Jak zhubnout

Chcete zhubnout? Nebuďte v tom sami!

Zdravě.cz
04.05.2011

Nadváha a obezita se v dnešní době šíří jako epidemie. Lidé se snadno nechají ovlivnit svým okolím a myslí si, že je v pořádku mít o pár kilo navíc, pokud více váží i jejich blízcí či rodina.

Daleko častěji také dochází k „přenosu kilogramů" mezi přáteli. U mnoha lidí jsou dokonce sklony k tloustnutí ovlivněny více vztahy než fyzickými předpoklady.

Pokud jste tedy skutečně rozhodnuti zhubnout pár kilo, vzpomeňte si na heslo, že ve dvou se to lépe táhne a zapojte do svého úsilí také kamarádku či kolegu z práce a začněte hubnout spolu. Úspěchu pravděpodobněji dosáhnete s osobou stejného pohlaví, přizvat však svého partnera, případně další členy rodiny má také svá velká pozitiva. Odříkání oblíbených jídel tak pro Vás bude jednodušší, společně se můžete radit o dietních nákupech a o přípravě nízkokalorických pokrmů. Navzájem si dodáte energii a povzbuzení v období krize vám dodá větší chuť do dalšího snažení.

Neefektivní nemusí být ani požádat o pomoc své přátele či rodinné příslušníky, kteří jsou štíhlí a k dietě a omezení jídelníčku nemají pádné důvody. Mohou Vás podpořit v neméně důležité činnosti, kterou je aktivní pohyb. Běžte se společně proběhnout, vyrazte si zaplavat, prospěšná je také aktivní procházka na čerstvém vzduchu.

Zjistěte, která aktivita baví vás i lidi ve vašem okolí a věnujte jí pravidelně svůj volný čas. Ze společného sportování si udělejte zábavu, pohyb nemusí být jen utrpením. Hubnutí spojené s pravidelným pohybem je daleko účinnější a zdravější.

Stanovte si vždy dílčí reálné cíle a po každém úspěchu se náležitě odměňte.

018.jpg

Velkou roli při hubnutí hrají také doplňky výživy. Ačkoli Vám žádný přípravek nezajistí úbytek přebytečných kilogramů a centimetrů bez Vašeho dalšího přičinění, při vhodné kombinaci s úpravou jídelníčku a zdravým pohybem Vám pomohou rychleji dosáhnout kýženého cíle. Důležitými látkami, na které byste měli myslet při výběru vhodného doplňku jsou:

Lecitin – zlepšuje paměť, působí pozitivně proti stresu a při odbourávání tuků

L-carnitin – díky němu dochází k uvolňování tuků, které jsou přeměňovány na látky, které využívají svaly jako okamžitý zdroj energie při sportovní aktivitě

Kofein – oddaluje únavu, zrychluje tep, zlepšuje koncentraci a pomáhá v odbourávání tuků i v klidovém stavu

Potravní doplňky však nevybírejte v drogeriích. V internetovém obchodě www.lekarna.cz naleznete velký výběr kvalitních přípravků napomáhajících zdravějšímu a rychlejšímu odbourávání tuků a úbytku hmotnosti a produktů pro formování těla. Dále nabízíme také dietní potraviny a nápoje. Nabídka obsahuje kompletní informace o každém produktu včetně obrázku, popisu účinků a doporučeného dávkování. Pokud si nebudete vědět rady, rádi Vám poradíme který preparát, je pro Vás nejvhodnější a pomůžeme Vám se v nabídce zorientovat. Výběrem na internetu v pohodlí Vašeho domova pak ušetříte čas i peníze.

Autor: Zdravě.cz

Světový den astmatu
Mořské řasy jako zdroj vitálních látek pro naše zdraví i krásu

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Léčivé účinky echinacey
Bylinky

Léčivé účinky echinacey

29.06.2011

V rámci našeho seriálu Bylinky pro zdraví jsme echinaceu představili a popsali její účinky. Dnes si tuto květinu, známou rovněž pod názvem třapatka nachová, představíme podrobněji.

Telepatie – zázrak, podvod, nebo sebeklam?
Hypnóza

Telepatie – zázrak, podvod, nebo sebeklam?

21.05.2011

Telepatie, neboli přenos myšlenek na dálku pouhou silou mimosmyslového vnímání, byla a je předmětem mnoha odborných experimentů, výzkumů a vědeckých diskusí. Přestože reálná možnos ...