zdroj: Unsplash.com
Komerční prezentace
Péče o tělo

Proč nejsou menstruační vložky vhodné při inkontinenci?

Zdravě.cz
24.11.2022

Na trhu sice existuje velké množství inkontinenčních pomůcek, mnoho žen ale stále při nechtěném úniku moči používá menstruační vložky. Proč to není vhodné řešení?

Prodyšný a jemný materiál

Speciální inkontinenční pomůcky jsou oproti těm menstruačním vyrobeny z materiálu, který je uzpůsoben ke každodennímu nošení. Zatímco klasické vložky žena nosí jen pár dní v měsíci, ty inkontinenční jsou nasazené permanentně, a proto je nutné, aby byly prodyšné a měly jemnější strukturu. Tyto vlastnosti pak zabraňují kožním zánětům, ekzémům a dalším obtížím.

Absorpční funkce

Moč má oproti krvi zcela jinou hustotu a z těla odchází ve větších objemech. Menstruační vložky nedokážou takové množství tekutiny zcela pohltit, pouze ji na chvíli zadrží. Jelikož je moč při styku s kůží agresivní, při neustálém kontaktu to může vést k nepříjemným kožním potížím. Inkontinenční vložky jsou navrženy tak, aby moč nejen zadržely, ale také aby zabránily jejímu protékání skrz či přes okraje.

Pohlcování zápachu

Jelikož jsou menstruační vložky určené k absorpci krve, nedokážou si poradit se specifickým zápachem, který únik moči nebo stolice doprovází. Inkontinenční vložky a další pomůcky jsou vymyšlené právě tak, aby minimalizovaly výskyt a šíření bakterií, které svým množením způsobují nepříjemný zápach amoniaku z nahromaděné moči.

Speciální tvar

Inkontinenční slim vložky připomínají svým tvarem vložky menstruační, na rozdíl od nich ale mají mnohem širší škálu stupňů absorpce. Kromě klasických „slimek“ na trhu najdete i normální velikosti, jejichž zaoblené konce jsou prodloužené a rozšířené (obzvlášť ty určené na noc). Další z řady inkontinenčních pomůcek jsou například absorpční inkontinenční kalhotky, které více než připomínají běžné spodní prádlo. Pořídíte je v různých stylech, barvách a samozřejmě i velikostech. Navíc skvěle padnou, jsou diskrétní a spolehlivé. Jejich jemný materiál je příjemný pokožce a dokonale zajišťuje pocit sucha.

Autor: Zdravě.cz

Jóga pro děti – jak a kdy s ní začít se svými dětmi?
Tuky pro vánoční pečení: Naučte se rozpoznat druhy másla a jeho alternativy

Další články

Druhy medu – který je nejlepší pro zdraví?
Alternativní medicína

Druhy medu – který je nejlepší pro zdraví?

08.11.2022

Med je nejen sladká pochoutka a skvělý společník pro chladné podzimní dny a večery, ale především je to náš domácí lékař. Kromě snižování krevního tlaku, zamezení vzniku žaludečníc ...