zdroj: pixabay.com
Duševní zdraví a psychologie

Zdravé sebevědomí aneb flirtujte chytře a s přirozeným šarmem!

Veronika Tůmová
14.03.2017

Největší chyba ve flirtování? Neflirtovat vůbec! Podle vztahového kouče Matthewa Husseyho je flirtování zcela přirozený způsob, jak si někoho tzv. namluvit. K základním předpokladům úspěchu pak patří oční kontakt, letmý dotek, přirozené chování a nenucenost.

Máte-li pocit, že už ze zásady přitahujete muže, o které nestojíte, pak věřte, že i to má snadné vysvětlení. Právě v přítomnosti mužů, které bereme jen jako kamarády, se cítíme a chováme uvolněně, nemáme touhu se přetvařovat a nemáme důvod chovat se afektovaně či nervózně.

Při flirtování zaujměte svým pravým já

To je přesně to, co nám naopak chybí v přítomnosti objektu naší touhy, všechen klid, odvaha a přirozenost bývá najednou pryč. Je nutné mít na paměti, že právě přirozenost a pozitivní způsob chování je to, čemu se těžko odolává! Být svá - znamená být jiná než všechny ostatní. Ve snaze zaujmout patří k největším chybám právě předstírání a popírání sebe sama. Buďte si vždy jistá sama sebou, vyzařujte pozitivní energii a nebojte se překonávat své hranice. Ukažte mu, že znáte svou cenu.

Intrikánky vítězí jen v telenovelách

Pokud předpokládáte, že to pravé kouzlo a jistota vítězství ve vašem "honu na lišku" je ve složitosti milostné hry a vaší schopnosti manipulace s druhým, pak buď vůbec ničeho nedosáhnete, nebo se ze svého triumfu budete radovat jen chvíli. Přesněji řečeno do té doby, než sama, dříve či později, odhalíte, kým doopravdy jste. V lepším případě můžete svůj boj prohrát bez větší újmy na egu, v tom horším zjistíte, že si vás lidé najednou přinejmenším neváží.

Nepředvídatelnost při flirtování přitahuje

Každá žena je originál, tím je třeba začít. Každá má díky tomu co nabídnout, vždycky je něco, co na vás někdo může shledat obdivuhodným. Trocha té zdrženlivosti, nepředvídatelnosti či chcete-li tajemnosti, pak rozhodně nemusí být na škodu. Přílišná uzavřenost však může naopak omrzet, odradit a předčasně uhasit doutnající jiskru.

Pozor na komunikaci pomocí SMS zpráv, dá se z nich vyčíst víc, než chcete!

Více je někdy méně, to občas platí i ve způsobu komunikace. Mobilní telefony nás staví do situace, kdy se jen těžko můžeme vymlouvat na nedostupnost, přesto to neznamená, že jsme povinni psát a odepisovat neustále. Desítky sms zpráv denně můžou svědčit například o tom, že se často nudíte, ráda si vynucujete pozornost, jste podezíravá apod. Omezte se proto na krátká a srozumitelná sdělení, která však rozhodně nemusí znamenat chlad a nezájem. Pomocí smsek se nikdy nepouštějte do vysvětlování složitých etap své minulosti, nestěžujte si, nenadávejte na život, zkrátka nebuďte odpudivě negativní. Směřujte vše k příjemnému osobnímu setkání, kde už oba budete moci objektivně posoudit situaci i vás samotné.

Zdroj: bleskprozeny.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Pozor na rizika a úrazy při jarním úklidu!
Ekologická domácnost - šetřeme přírodu i naše zdraví!

Další články

Otec u porodu - přínos, nebo komplikace?
Porod

Otec u porodu - přínos, nebo komplikace?

26.02.2017

Na otázku ohledně přítomnosti otce u porodu by se partneři měli zaměřit už v počátku těhotenství. Nelze předpokládat, že by správné rozhodnutí mohlo padnout při odjezdu do porodnic ...