zdroj: Shutterstock.com
Zdravý život

Zdravá eko láhev na vodu – už jste o ní slyšeli?

Veronika Tůmová
17.08.2022

Horké letní dny si většina z nás užívá, pokud však zapomínáme dostatečně pít, můžeme si zadělat na nemalý zdravotní problém. Abychom předešli dehydrataci, je třeba pít důsledně a pravidelně, i když nemáme zrovna vůbec pocit žízně. Jak mít vodu neustále po ruce a tím na ni nezapomínat?

Voda je pro nás naprostou nezbytností, potřebujeme ji pro správné fungování a čištění našeho těla. Pitný režim pak musíme samozřejmě přizpůsobit klimatu i naší tělesné aktivitě. S dodržováním pitného režimu během těchto letních dní nám přitom může skvěle pomoci právě láhev na vodu, ne však ledajaká.

Kolik vody bychom měli denně vypít?

Za den by měl dospělý člověk vypít přibližně 2-3 litry vody, v závislosti na fyzické aktivitě, počasí či celkovém zdravotním stavu člověka. Vodu přirozeně ztrácíme, i když nesportujeme, je tedy potřeba ji průběžně doplňovat. Podle některých tabulek je množství doporučené vody za den zohledněné i podle pohlaví, obecné doporučení však říká, že dospělý člověk by měl denně přijmout 30–45 mililitrů tekutin na kilogram své hmotnosti. Další pravidlo nám napovídá, že bychom měli pít v menších dávkách několikrát denně, ne celý den nepít a pak se to snažit dohnat litrem vody před spaním. Takové počínání totiž představuje nadměrnou zátěž pro ledviny, čímž bychom si z dlouhodobého hlediska rozhodně neprospěli, spíš naopak. Naše ledviny mohou efektivně zpracovat přibližně 0,7 až 1 litr tekutin za hodinu.

Proč si vybrat ekologickou láhev na vodu? 

Také jste proti zamoření planety tunami jednorázově použitých plastů? Pak pro vás budou tyto ekologické láhve na vodu určitě sympatickým řešením. Eko láhve na vodu, to jsou lahve bez chemických látek, ftalátů a bisfenolů - šetrné k životnímu prostředí i vašemu zdraví. Jejich používáním tak budete myslet nejen na sebe, ale i na zdraví naší planety. Opakovaně použitelné ekologické lahve na vodu ze zdravotně nezávadných materiálů mohou být vaším prvním krokem ke spoluúčasti na řešení celosvětového problému. Využijete je každý den, bez nutnosti věčného shánění a kupování pití v plastové lahvi. Jsou vhodné na vodu, čaj, ovocné šťávy, zkrátka na pití všeho druhu ve studené i teplé podobě. Výrobci nabízí také širokou škálu lahví z vysoce odolných materiálů, v nejrůznějších typech designu i anatomického provedení. Svou láhev pak můžete nosit do práce, do školy, do parku, při sportu, na dovolenou a podobně. Zkrátka už ji nedáte z ruky.

Láhev z borosilikátového skla – lehká, odolná a s ochrannými prvky

Lahve z borosilikátového skla jsou velmi oblíbeným typem lahve, kterou si můžete běžně nosit na každodenní cvičení, nebo si ji pořídit pro cestování. Je totiž daleko odolnější než běžná skleněná lahev, což je její velká výhoda. Je odolná také vůči teplu či nečekaným pádům na zem. Je přitom také lehčí než běžné sklo, zkrátka ideální pro nejrůznější výpravy, výlety, výšlapy apod. Je vhodná pro teplé i studené nápoje a má tvar vhodný k pohodlnému držení v ruce. V některých provedeních se můžete setkat i s ochrannými silikonovými prvky po stranách, které lahev chrání před rozbitím při pádu, nebo také se silikonovým protiskluzným dnem, které se vždycky hodí.

Čištění a údržba eko lahví

Aby byla vaše lahev stále jako nová, doporučuje se využívat k jejímu čištění speciální kartáč na lahve. Ten lahev vyčistí dokonale a přitom šetrně, bez rizika poškrábání. Pro ekologicky smýšlející zákazníky mají výrobci k dispozici také sortiment k přírodě šetrných čistících prostředků, které vašim lahvím dodají čistotu a lesk.

Zdroje: www.aktin.cz, www.econea.cz, www.greenstore.cz
 

Autor: Veronika Tůmová

Na jaké jídlo vsadit v letních dnech aneb ideální ochlazující potraviny
Alkohol a kvalitní spánek nejdou dohromady. Co hrozí, když se před spaním napijete?

Další články

Největší mýty a fakta o pitném režimu
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Největší mýty a fakta o pitném režimu

Pitný režim je důležitější než samotné jídlo. Nejen proto o něm koluje spoustu informací, pravdivých i lživých. Kvůli jeho významu se z různých zdrojů dozvídáme, že máme například ...