Onemocnění krve

Je váš krevní oběh v pořádku?

Komerční prezentace
21.12.2011

Krev je zázračná životodárná tekutina. Člověk o průměrné hmotnosti má přibližně 5,5 litrů krve, která díky srdeční pumpě putuje naším tělem. Transportuje soli, bílkoviny, hormony, vitamíny a další výživné látky.

Krev je složena z mnoha prvků a její kvalita je ukazatelem zdraví každého z nás. Jednotlivé složky mají přesně určené úkoly. Na krevní srážlivosti se podílejí krevní destičky – trombocyty. Dalším prvkem jsou erytrocyty, které zásobují buňky a buněčnou tkáň kyslíkem a odvádějí kysličník uhličitý. I když je krev červená, obsahuje bílé krvinky (leukocyty), které se řadí do imunitního systému, mají za úkol ochraňovat před choroboplodnými zárodky.

Udržovat zdravé cévy a dostatečnou cirkulaci krve patří do základní preventivní linky péče o zdraví. Vždy platí – posilovat imunitu, pečovat o střevo a udržovat zdravé cévy.

Něco málo o krvi a cévách

Žíly a tepny

Krev je ze srdce vedena do tepen, které se dále rozvětvují až do malých vlásečnic. Dostávají tam kyslík a další výživné látky. Žilní cestou se pak z nich odvádí odpad. Tento odpad putuje k játrům a ledvinám, kde je filtrován. Krev je dále dopravována do plic, kde načerpá kyslík.

Kvalita a cirkulace krve tedy ovlivňuje i životně důležité orgány. Aby krev správně cirkulovala, je nutné zabezpečit silné a pružné cévní stěny. K tomu vám mohou pomoci vhodně zvolené doplňky stravy. Tím nejzákladnějším je Koenzym Q10. Slibné výsledky byly zaznamenány při podávání bioflavonoidů a pyknogenolu (ty najdete např. v produktu ANTHOGENOL), ty zlepšují cirkulaci krve a zlepšuji kvalitu cévní stěny. Tyto dva doplňky by měly být základní výživou pro všechny kardiaky.

Krevní srážlivost

Všichni to známe. Když se řízneme, rána po chvíli zaschne – krev se srazí a vytvoří bariéru. Rozhodujícím účastníkem na tomto procesu je fibrin – bílkovinná vláknina, která jako by položila ochrannou síť přes otevřenou ránu. Na vyplnění této sítě se pak podílejí krevní destičky společně s červenými krvinkami – tak se tvoří krevní sraženina – TROMBUS. Pokud vše funguje tak, jak má, vytvoří se trombus pouze tam, kde vznikne poranění.

Základním předpokladem správného fungování tohoto systému je, že tvorba fibrinu a fibrinolýza jsou v rovnováze. Pokud tomu tak není, může vám pomoci doplněk stravy Natto NKCP, který pomáhá přirozeně udržovat rovnováhu mezi koagulací a fibrinolýzou.

Trombóza

Trombóza je stav, kdy se z nějaké příčiny vytvoří uvnitř žíly krevní sraženina – trombus, která žilní řečiště úplně nebo částečně ucpe.

Rizika vzniku trombózy

 • Chirurgický výkon – operace (především stehenní kosti, kyčelního kloubu, kolene)
 • Předchozí trombóza nebo plicní embolie
 • Těhotenství, hormonální antikoncepce
 • Pohlaví – tímto onemocněním trpí především ženy
 • Déletrvající omezení pohybu (omezení funkce svalové pumpy) – při dlouhodobějším upoutání pacienta na lůžko, nebo když nohy nemohou být zatěžovány, např. kvůli sádrovému obvazu. Trombóza může vzniknout i několikahodinovým sezením s ohnutými končetinami (např. při dlouhém letu nebo při jízdě autem – tzv. economy class syndrom.
 • Nadváha
 • Dědičnost
 • Věk – při věku nad 40 let je riziko mnohem vyšší, u pacientů přes 80 let je riziko 71,5%
 • Rakovina
 • Kouření
 • Závažné interní onemocnění

Všechny uvedené faktory se velmi často kombinují, čímž se riziko vzniku trombózy výrazně zvyšuje. Ve všech těchto případech můžete nasadit Natto NKCP.

Záněty cév a křečové žíly

Tyto problémy dnes řadíme mezi tzv. civilizační onemocnění. Mnohdy totiž za ně může náš sedavý způsob života a špatná strava. Důsledkem těchto problémů pak může být vznik trombózy, zvýšený cholesterol, vysoký krevní tlak atd.

Vraťme se teď k odstavci – žíly a tepny. Pokud zajistíte dostatečnou cirkulaci krve a její kvalitu, můžete předejít vzniku těchto komplikací. Měli byste to řešit hlavně v případě, že je u vás nějaká dědičná dispozice nebo už se cévní problémy nějak projevily. Pokud již nějaký zánět cév vznikl, doporučuje se nasadit Omega3, které obsahují protizánětlivé faktory. Velmi silným přípravkem je také Atherostop.

Péče o oběhový aparát se vám mnohonásobně vrátí. Pokud krev obíhá, jak má, tak dostatečně zásobuje i pokožku, čímž předejdete tvorbě vrásek. Stejně tak oči jsou zásobené malými kapilárami, a pokud tam krev dostatečně cirkuluje, zlepší se i zrak. Krev je také nosičem všech vitamínů a minerálů a distribuuje je do celého těla.

Pokud chcete poradit s konkrétním problémem, napište nám do ePoradny na www.prirodnilekarna.cz

Autor: Komerční prezentace

Užíváte beta glukany? Zkuste ImunoBran. Je silnější.
Šťastné a veselé Vánoce

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Zdravý jídelníček dítěte
Výživa dětí

Zdravý jídelníček dítěte

02.01.2012

Zdravému složení stravy a správným stravovacím návykům by měly věnovat velkou pozornost zejména maminky malých dětí, protože tak zásadně ovlivňují jejich pozdější zvyky a vztah k ž ...