Výživa dětí

POEX Mini – veselé mlsání nejen pro děti

Komerční prezentace
10.10.2011

Všechny děti milují sladkosti, je tedy přirozené, že každá máma nebo babička nějakou tu sladkost dítěti občas koupí. Proč tedy nenabídnout našim nejmenším něco sladkého, netradičního a přitom blahodárného pro organismus. Zvolili jsme cereálie, sušené ovoce, arašídy a různé druhy čokolád. Navíc je toto mlsání zabaleno do menšího balení, které uspokojí chutě a zabrání přejídání.

POEX Mini Smajlík, kamarád, ke kterému se děti budou vracet, se „narodil“ v grafickém studiu  4mat, s.r.o.  Cílem bylo vymyslet design sáčku tak, aby byl atraktivní pro děti a na první pohled je zaujal. Právě tento motiv na obalu by měl přilákat nejen malé, ale i ty větší mlsouny.

Po pečlivém výběru vhodných, nutričně zajímavých surovin vznikla řada osmi výrobků:

Bílé kuličky – Křupavá cereální kulička v bílé čokoládě. Když už mlsat čokoládu, pak s cereáliemi - v tomto případě je použita kukuřičná krupice, nutričně velmi bohatá potravina (vitamíny skupiny B, hořčík, zinek, selen, železo, mangan) s obsahem přírodní vlákniny.

bile-kulicky.jpg

Brusinky MIX – Brusinky jsou bohaté na antioxidanty, které chrání tělesné buňky před volnými radikály. Mají vysoký podíl vitamínu A, E a C. Mají příznivý vliv na močové cesty, zpevňují stěny žaludeční sliznice, posilují dásně. Pro děti jsme je ukryli v hořké, mléčné a bílé čokoládě.

Cornflakes Mix – Kukuřičná krupice, tentokrát ve formě oblíbených kukuřičných lupínků - v mléčné čokoládě a jogurtové polevě.  Zdánlivě obyčejná kukuřice je zdravý zdroj důležitých látek a energie pro naše tělo a mozek.

Rozinky Jumbo – JUMBO rozinky z Kalifornie jsou pohotový pamlsek s vysokým obsahem energie a nízkým obsahem tuku, který oceňují nejen sportovci a turisté, ale určitě si je oblíbí i vaše děti. Byly usušeny na sluníčku, jsou sladké a šťavnaté, bez přidaného cukru a bez konzervantů. Obsahují většinu vitamínů skupiny B. Sušené ovoce je pro všechny vhodnější než sladký bonbón, navíc  nejnovější výsledky výzkumů naznačují, že sladké a lepkavé rozinky neškodí zubům ani dásním, ale naopak prospívají jejich zdraví. Rozinky mají velký obsah polyfenolů, díky nimž mají antioxidační účinek, jsou významným zdrojem draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu, zinku a železa. V rozinkách se vyskytuje inulin, který v tlustém střevě působí jako prebiotikum.

rozinky-v-cokolade.jpg

Rozinky v mléčné čokoládě – Opět rozinky, trochu menší, ale stejně šťavnaté a navíc jsou obalené v mléčné čokoládě.

Arašídy v mléčné čokoládě – Mají vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, především kyseliny olejové, rostlinných bílkovin a vlákniny, vitamínu E a draslíku. Ty naše jsou navíc zabaleny v mléčné čokoládě. Arašídy působí pozitivně na nervovou soustavu (navozují dobrou náladu).

Čoko knoflíčky – Lahodnou chuť čokolády si lidé vychutnávají již celá století. Mléčná čokoláda s 30% obsahem kakaové sušiny ve formě penízků. Tuk v kvalitní čokoládě má na rozdíl od  kakaových polev lepší složení mastných kyselin. Velký podíl nenasycené kyseliny olejové a nasycené kyseliny stearové.

duhovky.jpg

Duhovky – Kakaové čočky, obalené barevnou krustou z cukru. Neobsahují AZO barviva, která nepříznivě ovlivňují činnost a pozornost dětí.

Pro jaké příležitosti se hodí výrobky POEX Mini?

  • Doplněk zdravé svačinky do školy, na výlety pro obnovení energie
  • Odměna při různých soutěžích
  • Do školních jídelen, školek
  • Pro sportovce – k doplnění energie

Uvedené výrobky a spoustu dalších zdravých dobrot si můžete zakoupit na www.poex.cz.

 

 

Autor: Komerční prezentace

Vývojová dysfázie
Vady řeči - dysartrie

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Méně známé fobie
Fobie a panika

Méně známé fobie

19.09.2011

Fobie je úzkostná porucha. Je to většinou neopodstatněný a těžko ovladatelný strach z různých situací, věcí, zvířat i lidí. Fobie více či méně omezují život člověka. Fobií existuje ...

Vady řeči
Vady řeči

Vady řeči

Zdravý rozvoj řeči je proces, který má určitá ověřená pravidla, která však nejsou dogmatem. Ne vždy se řeč vyvíjí plně a správně a první, kdo si toho všimne, je matka. K tomu ji ve ...