Pleť

Koenzym Q10 aneb péče 35+

Zdravě.cz
30.03.2011

Česká přírodní bylinná kosmetika RYOR je na trhu už 20 let a ke svému výročí se rozhodla udělat kosmetickou osvětu. ,,Začali jsme článkem, jak se správně odlíčit, protože to je základ v péči o pleť, a nyní je na řadě koenzym Q10,“ říká ing. Eva Štěpánková, zakladatelka firmy, a dodává: ,,Nechceme slepě hučet do našich zákaznic, kupte si ten a ten výrobek, jako to dělají jiné firmy. Nic nevysvětlí, zkrátka jen přikazují. Rozhodli jsme se jít jinou cestou, cestou osvěty a vysvětlování. Zákaznice má právo vědět, proč používat určitý výrobek a jakou funkci má jeho aktivní látka.“

Koenzym Q10

Stále slyšíme v reklamách pojem koenzym Q10, ovšem co se za ním skrývá a jakou má vlastně funkci, se většinou nedozvíme.

Koenzym Q10 je sytě žlutá látka, podle toho i můžeme poznat, zda-li výrobce s touto surovinou šetřil nebo ne. Ideálně by měl mít přípravek lehce nažloutlou barvu. V roce 1978 získal skotský profesor P.D. Mitchell  Nobelovu cenu za objasnění jeho role v lidském těle. I pro kosmetiku je koenzym Q10 skutečným požehnáním.

Jak koenzym Q10 funguje?

Koenzym Q10 funguje jako katalyzátor pro lepší využití energie v buňce. Bez tohoto koenzymu by správně nemohly fungovat enzymy v našem těle, které zajišťují výrobu energie. Nejvíce koenzymu Q10 má člověk v období puberty. Věkem klesá jeho obsah v těle i v pokožce, změny začínají už po 35. roce. V tomto věku je vhodné začít doplňovat koenzym Q10 v těle i v pokožce. Koenzym Q10 nejen aktivuje dělení zárodečných buněk, ale také zlepšuje detoxikaci organismu.

Jak poznáme, že nám chybí koenzym Q10?

Jsme unavení, nevýkonní, i pleť je unavená a bez lesku – prostě není ve formě. Nedostatek koenzymu Q10 se nejčastěji výrazně projevuje ve vyšším věku, kdy koenzymu přirozeně ubývá. A tak ho potřebujeme doplnit nejenom perorálně -  pro zlepšení stavu celého organismu je minimální denní dávka 30mg, ale i pro zlepšení stavu pleti pomocí kosmetických přípravků.

RYOR_Koenzym_Q10_Denni_krem.jpg

Koenzym Q10 v kosmetice

Kosmetiku s koenzymem Q10 nejvíce ocení ženy ve věkové kategorii nad 35 let se zralou, suchou, velmi jemnou a citlivou pletí. Taková pleť by totiž měla být přímo rozmazlována. Jedny z nejlepších přípravků pro péči o ni jsou právě přípravky s koenzymem Q10 RYOR. Právem patří k našim nejprodávanějším. Řada Koenzym Q10 RYOR zahrnuje přípravky nezbytné jak k denní ochraně, která je dnes důležitější než kdykoliv předtím, tak k noční péči pro přirozený proces obnovy pokožky. Najdete zde také výživnou masku pro intenzivní regenerační proceduru, oční krém pro ošetření partií nejvíce náchylných ke vzniku vrásek i nezbytné tělové mléko.

Jsme na tuto řadu opravdu pyšní. Nezapomínejte však, že ne všechno za nás zvládne sebekvalitnější kosmetická péče. Stejně důležitá je i správná životospráva a pitný režim, a ještě něco  - to přeji vám všem, naše milé zákaznice -  psychickou pohodu a žádné zbytečné stresy. Máme k tomu dost dobrý důvod. Vždyť trvalý stres dokáže na naší pokožce napáchat největší škody, to samy nejlépe víte. Navíc krásná a zdravá pleť zaručeně zvedne sebevědomí vás všech. Buďte proto sebevědomé a v pohodě, samy se sebou spokojené a radujte se. A máte proč - jaro je tady!

RYOR_Koenzym_Q10_Ocni_krem.jpg

Více o nové řadě Koenzym Q10.

Nevíte si rady jak správně pečovat o pleť? Máte problém a nemáte ho s kým řešit? Navštivte naši on-line poradnu na www.mujryor.cz.

Autor: Zdravě.cz

Lípa - bylinky pro zdraví
Světový den autismu

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Léčivé účinky echinacey
Bylinky

Léčivé účinky echinacey

29.06.2011

V rámci našeho seriálu Bylinky pro zdraví jsme echinaceu představili a popsali její účinky. Dnes si tuto květinu, známou rovněž pod názvem třapatka nachová, představíme podrobněji.

Laserové operace očních vad
Oční vady

Laserové operace očních vad

15.04.2011

Laserové operace se využívají nejčastěji za účelem odstranění dioptrií. V současné době se používá několik metod. Veškeré laserové refrakční techniky využívají laserový paprsek k o ...

Lípa - bylinky pro zdraví
Bylinky

Lípa - bylinky pro zdraví

13.04.2011

Známe několik druhů tohoto českého národního stromu. Nejznámější z nich je lípa srdčitá, pojmenovaná podle tvaru listů. Lípa je strom hodný obdivu. Vyrůstá do výšky okolo 30 metrů, ...