Nemoci trávicího ústrojí

Výplach tlustého střeva

Milena Mocková
21.10.2011

Velká část populace dělá bohužel vše pro to, aby v jejím tlustém střevě nastaly potíže. A to nevhodnou stravou, která je bohatá na denaturované živočišné tuky a bílkoviny, pečené škroby, rafinované cukry a chemické substance v podobě potravinových přídavků a léků, pitím alkoholu, kouřením, stresem a nedostatkem vhodného pohybu.

Je proto důležité si uvědomit, že tlusté střevo není jenom odpadní roura, odkud odchází z našeho těla strávené zbytky potravy, ale že to je také místo vstřebávání živin, místo s největší koncentrací střevní bakteriální flory, a tudíž hlavní orgán naší imunity.

Zbytky nestrávené potravy se usazují ve střevě a s postupem času vytvoří na jeho stěnách vrstvu zatuhlé a nepropustné hmoty, která brání vstřebávání živin a ztěžuje střevní peristaltiku.

To má za následek další zhoršení vyprazdňování a nové usazování odpadních látek. Výsledkem je katastrofální stav tlustého střeva, který se dříve či později projeví v podobě všech možných zdravotních komplikací a nemocí.

U každého člověka se znečištěné tlusté střevo může projevit jinak. Příznaků je celá řada:

 • zácpa
 • průjem
 • poruchy trávení
 • plynatost
 • akné
 • alergie
 • astma
 • časté nachlazení
 • migrény
 • problémy se žlučníkem, slinivkou
 • kloubní potíže
 • lupenka
 • různé druhy rakoviny

Hydrocolon

Pokud chceme pro své zdraví něco udělat a nespoléhat na zrádné účinky chemických léčiv, je právě pro nás určen hydrokolon. Jedná se o léčebnou a zároveň preventivní proceduru, která spočívá v důkladném proplachování tlustého střeva čistou, střídavě teplou a studenou vodou, za účelem odstranění nežádoucích nánosů a zbytků potravy.

Hydroterapie šetrně rozpustí a vymyje obsah střeva včetně toxických odpadů, kalové masy, patogenních mikroorganismů a parazitů a zároveň aktivuje imunitu. Princip je stejný jako u klystýru, ale během jedné kúry hydrocolonu projde tlustým střevem mnoho vody a to cca 50 l. Tak se střevo pročistí v celé jeho délce.

Vypláchnutí tlustého střeva má vynikající detoxikační účinky a je přínosné nejen při všech zdravotních neduzích, ale i při obezitě, únavě, psychických potížích, při léčbě kožních onemocnění (např. ekzému). V neposlední řadě je to prevence vzniku rakoviny tlustého střeva.

 

Byli jste již na výplachu tlustého střeva? Podělte se s námi o zkušenosti. Proč jste vyhledali tuto léčbu a byla přínosná pro vaše zdraví?

Autor: Milena Mocková

Zeptejte se nutriční terapeutky
Vše, co bychom měli vědět o AIDS

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Vady řeči - dysartrie
Vady řeči

Vady řeči - dysartrie

V dalším z řady článků o vadách řeči se zaměříme na dysartrii. Dysartrie je porucha řeči, charakterizovaná špatnou artikulací. Dysartrická řeč vzniká v důsledku onemocnění nervové ...

POEX Mini – veselé mlsání nejen pro děti
Výživa dětí

POEX Mini – veselé mlsání nejen pro děti

Všechny děti milují sladkosti, je tedy přirozené, že každá máma nebo babička nějakou tu sladkost dítěti občas koupí. Proč tedy nenabídnout našim nejmenším něco sladkého, netradiční ...