Terapie

Automatická kresba – terapie silou podvědomí

Veronika Tůmová
18.03.2011

Zajímají-li vás možnosti a využití alternativní medicíny, pak jste se už možná setkali s pojmem automatická kresba. Co vlastně tento termín znamená a jak automatická kresba funguje? Jde o magii, šarlatánství, nebo skutečný možný způsob, jak pomoci lidem řešit jejich problémy?

Pomocí intuitivní kresby, kdy pacient pouze na základě svých pocitů a podvědomí nakreslí a vyobrazí to, co v sobě potlačuje – strach, vztek, či jakýkoliv životní problém, dochází nejen k relaxaci a úlevě, ale i k určení správné diagnózy problému a nalezení řešení.

Poznání vlastního nitra

Automatická kresba je způsob, jak se dotknout našeho vlastního já, jak se podívat na dno své duše a zjistit tak nejrůznější informace o nás samých. Zjistit to, co si třeba sami nikdy nepřiznáme, o čem pochybujeme, co ve skutečnosti cítíme a po čem toužíme.

Myslíte si, že o sobě víte vše a nic vás nepřekvapí? Nebo naopak nemáte dostatek odvahy pohlédnout do vlastního nitra? Automatická kresba je formou nenásilné terapie, kdy se odevzdáte síle vlastní mysli, odpoutáte se od tíhy své fyzické osobnosti a pak už jen sledujete, co vám vzniká pod rukama a co to o vás vypovídá.

K automatické kresbě není třeba talent

Pochybujete o svém kreslířském umění, a máte proto zábrany se do podobných věcí pouštět? K automatické kresbě není třeba talent, automatická kresba je způsob vyjádření, sdělení, na které slova už nestačí. Svou víru, touhu, lásku, smutek, radost nebo samotu můžete vyjádřit seskupením obrazců, tvarů a barev, pro vás možná abstraktních a nečitelných, pro jiné však dobře srozumitelných a upozorňujících na váš stav, i na to, jak jej řešit.

Řeč duše – mluva beze slov

Posloucháte něčí nudný výklad a při tom si bezmyšlenkovitě čmáráte? Stejně tak třeba při telefonování nebo sledování televize? Podivným a nic neříkajícím tvarům, které při tom vznikly na papíře, nejspíš nepřikládáte žádný význam, i to je však projev vaší na chvíli uvolněné mysli a ukázka vašich pocitů v daném okamžiku – automatická kresba.

Občas se nám může zdát, že prostá lidská řeč není dostatečně uzpůsobená k tomu, aby vyjádřila to, co vyjádřit chceme. Intuitivní kresba jako jakýsi písemný a přesto neverbální projev může být to pravé řešení. Lidé, kteří dokážou přečíst naše pocity vyobrazené v čarách a obrazcích a přijímají vibrace z nich proudící, jsou právě terapeuti, kteří nám pak mohou ulevit v našich bolestech a těžkých situacích.

Využití v medicíně a jiných oblastech

Přestože se může zdát, že tato metoda je čistě duševní a psychickou záležitostí, je úzce spojena i s řešením problémů fyzických, má tedy svůj prostor i v lékařství, a to z hlediska diagnostiky. Člověk může kromě svých duševních těžkostí vykreslit a vyjádřit i své fyzické problémy, objasnit jejich podstatu a původ. Jde o výbornou metodu i v oblasti určení a řešení sociálních problémů, neboť formou kresby můžeme vyjádřit i mnoho ze svého života, z prostředí, ve kterém žijeme, i o lidech, kteří nás obklopují a ovlivňují.

 

Zaujala vás tato forma terapie? Nebo jste ji už někdy vyzkoušeli?

Autor: Veronika Tůmová

Fenykl obecný - bylinky pro zdraví
Jak vitamíny Centrum pomáhají?

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Léčivé účinky echinacey
Bylinky

Léčivé účinky echinacey

29.06.2011

V rámci našeho seriálu Bylinky pro zdraví jsme echinaceu představili a popsali její účinky. Dnes si tuto květinu, známou rovněž pod názvem třapatka nachová, představíme podrobněji.

Guarana - bylinky pro zdraví
Bylinky

Guarana - bylinky pro zdraví

11.03.2011

Tropická dřevina guarana je dalí léčivkou v našem seriálu o bylinkách. Česky se jí říká paulinie nápojná. Roste převážně v deštných pralesech v Brazílii.