Fitness a kulturistika

10 nejpopulárnějších trendů ve světě fitness

Petr Zimola
18.01.2010

Wellness a fitness zasaje do našich životů v mnoha podobách. Co ale opravdu nejvíce letí? Jedna americká univerzita se na tuto otázku pokusila odpovědět a provedla průzkum mezi tisíci profesionálními trenéry a vůbec všemi, kdo se v oblasti fitness pohybují.

A cože jsou tedy nejžhavější trendy pro rok 2010?

1. Osobní trenér

I přes světovou krizi si stále více lidí najímá svého osobního trenéra. Zkušenosti a individuální přístup jsou nespornou výhodou.

2. Cvičení ve dvojici s osobním trenérem

Ať už je to z finančních důvodů nebo z toho, že ve dvojici jde cvičení snadněji a spíše se donutíte. Podle profesionálních trenérů si stále více párů a dvojic přátel najímá osobní trenéry. Ve dvojici pod dohledem trenéra se můžete posouvat dopředu pomocí soutěživosti a vzájemného motivování. Nevýhodou může být to, pokud je jeden z páru výrazněji horší něž ten druhý, může svého partnera brzdit.

3. Pilates

Před deseti lety ho jen málokdo znal. Teď si můžete pilates zacvičit pod dohledem trenéra, snad i v tom nejmenším fitness centru.

4. Nejen fitness

Pokud vás už začínají nudit návštěvy posilovny či pořád ty samé hodiny spinningu, můžete si vaše pohybové aktivity trochu zpestřit. Do svého cvičení můžete zařadit například nějaké cviky z jógy či Tai Chi. Další zajímavé aktivity mohou být horolezectví, žonglování, aqua jóga, břišní tance či kardio striptýz.

5. Chytré věcičky

Moderní technologie jako je Wii, nabízí úplně nové možnosti v podobě speciálně vytvořených videoher, které jsou jistě zábavné a umožní vám cvičit v pohodlí domova.

6. Cvičební míče

Toto lehké cvičební nářadí je vhodné pro rozvoj síly a rovnováhy. Zkombinujte ho s ručními činkami a plnohodnotně tak procvičíte celé tělo.

7. Wellness centra

Ve wellness centrech vám nejen poradí jak vhodně sestavit váš jídelníček a vytvořit si vhodný plán na hubnutí, ale také nabízejí různé masáže a akupunkturu.

8. Programy šité na věk

Dětská obezita či artróza, to jsou problémy, které trápí moderní populaci více než kdy předtím. Proto jsou cvičební programy vytvářeny stále více s ohledem na věk a potřebu konkrétních skupin obyvatel.

9. Silový trénink

Zpevnění a posílení svalstva je velmi důležité, a proto se silový trénink objevuje ve všech cvičebních programech.

10. Core-trénink

Core-trénink se zaměřuje především na zpevnění střední části těla. Je vhodný při hubnutí, pro posílení stability a také při různých svalových disbalancích. Pro svou užitečnost je využíván i mnoha vrcholovými sportovci.

Co je pro Vás ve wellnes či fitness top?

Autor: Petr Zimola

Jak zvýšit příjem antioxidantů
Jak přežít období vzdoru

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Rakytník řešetlákový - zázračná rostlina
Bylinky

Rakytník řešetlákový - zázračná rostlina

19.10.2010

V současné době stále více lidí vyhledává alternativní způsoby léčby, mezi něž se dá zařadit také užívání bylinek. Velmi významnou léčivou rostlinou je rakytník řešetlákový.

Opařila jsem své dítě
Popáleniny

Opařila jsem své dítě

11.09.2010

Honzík slavil své 3. narozeniny. Pozvali jsme přátele s dětmi, aby si to děti pořádně užily. Byli u nás 4 kluci ve stejném věku a dvě holčičky o rok mladší, takže si dovedete před ...