zdroj: Shutterstock.com
Péče o tělo

Podzimní trendy v líčení: Inspirujte se!

Veronika Tůmová
07.09.2020

Podzim klepe na dveře a s nadcházejícími výraznějšími barvami přírody se vrací i výraznější barvy do ženských tváří. Skromné líčení pro navození přirozeného vzhledu mělo převahu v letních měsících, podzimní trendy ale znovu budou přát výraznějšímu make-upu, takže milovnice sytých rtěnek a výrazných očních stínů si jistě přijdou na své!

Letošní podzim bude ve znamení výrazného líčení temných barev, i oblíbené rozjasňovače však zůstávají kosmetickým trendem číslo jedna. Pojďme se tedy seznámit s nejnovějšími hity nadcházející sezóny. Už teď víme, že známé rčení - méně je někdy více - pro letošní podzim neplatí!

Rudé rty, konturovací tužky a punkrockové či gothic líčení

Na podzim rozhodně oslavíme návrat dokonalého vykreslení rtů a sytě rudých rtěnek, které mnohé z nás doslova milují. Rudé rty budou symbolem podzimu, jak nás přesvědčil i americký módní návrhář Marc Jacobs. Červená zůstává samozřejmě na špici, pro jednoduché denní líčení pak bude vhodná obzvlášť v kontrastu s decentním nádechem ostatního líčení. Vrací se však i hnědé odstíny rtěnek a s nimi pak hit devadesátých let - konturovací tužky na rty. Letošní podzimní trendy však mění i zavedený styl nabádající k tomu, aby dominanci v líčení převzaly buď oči, nebo rty, nikdy ne obojí. Tentokrát se skutečně žádného omezení v tomto směru bát nemusíte. Výrazné stíny, například temně zelené nebo kouřové, můžete klidně zkombinovat například s fialovou nebo bordó rtěnkou. Líčení ve stylu punkrocku nebo dramatický gothic make-up z vás zkrátka v letošní podzimní sezóně udělají hvězdu. Nezapomeňte na to hlavně na večírcích, oslavách či koncertech!

Velký návrat modrých stínů a očních linek v mnoha barvách

Jak napovídají současné módní směry, nadcházející podzim představí i něco z trendů, jejichž největší sláva, jak jsme si mysleli, dávno minula. V ulicích se objeví ženy nalíčené modrými stíny a výraznými očními linkami, které půjdou ruku v ruce se zvýrazněným obočím a tvářenkou. Na svůj návrat na scénu se chystají i protáhlé kočičí oční linky, ovšem zdaleka ne jen v klasické černé.

Tuhá kosmetika se vrací: Jaké výhody vám její používání přinese? 

Metalické stíny pro denní i večerní líčení

Další lahůdkou trendy líčení pro náročný den i odvázaný večírek budou metalické oční stíny s hnědým a zlatavým nádechem. Takové líčení bude vypadat nejlépe tam, kde ještě zůstalo něco z letního opálení. Extravagance je zkrátka synonymem letošního podzimu. A i když to možná nebudete chtít přehánět, zkuste alespoň něco nového, trochu odvážnějšího, než byla řasenka a lesk na rty, se kterými jste si možná vystačily během léta.

Rozjasňovače stále v kurzu, stejně jako upravené obočí

Rozjasňovače jsou v posledních letech kosmetickým hitem číslo jedna a stále se drží v popředí. Jde o vysoce pigmentovaný kosmetický přípravek, který dá vašemu obličeji dokonale svěží a omlazený vzhled zdravé pleti. Rozjasňovače obsahují drobné částečky, které odrážejí světlo, nefungují však přímo jako korektor, který má zakrýt nedokonalosti pleti. Jeho úkolem je zdůraznit to, čím je tvář atraktivní, zkrátka pomoci zviditelnit to lepší na úkor toho, co aspoň na první pohled vidět být nemusí. Tvář získává pomocí světla a přirozeného lesku docela jiné kontury, je viditelně mladší a celistvá. Před jakoukoli úpravou a líčením však zůstává důležité jedno velké pravidlo – zásada upraveného obočí, díky kterému získává obličej zcela jiný rozměr. I dokonale upravené obočí pak můžete směle zvýraznit, aby dokreslilo odvážné líčení očí. 

Jak ochránit vlasy před tepelným poškozením? 

Autor: Veronika Tůmová

Proč a čím je botulismus nebezpečný a jak se mu vyhnout
Zdravý životní styl nejde ruku v ruce se závislostmi

Další články

Závislost na dítěti: Jak rozpoznat zdravou hranici lásky?
Péče o dítě

Závislost na dítěti: Jak rozpoznat zdravou hranici lásky?

18.08.2020

Milovat své dítě až za hrob - co je na tom špatného? Jste matka a takový pocit je přece normální. Ale co když i láska k dítěti má své hranice? Kdy je to ještě zdravá láska matky k ...