zdroj: pixabay.com
Cestování - dovolená

Svět se vrací do normálu: Užijte si cestování s dětmi v klidu a pohodě!

Veronika Tůmová
27.05.2020

Vlna rozvolňování bezpečnostních opatření v boji proti koronaviru nabrala na obrátkách a od pondělka můžeme říct, že se naše životy pomalu ale jistě vrací do normálních kolejí. Dnes už je jasné, že se navzdory předpokladům i v letošním roce podíváme také do zahraničí. Nic tedy nebrání v opětovném plánování letní dovolené.

Možná budete letos v létě cestovat jen po České republice, objevovat její krásy a žasnout nad tím, co vám celá léta unikalo, třeba kvůli každoročním rekreacím v Chorvatsku či jinde. Možná ale chytnete za pačesy obnovenou příležitost k vycestování trochu dál. Ať tak nebo tak, určitě se vám i letos bude hodit pár tipů na pohodové cestování s dětmi.

Zapojte děti do plánování a příprav na dovolenou

Cestování s dětmi bývá v každém případě určitá výzva. Důležité je, hned na začátku utlumit projevy značné nervozity, která nás obvykle v souvislosti s cestováním přepadá. Nervozita a stres, se jak známo velmi rychle přenáší na děti, obzvlášť na ty nejmenší, což pak může zkomplikovat nejen cestu, ale už samotné přípravy na ni. Budeme-li mluvit o plánované dovolené s dětmi s nadšením, budeme se s nimi dělit o své plány a dáme dostatečně najevo, že se na ni těšíme, a že i ony se mají rozhodně na co těšit, budou naše pocity sdílet a vše proběhne v daleko uvolněnější atmosféře. Klid a pohoda je přesně to, co potřebujete, abyste si udrželi energii pro přípravy a zbytečně se už předem nevyčerpávali stresem.

Kouzlo moře a mořského ovzduší

Před cestou za dobrodružstvím

Samotné cestování je obvykle náročné, což zdaleka nepociťují jen děti. Pokud se s nimi však chystáte poprvé na delší trasu, například autem, zkuste to nejprve nanečisto někde u nás. Budete mít lepší představu o tom, jak vaše dítě cestování zvládá, co už je na něho moc, a jak se tomu přizpůsobit. Rozhodně je důležité se na co nejvíc věcí pořádně připravit a nenechávat nic náhodě. Průběh trasy by měl být přizpůsobený věku dítěte, popřípadě i jeho zdravotnímu stavu. Děti potřebují dostatek spánku, klid a pravidelnou rutinu, jejíž narušení se může znatelně projevit a všechno značně zkomplikovat. Pokud na děti působí příliš mnoho nových podnětů, mohou být nervózní a mrzuté. Než se tedy spolu vydáte za poznáním, popovídejte si o chystaném dobrodružství a dítě zkuste předem na cestu připravit, třeba i nad obrázkovou knížkou.

Dovolená pro rodiny s dětmi – relax pro všechny!

Pokud máte rádi své jisté, své pohodlí a nepojedete na vlastní pěst, určitě bude vhodné vybrat cestovní kancelář se specializací na rodiny s dětmi. Ty už vám pomohou vybrat jak vhodné ubytování, tak i program pro vaši dovolenou. V letošním roce díky výpadku turismu nabízí i celá řada českých turistických oblastí a objektů nové programy, pobyty a možnosti zacílené nově na rodiny s dětmi, proč jich tedy nezkusit využít? Můžete se tak bez obav vydat s dětmi třeba i do lázní a zkusit wellness pobyt pro celou rodinu, kdy dospělí relaxují a děti si užívají zábavu, například díky nabídce animačních programů, ale třeba i zábavnou výukou plavání. Nezapomínejte ale ani na možnosti trávení času v přírodě, což je vždy ten pravý odpočinek pro děti i dospělé. Penziony, Spahotely a další ubytovací zařízení běžně disponují půjčovnou kol, koloběžek a podobně, nemusíte tedy ani cestovat s kompletním vybavením. O možnostech konkrétních objektů se však vždy raději informujte předem.

Bezpečné a klidné cestování s dětmi

Zdroj: www.cestujtesdetmi.cz www.skrz.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Vlčí mák: Léčivé účinky, využití a symbolika
V čem spočívá tajemství dlouhověkosti? Odpověď hledejte u sebe!

Další články