Fitness a kulturistika

Odreagujte se při fitboxu

Michaela Holá
27.04.2010

Pokud dáváte přednost silovým sportům plným dynamiky, právě fitbox by vás mohl zaujmout. Nebudete se zde nudit ani chviličku, dokonale si pročistíte hlavu, uvolníte se a zároveň si užijete plno zábavy. Pokud se tedy potřebujete odreagovat či vybít vztek, rozhodně jej vyzkoušejte.

Fitbox je originální program vyvinutý pro všechny bez rozdílu pohlaví, věku a stupně kondice. Jde o skupinové cvičení, které se již těší v našich fitness centrech stále rostoucí oblibě. Hodiny jsou energické a zábavné. Pod vedením lektora se zde boxuje a kope do speciálně upravených totemů. Vše je doprovázeno dynamickou hudbou. Fitbox vás naučí základní údery a kopy, které budete střídat v množství různých variant a kombinací. Cvičební program disponuje lekcemi v několika úrovních, proto si každý účastník zvolí právě tu úroveň zdatnosti, která odpovídá jeho individuálním fyzickým předpokladům.

Čemu fitbox prospívá?

Zlepšení kondice:

Fitbox ovlivňuje příznivě velké množství svalových skupin, takže díky němu snadněji dosáhnete vytouženého zlepšení své kondice.

Pomoc při hubnutí:

Při jedné 50 minutové lekci průměrně vydáte 1230 - 3140kJ, tedy více než při mnoha jiných klasických formách cvičení.

Tvaruje postavu:

Příznivě ovlivňuje celou postavu, vytvaruje zejména paže, nohy, pas a zadeček.

Zlepšení stavu pokožky:

Fitbox pomáhá prokrvení pokožky, čímž dochází ke zlepšení jejího stavu, pokožka se stává pružnější. Zároveň se při cvičení člověk zapotí, otevírají se póry v pokožce a mohou být odplaveny mnohé nečistoty a škodliviny z těla. Neopomínejte proto dodržovat pitný režim.

Psychická vyrovnanost:

Díky cvičení získáte lepší pocit ze sebe a ze svého těla, vyrovnáte se se stresem a po lekci se budete jistě cítit spokojeně a uvolněně.

Co je třeba na první lekci?

Pokud přemýšlíte, jaké oblečení na lekci fitboxu zvolit, dejte přednost něčemu vzdušnému a pohodlnému. Na cvičení se hodí sportovní obuv. Nezapomeňte si láhev s vodou či iontovým nápojem. Doporučuje se bandáž nebo boxerské rukavice na ruce. Pokud nevíte, jaké si vybrat, instruktor vám jistě poradí.

 

Už jste vyzkoušeli fitbox? Jakým sportům dáváte přednost?

Autor: Michaela Holá

Devět mýtů o cukrovce
Proč mé dítě pořád pláče?

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Změna času, její příčiny a následky
Spánek a sny

Změna času, její příčiny a následky

26.10.2010

Ze soboty na neděli 31. října ve 3:00 se opět posouvá čas o hodinu zpět. Ne každý se s tímto zásahem vyrovnává zcela bez problémů. Každý organismus má své individuální potřeby a ná ...