zdroj: Shutterstock.com
Péče o tělo

Trápí vás pomerančová kůže? Zbavte se celulitidy pomocí té správné péče

Pavlína Klaudová
20.06.2022

Celulitida je strašákem mnoha žen. Bojuje s ní vysoké procento něžného pohlaví. Mediální masírka, podrývající sebevědomí dělá svou práci velmi dobře. Celulitida nebolí, ale je problémem spíše estetickým. Lze s ní něco dělat, nebo musíte přijmout, že se jí nikdy nezbavíte? Vyzkoušejte naše tipy a užijte si léto naplno!

Celulitida není problém vysoké tělesné váhy

Boj s celulitidou primárně nesouvisí s nadváhou, může se vyskytovat také u velmi štíhlých žen. Co se týče tohoto estetického problému, začíná se také více mluvit o jeho spojitosti se špatně fungujícím lymfatickým systémem. Dobře proudící lymfa totiž napomáhá tělu odvádět odpadní látky z tkání, zlepšuje celkovou imunitu. Lymfatické otoky vznikají jako reakce na zánětlivé procesy probíhající v těle a dokáží způsobit hodně škody. Infekce často poškozuje kolagen a elastin, dva hlavní proteiny, které mohou za zdravou pojivovou tkáň. V důsledku toho se objevuje celulitida.

Masírujte problematické partie

Celulitidu se můžete pokusit zmírnit pomocí cvičení a oblíbených masážních pomůcek. Můžete si vybrat silikonové baňky, které koupíte samostatně nebo v sadách, praktické kartáče pro suché kartáčování nebo tělovou gua shu, tím vším pomůžete rozproudit činnost lymfatického systému. Gua shu na tělo pořídíte vyrobenou z oblíbených drahých kamenů, dřeva nebo kovu. Záleží na preferencích, v České republice koupíte spíše ty z drahokamů.

Použití Gua shi se doporučuje pro uvolnění ztuhlých svalů, k podpoře krevní mikrocirkulace (také u křečových žil) a indikuje se také jako výborný prostředek právě pro boj proti celulitidě.  V rámci potřebné relaxace si můžete zarezervovat i profesionální lymfatickou masáž. Podpora mikrocirkulace pokožky pomůže lepšímu spalování tukových zásob. Masáž zlepší celkové zdraví vaší kůže i její odolnost proti nepříznivým vlivům okolního prostředí. Zkuste do pravidelné péče zahrnout také tělové peelingy. 

Kosmetika, která pomůže s celulitidou

Používejte třeba kosmetiku s obsahem kofeinu, která podpoří snížení viditelnosti nesrovnalostí na pokožce. Kofein je totiž výborným prostředkem pro spalování tukových zásob, stejně tak jako kosmetické produkty s obsahem esenciálních olejů z citrusů, rozmarýnu a také jehličnanů. Spolu s pravidelnou masáží, cviky proti celulitidě a doplněním důležitých prvků pro zachování zdraví pokožky jako vitamíny A, E, K. S nimi můžete ve snaze o snížení viditelnosti pomerančové kůže dosáhnout poměrně dobrých výsledků. Vitamíny E a A působí jako antioxidanty a vitamín C podporuje produkci kožního kolagenu. 

Podpořte krásnou pokožku také jídlem

Pro boj s celulitidou je důležité zachovávat vyvážený pitný režim. Dostatek tekutin napomáhá odvádět z těla škodlivé látky a podporuje očistu organismu i jeho odolnost. Pijte kvalitní filtrovanou vodu nebo zelený čaj, který je často zmiňovaný jako skvělý prostředek pro hubnutí a také pomáhá díky obsahu chitosanu snížit viditelnost celulitidy. 

Víte, že papriky jsou bohaté na vitamín C a mohou pomoci zlepšit strukturu vaší pokožky? Díky tomu, že funguje jako prekurzor tvorby kožního kolagenu, podílí se efektivně na zmírnění projevů pomerančové kůže. 

Pokud nemáte rádi papriky, sáhněte po citrusech nebo černém rybízu. Má vaše tělo chuť na lososa? Určitě se jeho konzumaci nebraňte, protože je bohatý na omega 3 mastné kyseliny, které snižují projevy zánětu v těle. Losos působí protizánětlivě a právě z tohoto důvodu může pomoci redukovat projevy celulitidy. Chcete-li neživočišný zdroj prospěšných mastných kyselin, sáhněte po avokádu, ořeších nebo rostlinných olejích, a pak už jenom pozorujte, zda (mimo jiné) změna stravy sníží viditelnost vaší celulitidy.

Zdroje: www.healthline.com, www.mayoclinic.org, www.advance-esthetic.us

Autor: Pavlína Klaudová

Co jíst v horku aneb rady, jak se kvalitně, rychle a lehce najíst během léta
Letní angína – co ji může spustit, jak ji poznat a jak se jí vyvarovat?

Další články