zdroj: pixabay.com
Zdravý život

Jak omladit ruce, aby neprozradily váš věk?

Veronika Tůmová
08.03.2017

Můžete si udržovat štíhlou postavu, pomocí nejrůznějších kosmetických procedur mít vyhlazený dekolt i obličej, ale pozor! Obyčejně zapomínáme na ruce, které přitom namáháme nejvíc a které po letech, kdy jsme jim nevěnovaly potřebnou péči, zcela bezpečně a neúprosně prozradí náš skutečný věk.

Ruce ztrácejí ustavičnou námahou i častým mytím svůj ochranný film, a to zejména v zimě. K jeho obnově přispějeme pravidelným promazáváním, které se právě v zimním období doporučuje i desetkrát denně, zkrátka, čím více, tím lépe! Pokud jste péči o ruce v zimě zanedbaly, začnete s ní teď, uvidíte, že se vyplatí!

Začněte krémem na ruce!

Je nutné vytvořit si návyk pravidelného mazání rukou, které nám pomůže znovu vytvořit a déle uchovat ochranný film jejich pokožky. Nejvhodnější jsou k tomuto účelu vysoce výživné, hutné, mastné, avšak dobře roztíratelné a snadno vstřebatelné krémy. Známé a hojně propagované jsou například krémy s bambuckým máslem, krémy s obsahem bio olivového oleje, tzv. omlazující krém Dermacol nebo známá a i po mnoha letech stále oblíbená Indulona. K dostání jsou pak také krémy na velmi citlivou a atopickou pokožku, či krémy pečující o pokožku i zdraví nehtů, např. Eucerin nebo Nivea.

Peeling, olejové a parafínové zábaly

Peeling nám pomůže zbavit se odumřelých kožních buněk a dá tak lépe proniknout krému do hlubších vrstev kůže. Peelingový krém tak pečlivě vetřete do dlaní, mezi prsty, na horní části rukou pak až po zápěstí, pak dobře opláchněte teplou vodou a naneste olejíček nebo krém. Tuto proceduru je ideální provádět večer, před spaním. Tzv. olejové zábaly přinesou vašim rukám úlevu a hebkost, můžete použít olivový, mandlový, nebo např. levandulový olej. Pár lžic smíchejte v umyvadle s teplou vodou a ruce do ní asi na deset minut ponořte. Díky působení olejů už poté nemusíte nanášet krém. Parafínové zábaly zlepšují prokrvení pokožky, zjemňují ji a prohřívají. Jsou běžně v nabídkách služeb kosmetických salonů a nevyjdou vás nijak draho.

Úklid v rukavicích

Běžný domácí úklid, mytí podlahy, ale i časté namáčení rukou při mytí nádobí - to vše oslabuje ochranný film našich rukou, vysušuje je a rozhodně bude lepší provádět v ochranných rukavicích. Ty zabrání i případnému styku pokožky s úklidovými chemikáliemi, které by jí rozhodně neprospěly, spíš naopak. Nepoužíváním rukavic a vystavováním rukou všem těmto vlivům riskujeme nejen extrémní vysoušení, namáhání a poškození pokožky, ale například také třepení a nezkvalitnění nehtů.

Zábal na noc aneb krásné a hebké ruce do nového dne!

Svým rukám můžeme prospět i během spánku, noční zábal s nimi udělá hotové zázraky a vy se tak můžete probudit příjemně překvapená jejich sametovou hebkostí. Ruce pečlivě promažte hojnou vrstvou krému, pak si navlékněte igelitové rukavice, přes ně pak ty klasické, pletené a takto nechte celou noc.

Mladší ruce díky pěstěným nehtům

Pěstěné, dobře tvarované a upravené nehty dají vašim rukám vždy mladistvější vzhled. Používejte k tomuto účelu laky světlejších barev, např. růžové, tělové, béžové a podobné odstíny. Vyzkoušet můžete také francouzskou manikúru, která stále patří k nejoblíbenějším, a to u žen a dívek v různém věku. Působí velice přirozeně a je zároveň velmi elegantní, hodí se ke každé příležitosti a jak známo, líbí se i mužům.

Zdroj: www.bleskprozeny.cz, (dermatoložka J. Rajnišová)

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Osvěžte a nastartujte své tělo jarním půstem!
Superpotraviny - bohaté na vitamíny, minerály, antioxidanty, vlákninu a proteiny

Další články