Hubnutí, dieta a zdravá strava

Proteinová dieta stvořená pro ženy

Anonymní
23.04.2020

Pokud jste při snaze o hubnutí zatím nezkusila proteinovou dietu, nebo vám nefungovala podle představ, tohle je článek pro vás. Proteinová dieta představuje zcela odlišný přístup k hubnutí, než běžné redukční diety a když víte, jak na to, zhubnete spolehlivě a rychle. Ale pozor, musíte znát i důležitá pravidla proteinové diety speciálně pro ženy. A tomu se budeme věnovat.

Ženy a muži hubnou jinak

Že je příroda k ženám trochu nespravedlivá už jste asi zjistila. Trápení s postavou je jedna z mnoha takových ženských „radostí“. Když se muž snaží zhubnout, má v tom svoje spojence. Především hormon testosteron, díky kterému rychleji spaluje kalorie, podává lepší výkony při cvičení i lépe regeneruje. Proto je pro muže jednodušší hubnout běháním, nebo cvičením ve fitku. Muži mají obvykle i více svalové hmoty, a když ji aktivují, spalují zase více kalorií, než ženy.

 

Aby toho nebylo málo, muži také lépe snáší hlad a nepodléhají tolik choutkám na sladké. Samozřejmě, existují výjimky. Ženy si ale častěji vypěstují vztah ke sladkostem a jak dnes dobře víme, cukr stimuluje mozek a je stejně návykový, jako třeba alkohol. Zároveň má extrémně vysokou kalorickou hodnotu a rychle se ukládá v podobě tukových zásob.

 

Co s tím ale mám dělat!?“ Jako bychom slyšeli ty zoufalé hlasy mnoha žen, které s váhou marně bojují. Nebojte se, nenecháme vás v tom!

 

Tip: Řešíte nadváhu? Spočítejte si, jak na tom jste – pomůže vám naše BMI kalkulačka.

 

Hubnutí ženám na míru

Nechceme vás odradit od cvičení, nebo běhání. Jen na ně raději nespoléhejte jako na zaručenou cestu ke štíhlé postavě. Pro ženy je proto mnohem důležitější udělat změnu v jejich jídelníčku.

 

Takže mám počítat kalorie a držet hladovku?“ řeknete si. Můžete to zkusit, ale my to nedoručujeme. Je to pořád ta samá písnička o honu na kalorie. My už přece víme, že to pro ženy bude spíš jen trápení. A právě tady vstupuje na scénu proteinová dieta, případně ketodieta, kterou specificky pro ženy vyrábí česká značka KetoFit.

 

Dobře známé pravidlo říká, že o 80 % hubnutí se postará vaše strava, a jen malá část připadá na sport a jiný pohyb.“

 

Proteinová dieta není o kaloriích

V čem tedy spočívá kouzlo proteinové diety? Za normální situace čerpá vaše tělo hlavní porci energie ze sacharidů (zhruba 45 - 60 %). Proteinová dieta znamená, že tento poměr výrazně upravíme ve prospěch bílkovin, na úkor sacharidů (jen 10 - 25 % energie vám budou dodávat sacharidy). Už v této fázi máte šanci omezit prázdné kalorie a ukládání tuku. O výrazném hubnutí to ale ještě nebude.

 

Samostatnou kategorií proteinové diety je pak ketodieta, která vychází z populární Atkinsovy diety. Tady je omezení sacharidů ještě více striktní – jen kolem 5 % energie jde ze sacharidů. A proto je ketodieta nejefektivnější cestou, jak rychle zhubnout. V praxi to znamená omezení na pouhých 20 - 50 g sacharidů denně.

 

Takto redukovaný příjem sacharidů po pár dnech nastartuje proces zvaný ketóza, která je právě klíčem k rychlému odbourávání podkožního, ale také vnitřního (viscerálního tuku).

 

Ketodieta pro ženy

Teď už máte asi dostatek motivace se do proteinové diety pustit a my vám k tomu dáme všechny potřebné informace, včetně doporučených potravin a receptů. Než se ale pustíte do vaření, chceme vám doporučit chytřejší cestu. Při ketodietě je rozhodně lepší spolehnout se na odborně vyvinuté programy jídel, které vás zbaví celé řady starostí.

 

Sáhněte po proteinové dietě určené ženám, která respektuje specifické potřeby ženského hubnutí:

 

 • obsahuje minimum sacharidů – splňuje náročné požadavky na ketodietu a podporuje tak rychlé hubnutí

 • neobsahuje žádné cukry, které způsobují závislost na sladkém

 • obsahuje 5 jídel denně a případně i pozdní večeři – budete stále sytá

 • díky bohatému komplexu vitamínů a stopových prvků podporuje zdraví, imunitu i ženskou krásu – kvalitu pleti a vlasů, které mohou utrpět při běžných proteinových dietách

 • nabízí i řadu bezsacharidových dezertů – ženy mohou uspokojit svoje chutě na sladké i na čokoládu

 

Výhody a rizika proteinové diety

 

Mezi hlavní a léty ověřené výhody proteinové diety patří:

 • spolehlivé a rychlé hubnutí (platí hlavně pro ketodietu)

 • existují diety na míru pro ženy

 • odbourání podkožního, ale i vnitřního viscerálního tuku, který ohrožuje orgány

 • nedochází k hubnutí svalové hmoty (prevence jo-jo efektu)

 • dlouhodobý pocit sytosti

 • stabilizuje se krevní cukr a inzulin

 • ušetříte čas a peníze, oproti jiným metodám hubnutí

 

Proteinová dieta má samozřejmě i svoje rizika:

 • není vhodná pro ženy s poruchami metabolismu, srdce, nebo s cukrovkou

 • hrozí vážný nedostatek vitamínů a minerálů (protože je omezená konzumace ovoce a obilovin)

 • budete se muset naučit sestavovat proteinový jídelníček pro ženy

 

Jak vidíte, výhody převažují. Naštěstí riziko nedostatku vitamínů a minerálů lze celkem snadno vyřešit také díky jídlům KetoFit. Obsahují vedle kvalitních proteinů a vlákniny bohatý komplex nezbytných vitamínů, minerálů a dalších živin. Proteinová dieta KetoFit tak přispívá správnému fungování ženského organismu a podporuje imunitu, zdravou pleť i vlasy.

 

Přejeme vám, aby proteinová dieta byla finálním řešením vašeho trápení s postavou a nadbytečnými kily. Pokud váháte, dodejte si motivaci u příběhů žen, které už díky ketodietě dosáhly vytoužené postavy a zhubly i mnoho desítek kilogramů.

Autor: Anonymní

Nakupování S Tipli se vždy vyplatí
Regenerativní laserová terapie: Efektivní způsob léčby chronických nemocí

Další články