Pleť

Hnědé skvrny na kůži - jak na ně

Komerční prezentace
07.10.2011

Hnědé „stařecké“ skvrny na kůži začnou časem trápit každého. U někoho se objeví dříve, u někoho později. Čím to je?

Nejčastěji vidíme hnědé skvrny na rukou. Říká se, že na rukou lze vidět stáří. Ženy se obávají okamžiku, kdy se jim na rukou objeví první „stařecká skvrna“.

Jak je možné, že se někomu tyto hnědé skvrny začnou dělat již ve třiceti a někomu až po padesátce?

Závisí to na mnoha faktorech, svou roli hraje i genetika. Ale je to také reakce kůže na to, co jste pro ni udělali v mládí – jak jste ji vyživovali a jak jste ji chránili.

Někdy se těmto skvrnám říká jaterní skvrny. Nicméně nejvíce ukazují na stav antioxidační kapacity vašeho organismu. Nejvíce totiž za ně mohou volné radikály, které vyvolává nadměrné slunění, mazání opalovacími krémy a špatná životospráva.

Chcete-li mít mladou pružnou pokožku a co nejvíce oddálit tvorbu skvrn, začněte co nejdříve.

Jak předejít tvorbě „stařeckých“ skvrn?

Nejlepšími bojovníky proti hnědým skvrnám jsou antioxidanty. Antioxidanty pomáhají likvidovat volné radikály, které způsobují mnohá onemocnění, hlavně ta civilizační. Je dokonce prokázáno, že za vysokou hladinu cholesterolu mohou právě volné radikály, které způsobí zánět endotelu. Užívání antioxidantů v doplňcích stravy tedy pomůže nejen vaší pokožce.

praška na skvrny.jpg

Velmi silným antioxidantem je např. ANTHOGENOL. Má prokázaný účinek a díky jeho schopnosti chránit kolagen a elastin snižuje i tvorbu vrásek. Pokud ANTHOGNEOL budete užívat pravidelně, tak se sníží i podráždění pokožky na sluníčku a nebudete tak rychle spálení.

ANTHOGENOL snižuje uvolňování histaminu, takže zlepšuje i alergické reakce. Může se užívat nepřetržitě – dlouhodobě. Pokud již problém na kůži máte, je potřeba alespoň půl roku užívat 3 kapsle denně a pak snížit na 1 – 2 denně. Užíváte-li ANTHOGENOL preventivně, můžete začít s 1 kapslí. Po 35. roku se doporučuje doplnit užívání ANTHOGENOLU o kvalitní koenzym Q10.

Velkým pomocníkem jsou ZELENÉ POTRAVINY

V poslední době vidíme velký boom tzv. zelených potravin, jako je chlorella, mladý ječmen nebo spirulina. Jsou to výtažky z řas a jiných rostlinných látek. Začínají být velkým pomocníkem hlavně dnes, kdy nám běžná strava už zdaleka nadává to co dříve.

V posledních desetiletích je zemědělská půda tak intenzivně využívána (až zneužívána), že bez přihnojování umělými hnojivy již není schopna poskytovat úrodu. Dodáváme rostlinám pouze hmotu, zvyšujeme hektarový výnos, ale výživná hodnota těchto plodin je hluboko pod úrovní, kterou měly plodiny před 100 lety.

Zmíněné zelené potraviny obsahují vysokou koncentraci látek, které jsou plné vitamínů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin. Jsou velmi dobrou výživou pro játra. Již po 2 měsících užívání čistého CHLOROPHILU v kombinaci s antioxidanty dojde k redukci skvrn a celkovému vylepšení energie organismu.

Nově také na trh přichází přípravky s obsahem MISA, které mají velmi silný účinek na detoxikaci organismu a pomáhají odstraňovat volné radikály.

Autor: Komerční prezentace

Koktavost
Dámy, nechte se hýčkat

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Výplach tlustého střeva
Nemoci trávicího ústrojí

Výplach tlustého střeva

21.10.2011

Velká část populace dělá bohužel vše pro to, aby v jejím tlustém střevě nastaly potíže. A to nevhodnou stravou, která je bohatá na denaturované živočišné tuky a bílkoviny, pečené ...

Koktavost
Vady řeči

Koktavost

Koktavost patří mezi nejzávažnější poruchy řeči a vyskytuje se asi u 1 % populace (v Čechách je však uváděno postižení až 4 % populace). Je známo, že muži i ženy touto poruchou trp ...

Vady řeči - dysartrie
Vady řeči

Vady řeči - dysartrie

V dalším z řady článků o vadách řeči se zaměříme na dysartrii. Dysartrie je porucha řeči, charakterizovaná špatnou artikulací. Dysartrická řeč vzniká v důsledku onemocnění nervové ...