zdroj: Shutterstock.com
Rodiče a děti

Den matek: Darujte svým maminkám zdraví, krásu a vitalitu!

Veronika Tůmová
05.05.2022

Opět se blíží ten veledůležitý den, a sice Den matek. V tento den bychom víc, než kdy jindy měli dát svým maminkám najevo, co pro nás znamenají, a to bez ohledu na to, co právě dělají, kde právě jsou nebo kolik je jim let. Naše matky jsou tu stále pro nás, po celý život, nikdy nám neodmítnou pomoci a všechno nám nakonec odpustí. Kdo jiný si zaslouží naše uznání a pozornost víc, než právě ony?

Vitamíny pro zdraví a odolnost

Ženy vydrží víc, než by se mohlo zdát, někdy mají víc sil, než samy tuší, jindy ale potřebují podepřít a pohladit, přemůže je únava, ztrácí energii, propadají splínu a špatným náladám. V takových chvílích bychom tu pro ně měli být my. Pokud nepomůže vyvážená strava ani odpočinek, možná je na čase zkusit vitamínové doplňky, které pomohou s obnovením správné hladiny potřebných vitamínů a minerálů. V lékárně vám rádi poradí s výběrem vitamínových kombinací například pro těhotné a kojící ženy, i pro ženy v období menopauzy.

Anti-aging medicína

Kdo by si nepřál udržet si pevnější zdraví a zpomalit proces stárnutí? A kdo by něco takového nechtěl dopřát právě maminkám?  Anti-aging medicína neboli medicína proti stárnutí je nově vzniklá medicínská specializace, jenž si klade za cíl dosáhnout co nejlepšího zdravotního stavu člověka a znatelného zpomalení procesu stárnutí organismu. Zabývá se také maximálním zkvalitněním života člověka při dosažení dlouhověkosti. Pomocí terapií, které zahrnují například celkovou tělesnou očistu, doplnění antioxidantů, dietu proti zánětlivým procesům v těle, dlouhodobé odbourání stresu či dermatologickou péči, můžete mamince dopřát cestu k lepšímu zdraví i kondici.

Láska, harmonie a pozitivní myšlení

Zvláště v pozdějším věku člověk potřebuje cítit soudržnost rodiny a citovou podporu svých nejbližších. Dejte své mamince najevo lásku, nešetřete hezkými slovy ani doteky. Přimějte ji k pozastavení a zmírnění spěchu, vezměte ji s sebou třeba na lekci jógy a zkuste ji přesvědčit o její prospěšnosti. Společné nákupy, procházka nebo návštěva cukrárny by se mohly stát častějšími záležitostmi, než jednou či dvakrát do roka. Zkuste to, myslete pozitivně a nezapomínejte se radovat i z maličkostí, protože i tím si navzájem prodlužujete život a společné chvíle.

Společné cvičení a aktivně strávený čas

Společné cvičení k hubnutí či ke zformování postavy může být velkou výzvou i vítanou životní změnou. Důležité však je, že do toho půjdete spolu a tím je úspěch téměř zaručen. Ruku v ruce povedete maminku ke zdravějšímu životnímu stylu, a tím i zdravějšímu sebevědomí. Cvičení pro ženy bývá snadno dostupné v každém městě, můžete se však směle pustit i do společného domácího cvičení. Z mnoha specializovaných programů si určitě vyberete, existují cvičení pro ženy po padesátce, cvičení pro začátečnice i pokročilejší, cvičení pro zformování postavy do plavek, cvičení pro lepší kondici, komplexní posilovací cvičení, cvičení pro zmírnění nejrůznějších zdravotních obtíží apod.

Zdroje: www.a2c.cz, www.klubzdravi.cz

Autor: Veronika Tůmová

Ženy jsou k poruchám funkce štítné žlázy náchylnější. Zvlášť v období hormonálních výkyvů
Možné důvody nepravidelné menstruace: Proč je dobré vždy vyhledat lékaře?

Další články