Imunita

Užíváte beta glukany? Zkuste ImunoBran. Je silnější.

Komerční prezentace
20.12.2011

Užívání betaglukanů pro posílení imunitního systému se stává v poslední době čím dále větším trendem. A není divu. O jejich účinnosti jsou již přesvědčeni i lékaři a běžně je doporučují. Můžete je užívat pro běžnou prevenci i jako doplněk při široké škále onemocnění. Betaglukany mají také silné antioxidační účinky, čímž pomáhají tělu bojovat s volnými radikály. Lze říci, že představují komplexní preventivní přípravek pro zdraví každého z nás.

Silnější než betaglukan

ImunoBran je přípravek, který má podobné účinky jako betaglukany. Jedná se také o polysacharidový přípravek extrahovaný z houby Shiitake, ale díky patentovanému způsobu výroby má mnohem jednodušší molekulu. Je tedy více vstřebatelný a účinkuje rychleji. Navíc je obohacen o výtažek z rýžových otrub, které se v japonské medicíně používají při virových onemocněních, a má prokázané účinky na snížení cholesterolu. Tyto dvě složky a speciální způsob výroby dokázaly navýšit jeho účinnost oproti běžným betaglukanům až o 300 %.

Aktivují makrofágy

U betaglukanů se uvádí, že účinkují především na aktivaci makrofágů. Makrofág je základní buňka imunitního systému, jejím úkolem je chytit a pohltit všechny cizorodé látky (bakterie, viry apod.). Výzkumné laboratoře společnosti Daiwa Pharmaceutical (výrobce ImunoBranu) otestovaly v laboratorních podmínkách běžně prodávané betaglukany a podobné látky a jejich schopnost aktivovat makrofágy.

Zde je výsledek. Celý test najdete na http://www.imunotop.cz.isf.cz/UserFiles/Dokumenty/Makrofagy.pdf

Imunobran.jpg

 

ImunoBran je dlouhodobě testován

ImunoBran byla také testován na Ústavu experimentální onkologie v Bratislavě, kde výzkumníci prokázali, že podporuje dozrávání dendritických buněk. Dendritická buňka je další důležitou součástí imunitního systému a její neschopnost dozrát způsobuje nefunkčnost imunitního systému.

ImunoBran má velmi podobnou molekulu jako Lentinan. Není však toxický. Ani po 4 letech užívání ImunoBranu nedošlo k toxickému zatížení. Lentinan je izolovaný polysacharid, který má jednoznačný protinádorový účinek(1). ImunoBran se tedy s úspěchem podává jako doplňková terapie při léčbě rakoviny. Je však možné jej použít i pře běžných imunodeficiencích a autoimunních problémech. Nabízí se v několika indikacích podle množství účinné látky – ImunoBran PLUS, ImunoBran 250 a ImunoBran 1000.

ImunoBran je základním přípravkem přírodní (celostní) imunoterapie. Jeho účinky jsou prokázány mnoha studiemi. Zvyšuje přirozené obranné mechanismy hostitele (člověka nebo zvířete). Jeho použití je tedy vhodné při mnohých onemocněních, které mají příčinu v imunitním systému – ať už nefunkčním nebo naopak příliš aktivním. Je vhodný i pro veterinární použití, kdy jej zvěrolékaři používají v paliativní péči o psy a kočky s různými typy nádorů i v konečném stádiu.

ImunoBran a rakovina

ImunoBran se podává jako součást celé terapie pro dosažení podpůrného efektu. Zlepšuje citlivost buněk na chemoterapii. Zvyšuje apoptózu (smrt) nádorové buňky. Podporuje imunitní systém, a tím drží onkologického pacienta v kondici.

ImunoBran a stres

Při dlouhodobém stresu přestane tělo vytvářet obranné krvinky - T-lymfocyty a důsledek je oslabená obranyschopnost, která může vést i k závažným onemocněním. U lidí ve stresu dochází i ke snížené aktivitě NK buněk. NK buňka je prvním obráncem v boji proti nádorovému onemocnění. ImunoBran dokáže zvýšit jejich aktivitu až o 300 %.

Imunobran2.jpg

 

ImunoBran a chronická únava

ImunoBran pomáhá odbourávat škodliviny z těla, čímž ho očišťuje a zvyšuje jeho výkonnost. Zvyšováním počtu T a B lymfocytů likviduje choroboplodné zárodky v těle a uvolňuje energii, kterou by jinak organismus spotřeboval na likvidaci mikroorganismů.

ImunoBran představuje přípravek vhodný k prevenci a také jako podpora při nemoci. Jeho kvalita je velmi vysoká. Suroviny pro jeho výrobu se pěstují bez genetické modifikace a jsou přísně kontrolovány. Každá šarže je kontrolována, zda obsahuje přesné množství účinné látky. Je absolutně netoxický a při jeho užívání nejsou pozorovány žádné vedlejší účinky(2).

 

 

(1)     Goro Chihara, József Zákány1, József Fachet2 Effect of lentinan on the production of migration inhibitory factor induced by syngeneic tumor in mice, Journal of Cancer Volume 26, Issue 6, pages 783–788, 15 December 1980.

(2)     Hiroshi TSUNEKAWA, Tsunekawa Gastrointestinal Clinic, Účinky dlouhodobého podávání imunomodulační stravy pacientům s rakovinou dovršující běžnou léčbu, Klinická farmakologie a terapie, Díl 14/Čísl. 3/květen 2004 reprint

Autor: Komerční prezentace

Ibalgin – růžové štěstí, nebo neštěstí?
Je váš krevní oběh v pořádku?

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Zdravý jídelníček dítěte
Výživa dětí

Zdravý jídelníček dítěte

02.01.2012

Zdravému složení stravy a správným stravovacím návykům by měly věnovat velkou pozornost zejména maminky malých dětí, protože tak zásadně ovlivňují jejich pozdější zvyky a vztah k ž ...