zdroj: Shutterstock.com
Komerční prezentace
Ostatní témata

Jak elegantně uskladnit sekačku a další zahradní výbavu

Komerční prezentace
12.06.2023

Pokud u vašeho domu máte zahradu, moc dobře víte, kolik různého harampádí k její údržbě potřebujete. A dost často to nejsou jen drobnosti, jako například zastřihovací nůžky, ale také objemné a těžké předměty, typicky zahradní sekačka. Jednou možností je všechny nástroje uložit uvnitř vašeho domu, kde ale obvykle překážejí a ubírají cenný prostor pro žití a uskladnění dalších věcí, jako je žehlicí prkno a podobné předměty.

Někteří nechávají své zahradnické potřeby jen tak venku, což je ale vystavuje riziku krádeže a především povětrnostním vlivům, takže se rychleji opotřebují nebo dokonce zcela zničí. Ale existuje ještě jedna možnost, jak elegantně a velmi efektivně uskladnit vše, co potřebujete pro údržbu vaší zahrady, a tou jsou zahradní domky. Kvalitní dřevěný zahradní domek můžete pořídit v různých velikostech a cenových hladinách a navíc může i skvěle vypadat. Vejde se do něj navíc spousta předmětů.

Při výběru zahradního domku byste měli myslet hlavně na jeho praktičnost a také na to, aby odpovídal všem vašim potřebám a byl dostatečně velký na to, abyste v něm mohli uskladnit vše, co potřebujete. Pro správný výběr je důležité začít u konstrukce a materiálu, ze kterého si plánujete zahradní domek pořídit. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody, mezi které patří také značné cenové rozdíly. Dřevěné volně stojící domky jsou skvělé díky své nízké ceně a rychlé montáži, ale nevydrží tolik jako solidní zděné domky s vlastními základy, které jsou ale velmi drahé a jejich výstavba trvá podstatně déle.

Z pohledu velikosti zahradního domku se vždy dobře zamyslete nad tím, co vše potřebuje na vaší zahradě uskladnit. Pokud například plánujete do domku uskladnit také zahradní lehátka, myslete kromě velikosti samotného domku také na to, jak velký vchod do něj má, abyste se vůbec byli schopni s lehátkem nebo stolem dostat dovnitř. Někdy může kromě půdorysu hrát zásadní roli také výška domku, abyste do něj naskládali co nejvíce věcí i v režimu “nastojato”. Obvykle je lepší zvolit o trochu větší velikost, než ze začátku předpokládáte že budete potřebovat, protože se vždy najde něco, na co jste nepomysleli.

Budete ve vašem zahradním domku potřebovat ještě něco navíc, jako například přívod elektrické energie? Pak je vždy dobré poradit se s odborníkem a nespoléhat na vlastní síly, protože se tím vystavujete značným rizikům. Ale pokud potřebujete jen malý samostatně stojící zahradní domek ze dřeva, můžete si pořídit skládací variantu, kterou si sami složíte přímo na místě během pár hodin. Tyto domky jsou cenově velmi příznivé a pokud o ně budete řádně pečovat, vydrží vám sloužit mnoho let.

Vzhledem k tomu, že se zahradní sezona pomalu ale jistě blíží, je dobré si svůj zahradní domek objednat co nejdříve, abyste zbytečně nečekali na dodání, pokud se váš vysněný model vyprodá. Pokud jste doposud zahradní domek neměli, uvidíte jak rychle si na extra prostor pro uskladnění různých potřeb pro vaši zahradu zvyknete a bez zahradního domku si již život nedokážete v budoucnu představit. Investice do zahradního domku se rozhodně vyplatí a zbavíte se spousty starostí a vaše zahrada bude působit ještě upravenějším dojmem.

Autor: Komerční prezentace

Vsaďte na citron v kosmetice: eliminuje kožní skvrny a působí proti stárnutí pokožky
Červen je měsíc tenkého střeva. Jak mu můžeme prospět?

Další články