Masáže

Prožitky z kurzu tantrické masáže

Lucie Hlubůčková
12.02.2010

Jak jsem se dostala k tantře, spíše tantrickým masážím, a proč si nemyslím, že je na tom něco nepřístojného.

K tantře jsem se dostala tím, že jsem začala o daném tématu psát článek. Jelikož jsem shromažďovala informace všude možně, stále více a více mě toto téma pohlcovalo.

Mám ráda vůně, miluji orientální kulturu jako takovou, takže psaní pro mě bylo velice příjemné. V období těhotenství jsem se věnovala orientálnímu tanci, tudíž stále jsem cítila, že tantra masáže jsou pro mě velkou výzvou.  Zamýšlela jsem se nad otázkou, kterou si klade každý druhý člověk a to: ,,Jak je to s tou erotikou, sexuální energií?"

Našla jsem si na internetu kurzy tantrických masáží a za podpory své rodiny, které si vážím dodnes, jsem se přihlásila. Zpočátku spíše ze zvědavosti, touhy po něčem tajemném, dostat se někam za hranice chápání. A zjistit co je na tom tak blahodárné, jak se všude tvrdí, ale zároveň je to stále takové menší tabu.

Ze začátku jsem byla velice nervózní a v mém těle se prala morální stránka a ostych s touhou poznat více. Jelikož na kurzu masáží byli velmi příjemní a vzdělaní lidé, nebyl pro mě problém jakýkoliv stud odbourat.

Tantra masáži se člověk oddává plnými doušky a užívá si mnoho různých dotyků, které střídají svou dynamičnost, intenzitu. Při tantrické masáži si můžete vychutnávat překrásné vůně aromatických přírodních olejů, kdy si s každou vůní můžete představovat a vzpomínat na to, co je vám blízké nebo po čem toužíte. Celou masáž doprovází krásná klidná, mysl a tělo uvolňující hudba.

Kurz mi dal samozřejmě nejen nové zkušenosti a vědomosti, ale našla jsem cestu, po které mohu s klidným srdcem a svědomím kráčet. Naučila jsem se prožívat své pocity i potřeby, ale tak i pocity a potřeby druhého člověka. V dnešní době, která je velice uspěchaná, hektická a stresová, si myslím, že je velice důležité věnovat sobě nebo partnerovi nějaký čas příjemných doteků, využívat svou energii celým tělem a ne jen oblastí pánve, což nám samozřejmě umožní hlouběji a intenzivněji prožít dané okamžiky. Naučit se oslavovat a prožívat své vlastní JÁ nám pomůže od každodenních útrap či pochybností, zda jsem krásná, či se líbím ostatním.

Tantrická masáž nerozděluje tělo na oblasti zad, šíje, nohou jako je to u jiných masáží. Chápe tělo jako celek a pokouší se propojit duši s tělem dohromady. Při masáži v oblasti malé pánve rozproudí energii, která prokrví vnitřní orgány, čímž se do nich dostane opět jakési světlo, jakýsi život a příznivě pomáhá ženám při bolestivém pohlavním styku, hrozivé neplodnosti a mužům při poruchách erekce a předčasné ejakulaci...

Snažíme se dodržovat nějakou správnou životosprávu, nějaký ten pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu, jíst v rámci možností bio potraviny, abychom se nezatěžovali pesticidy a jinými chemikáliemi. Ale málo lidí se uchýlí k tradičním masážím starým tisíce let, aby očistili nejen své tělo a mysl, ale aby zkusili, či jim nepomůže více procítit své JÁ, uvolnit se, experimentovat a prozkoumávat.

Z každé tantra masáže jsem si odnesla i spousty přínosných pocitů, jež se promítly i v mém manželském životě a myslím, že ne nadarmo. Pokud vás toto nějak zaujalo a chtěli byste tantrickou masáž vyzkoušet, pozorně si vybírejte salony nebo centra, kam se vydáte. Mnoho erotických klubů nabízí své služby pod zástěrkou tantrických masáží, což pak hází špatné světlo na tak starodávné umění.

Pokud máte nějakou zkušenost, podělte se s námi.

 

Autor: Lucie Hlubůčková

Jaké existují poruchy osobnosti?
Sebepoškozování - úleva od psychických problémů?

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Změna času, její příčiny a následky
Spánek a sny

Změna času, její příčiny a následky

26.10.2010

Ze soboty na neděli 31. října ve 3:00 se opět posouvá čas o hodinu zpět. Ne každý se s tímto zásahem vyrovnává zcela bez problémů. Každý organismus má své individuální potřeby a ná ...