Vitamíny a minerály

Palivo pro vaše tělo

Komerční prezentace
29.02.2012

Chcete být zdraví a plní energie? Dodejte svému tělu vše, co potřebuje k tomu, aby správně fungovalo! Všechny důležité vitamíny, minerály, stopové prvky, ale především dostatečné množství významného antioxidantu koenzymu Q10. Koenzym Q10 je pro lidské tělo nepostradatelný.

Koenzym Q10

Koenzym Q10, známý také jako vitamín Q, má pro lidské tělo mimořádný význam. Hraje klíčovou úlohu při tvorbě energie, kde funguje jako chemický biokatalyzátor. Kromě toho, že Q10 vyrábí buňkám energii, také je chrání před poškozením volnými radikály.

Při dnešním způsobu života, kdy se musíme vyrovnávat s vysokou fyzickou i psychickou zátěží, stejně jako s negativními vlivy prostředí, a naše strava není vyvážená, je náš organismus ohrožen volnými radikály více než kdykoli předtím. Pouze dostatečná hladina koenzymu Q10 nám zajistí přirozenou ochranu.

Zdroje koenzymu Q10

Zdroji koenzymu Q10 jsou sardinky, makrely, hovězí maso, vnitřnosti, sojový a olivový olej nebo burské oříšky. Mladý člověk si obvykle vystačí s denní dávkou koenzymu, kterou získá z potravy. Zbytek si jeho organismus sám vyrobí.

S rostoucím věkem však schopnost organismu produkovat koenzym Q10 klesá. Po čtyřicítce ho má člověk jen polovinu původního množství. K dalšímu úbytku pak vede stres, kouření, fyzická zátěž a některá onemocnění, při nichž organismus spotřebovává více Q10. Při klesající vlastní produkci je nutné koenzym Q10 získat ještě jinou cestou. Dobrou volbou představují doplňky stravy.

Nebojte se doplňků stravy

Myslíte si, že jakékoli tabletky nebo prášky jsou určeny pouze pro nemocné? Doplňky stravy však nejsou žádné léky! Užíváme je právě proto, abychom léky nepotřebovali. Jen si přiznejme, že naše strava není vždy tak zdravá a vyvážená, jak by měla být. Většina z nás raději sáhne po čokoládové tyčince nebo slaném bramborovém lupínku než třeba po jablku či kousku syrové mrkve. Tento hřích nám naše tělo odpustí. Ale neodpustí nám, když mu nedodáme všechny důležité látky, které potřebuje k tomu, aby správně fungovalo. Jestliže trpíme nedostatkem koenzymu Q10, můžeme se cítit velmi unavení a bez energie. Kromě snížené výkonnosti organismu a snížené pracovní aktivity vede nedostatek koenzymu Q10 ke snížené schopnosti regenerace.

Netřeba zdůrazňovat, že optimální hladina koenzymu Q10 má ještě větší význam pro osoby, jejichž organismus je vystaven dlouhodobě zatěžujícím chorobám, jako je například cukrovka, vysoký tlak, srdeční nedostatečnost, angina pectoris apod.

dvojbalení _1+1_BION_Q10_Super_bez_blistru.jpg

Buďte zdraví a plní energie

Chcete-li si tedy zajistit správnou funkci organismu, nepodceňujte množství koenzymu Q10 v těle. Raději sáhněte po doplňku stravy HEMA BION Q10 10 mg, 30 mg SUPER nebo 60 mg SUPER EXTRA. Měsíční balení, které obsahuje 30 kapslí, vám dodá potřebné množství koenzymu a vy máte o energii skutečně postaráno.

Náš tip: Využijte jarní akční nabídky. Když si v březnu nebo dubnu koupíte v kterékoliv dobré lékárně jedno balení 30 mg HEMA BION Q10 SUPER, druhé dostanete zdarma. Říkáte si, jaká škoda, že podobná akce neplatí také pro jiné doplňky stravy? Staňte se členy HEMAKLUBU! Získáte pravidelné 10-20% slevy a celou řadu dalších výhod! Stačí se jen zaregistrovat na www.hemaklub.cz!

Autor: Komerční prezentace

Kožní onemocnění zvané oheň
Opruzeniny u miminek

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Plastika prsou
Plastická chirurgie

Plastika prsou

24.04.2012

V článku Plastická chirurgie pro zdraví jsme popsali úkony plastické chirurgie, které napravují vrozené vady či deformity těla vzniklé úrazem, případně nemocí. Dnes se podíváme na ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Kvalitní matrace je základ zdravého spánku
Zdravé bydlení

Kvalitní matrace je základ zdravého spánku

Chcete si po náročném dni dopřát skutečně kvalitní spánek? Ráno vstát jako znovuzrození a začít nový den s chutí? Pak je načase zamyslet se nad tím, jak a na čem spíte. Během spánk ...

Léčivá síla kopřiv
Bylinky

Léčivá síla kopřiv

13.03.2012

Všichni známe kopřivu jako obtížný plevel, kterému se daří kdekoliv a se kterým zahrádkáři běžně svádí urputný a mnohdy marný boj. Tato houževnatá rostlina je však stejně dobře zná ...