujeme ty nejvyšší standardy bezpečnosti a kvality.

Portfolio našich produktů zahrnuje léčiva pro lidi a zvířata, vakcíny, potravinové doplňky a mnohé z nejznámějších farmaceutických výrobků. Naši kolegové pracují každý den na vyvinutých i rozvojových trzích, aby napomáhali při prevenci a léčbě nejobávanějších nemocí dneška.

Z pozice největší biofarmaceutické společnosti na světě spolupracujeme s poskytovateli zdravotní péče, vládami a místními sdruženími, abychom zlepšili dostupnost spolehlivé a cenově přístupné zdravotní péče na celém světě. Již více 150 let děláme vše pro ty, kteří na nás spoléhají.

Více o nás a našich závazcích najdete na www.pfizer.com.


Autor: Zdravě.cz

Automatická kresba – terapie silou podvědomí
Chcete zdarma kosmetiku Garnier?

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Léčivé účinky echinacey
Bylinky

Léčivé účinky echinacey

29.06.2011

V rámci našeho seriálu Bylinky pro zdraví jsme echinaceu představili a popsali její účinky. Dnes si tuto květinu, známou rovněž pod názvem třapatka nachová, představíme podrobněji.

Automatická kresba – terapie silou podvědomí
Terapie

Automatická kresba – terapie silou podvědomí

18.03.2011

Zajímají-li vás možnosti a využití alternativní medicíny, pak jste se už možná setkali s pojmem automatická kresba. Co vlastně tento termín znamená a jak automatická kresba funguje ...