Zuby

Jak vybrat elektrický zubní kartáček? Podívejte se na několik užitečných rad

Komerční prezentace
26.11.2018

Obchody nabízí celou řadu zubních kartáčků – od manuálních až po elektrické. Stále více lidí se poohlíží právě po druhé variantě. Pozor, není elektrický kartáček jako elektrický kartáček. Jednotlivé modely se liší způsobem čištění, technologiemi, funkcemi a hlavně cenou. Před nákupem nového pomocníka na čištění zubů byste se měli seznámit s jeho základními vlastnostmi.

Před samotným nákupem elektrického zubního kartáčku byste se měli rozhodnout, zda zvolíte oscilačně-rotačně-pulzační kartáček nebo kartáček sonický. Podívejme se tedy, jak je na tom oscilačně-rotačně-pulzační vs. sonický kartáček.

Sonické zubní kartáčky

Sonické zubní kartáčky nabízí celá řada firem, nicméně princip fungování všech nabízených modelů je vesměs stejný. Samozřejmě se technologie výrazně liší od kartáčků s oscilačně-rotačně-pulzační technologií. Sonický kartáček má jiné pohyby hlavice i štětin. Sonické kartáčky neodstraňují nečistoty a plak ze zubů zvukem. Kartáčková hlava se u sonického kartáčku rozvibruje a nečistoty z povrchu zubů odstraňuje stíráním podobně jako manuální zubní kartáček. Na směs vody, pasty a slin zapomeňte, ta se v ústech vytváří při čištění s každým kartáčkem. Můžeme ale s čistým svědomím říci, že sonický kartáček je dobrým pomocníkem. Čištění sonickým kartáčkem vyžaduje specifickou techniku, zatímco  kartáčky s 3D technologií od Oral-B dělají práci jednoduše za vás.

Still_zdrave.jpg

Oscilačně-rotačně-pulzační zubní kartáčky

Pokud si vyhledáte na elektrický zubní kartáček recenze, zjistíte, že nejvyspělejší technologii čištění mají oscilačně-rotačně-pulzační kartáčky. Zatímco pulzace narušují plak, oscilačně-rotační pohyby ho stírají. Ve srovnání s běžným manuálním zubním kartáčkem odstraní až o 100 % více zubního plaku. Tlakový senzor navíc pomáhá chránit dásně před příliš agresivním čištěním a upozorní vás v momentě, kdy vyvíjíte příliš velký tlak. Výrobcem těchto kartáčků je Oral-B, zubními lékaři nejdoporučovanější značka zubních kartáčků na světě. Zejména moderní modely dokážou nejenže účinně odstranit zubní plak a pečují o dásně, ale také zbaví vaše zuby povrchových pigmentací, které jsou většinou způsobené kávou, vínem, čajem či kouřením.

Vyznačují se kulatou kartáčkovou hlavou. Unikátní kulatá kartáčková hlava Oral-B je vyvinuta ve spolupráci se zubními lékaři, obklopí každý zub zvlášť a svými vlákny se zaoblenými konci zajistí jemné a důkladné čištění. Indikační vlákna Indicator navíc po určité době vyblednou, čímž vás upozorní, že nastal čas vyměnit kartáčkovou hlavu. Zubní lékaři doporučují výměnu každé 3 měsíce. Kulaté kartáčkové hlavy Oral-B jsou navíc kompatibilní se všemi rukojeťmi elektrických kartáčků Oral-B, s výjimkou modelu Pulsonic.Hands_zdrave.jpg

Oceňovaná je také funkce časovače, která zajistí, že si zuby budete čistit dvě minuty. Právě dvě minuty čištění jsou doporučené zubními lékaři. I když nemáte osvojenou techniku správného čištění zubů, nevadí, protože veškerou práci za vás odvede oscilačně-rotačně-pulzační zubní kartáček. Aktuálně nejinteligentnější systém čištění zubů představují elektrické kartáčky Oral-B řady Genius v kombinaci s aplikací pro chytré telefony. Nabízí vám tu nejlepší dostupnou domácí péči o vaše ústa.

Autor: Komerční prezentace

Onemocnění srdce a cév - znáte příznaky a možnosti prevence?
Plíživá nemoc - může postihnout i vás?

Další články