Zdravě - soutěže a novinky

Dovolená pro vaše zdraví

Odjinud
04.06.2010

Už jste přemýšleli o využití letošní dovolené? Prolistovali jste nabídky cestovních kanceláří a nic zajímavého jste nenašli? Zkuste letos udělat něco nového - pořiďte si zájezd, kterým pomůžete svému zdraví.

Na trhu existuje několik cestovních kanceláří, které nabízejí pobyty v lázeňských zařízeních zejména v Evropě.

Pokud hledáte propojení lázeňského nebo wellness pobytu s klasickým poznávacím zájezdem, můžete si namíchat balíček dle vlastních představ.

V relativně blízkém okolí České republiky se vyplatí jet do Rakouska, Slovenska nebo Maďarska.

Stručné charakteristiky vybraných lokalit

Slovensko

Nejbližší sousedé - Slováci mají na výběr z několika lázeňských míst. Mezi nejzajímavější patří určitě pobyt na úpatí Vysokých Tater v hotelu Nezábudka. Těšte se na relaxační procedury, saunový svět a výběr procedur podle vašich požadavků. Cenově vás pobyt na dva dny s polopenzí a balíčkem procedur vyjde pod 3000,- kč. Pokud vás více než slovenské velehory láká prostředí vinic a klidné přírody, zvolte Smrdáky - leží jen 80 km od Brna. Za šest dní pobytu a lázeňských procedur zaplatíte od 200 do 300 Eur.

Rakousko

Využít můžete i nabídku rakouských wellness komplexů, které přinášejí návštěvníkům bohaté služby, které by jinde marně hledali. Jedním z důkazů je například lázeňský komplex Sonnentherme, který se prezentuje jako evropské rodinné středisko volného času. Na pokojích hotelu Sonnen Park najdete dětské postýlky, v jídelně dětské židličky, spoustu místa na hraní i hračky. Součástí hotelu jsou i kuchyňky na ohřívání jídel pro děti. Zdarma si můžete půjčit kočárky dovnitř i ven. Termální bazénky jsou pro dospělé, najdete tu ale i spoustu vnitřních i venkovních bazénů pro nejmenší. Zajistit si můžete i plavání pro novorozence, dětské programy nebo pro vás vodní cvičení.  Jednodenní vstup na rodinnou vstupenku (familienkarte) s jedním dítětem nad šest let stojí 47,80 eur (cca 1200 Kč).

Maďarsko

Další výborná centra najdete i v Maďarsku, hlavně ve vyhlášené termální oblasti Panonie. Výhodou maďarských lázní či wellness středisek je zejména cena, která není nijak vysoká, ale protože častými hosty bývají nároční Rakušané, je k dispozici pestrá paleta služeb.

Mezi největší maďarské lázně patří Bükfürdö nejen svou kapacitou bazénů (27), ale i kvalitními službami, které využívá velké množství spokojených zákazníků. Léčivá voda se zde používá ke zmírnění obtíží pohybového aparátu, pitná kúra pomáhá trávicímu systému.

Celodenní vstup do lázní stojí: v přepočtu 160 Kč (cca 6 eur) vstup do léčebných i zážitkových lázní stojí v přepočtu 180 Kč (cca 7 eur).

Dalším místem pro dobrou zdraví prospěšnou dovolenou je i Sárvár. Toto středisko najdete na západě země. K jeho službám patří mimo jiné i dobrodružný bazén pro děti.

K návštěvě vybízí i samotné město Sárvár, které má unikátní historické centrum.

 

Ať už zvolíte jakoukoliv nabídku wellness zájezdu, myslete, že je dobré se na cestu i pojistit. Evropské pojištění nekryje zdaleka všechny náklady v případě úrazu apod., takže není nic horšího, než když váš zájezd za zdravím skončí v nemocnici a s tučným účtem za poskytnuté lékařské úkony.

Sazby cestovního pojištění jednotlivých pojišťoven si můžete porovnat například zde: www.honzovapojistka.cz.

Příjemnou dovolenou!

 

Cestovní pojištění na http://www.honzovapojistka.cz/cestovni-pojisteni/

 

Autor: Odjinud

Neprůchodnost slzných kanálků u novorozenců
Rizika při cestování v těhotenství

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Změna času, její příčiny a následky
Spánek a sny

Změna času, její příčiny a následky

26.10.2010

Ze soboty na neděli 31. října ve 3:00 se opět posouvá čas o hodinu zpět. Ne každý se s tímto zásahem vyrovnává zcela bez problémů. Každý organismus má své individuální potřeby a ná ...