Pleť

Normální a smíšená pleť – co všechno o ní víme a nevíme

Zdravě.cz
19.04.2011

Správná péče o pleť nezačíná až při samotném nákupu kosmetického přípravku, kdy se bohužel rády a často necháváme zlákat reklamou. Nejprve musíme dobře znát svůj typ pleti a problém, který chceme řešit. Čím je diagnóza pleti přesnější, tím vyšší je pravděpodobnost, že zvolíme přípravek, který nám bude nejenom pocitově vyhovovat, ale zaručí i požadovaný účinek.

Podle čeho se pozná normální pleť? Nemají normální pleť jenom modelky?

Milé paní, slečny a dívky – omyl. Normální pleť může mít každá z vás. Pokud jsou středové partie vašeho obličeje  – známé také jako zóna T – spíše mastnější, zatímco tváře jsou jenom o něco málo sušší, pak je vaše pleť normální. U normálního typu pleti je totiž rozdíl mezi T zonou a partií tváří docela nenápadný. To zařídila sama příroda. Na místech, která jsou nejvíce vystavena sluníčku a  nepříznivým  povětrnostním vlivům – jako je čelo, nos a brada -  jsou mazové žlázy rozmístěny o něco hustěji, produkují zde více tuku, a tím naši pleť částečně chrání. Takhle ve skutečnosti vypadá pleť normální.

Jak poznáme smíšenou pleť?

Pokud máme celé mastné čelo, nos i bradu, zatímco tváře zůstávají výrazně sušší, pak je naše pleť smíšená. Ta se však nejčastěji vyskytuje u mladší pleti. Vidíme, že střední partie bývají natolik promaštěné, že se na nich často tvoří i pupínky a uhry, zatímco tváře zůstávají jemné a dosti suché. V pozdějším věku však většinou přechází smíšená pleť k normálnímu typu.

Jak o pleť pečovat?

Ryor vytvořil unikátní řadu vhodnou přímo pro normální a smíšenou pleť. Řada má název -  Normální a smíšená pleť. Všechny přípravky obsahují vysoké procento antioxidantů, které posilují odolnost pleti před působením volných radikálů a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie.

normalni a smisena plet.jpg

Řada obsahuje celkem 6 přípravků:

Hydratační přípravky

Přípravky pro regeneraci pleti

Přípravky s obsahem látky z vinné révy

Resveratrol chrání buňky před stárnutím a před poškozením způsobeným UVB zářením.

Nevíte, jaký je váš typ pleti a jak o svou pleť pečovat? Napište nám do on-line kosmetické poradny na našem kosmetickém blogu  www.mujryor.cz

Více informací na www.ryor.cz

Autor: Zdravě.cz

Mezinárodní den tance
Hubněte s radostí

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Léčivé účinky echinacey
Bylinky

Léčivé účinky echinacey

29.06.2011

V rámci našeho seriálu Bylinky pro zdraví jsme echinaceu představili a popsali její účinky. Dnes si tuto květinu, známou rovněž pod názvem třapatka nachová, představíme podrobněji.

Mezinárodní den tance
Tanec

Mezinárodní den tance

Mezinárodní den tance se po celém světě slaví od roku 1982 29. dubna jako připomínka narození velkého tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea (1727). Tento den má být oslavou ...