Jak zhubnout

Hubněte s radostí

Zdravě.cz
25.04.2011

I hubnutí vás musí bavit. Děláte to hlavně sama pro sebe a vy sama si určujete, jakou cestu si zvolíte, tak se bavte!

S novým rokem si dáváme spoustu předsevzetí. Mezi tradiční novoroční předsevzetí patří: zhubnu, budu žít zdravě, začnu cvičit… Co se ale za těmito otřepanými frázemi skrývá? Možná, že to nevíme už ve chvíli, kdy je proneseme. Natož po měsíci nebo po půl roce.

Po čase se novoroční předsevzetí rozplynou a my zůstaneme naštvané, nebo zklamané. Proto má rada zní jasně: Dejte si hned na začátku jasný cíl! Pak budete přesně vědět, čeho chcete dosáhnout. Např.: Za 3 měsíce zhubnu 5 kilo.

Jenže cíl sám o sobě nestačí. Je třeba si stanovit i cestu, po které chcete k vysněnému cíli dojít. To znamená, že si určíte úkoly, které budete plnit. Např.: Každý den sním 3 kusy zeleniny. Budu chodit pravidelně cvičit. Budu chodit po schodech pěšky apod.

Tím, že přeměníte váš cíl na konkrétní úkoly, máte přesný návod na to, jak uspět.

 

jak zhubnout

 

Nezapomeňte však na základní pravidla:

  • Přesně si vymezte jednotlivé úkoly. Čím přesnější bude vaše definice, tím snáze dosáhnete, čeho chcete. Např.: Obecný úkol zní - Budu cvičit. Přesná definice je: 2x týdně budu chodit na aerobic a o víkendu vyrazím na výlet.
  • Váš cíl musí být snadno měřitelný. Při hubnutí vám k tomu stačí váha a krejčovský metr. Nečekejte ale s měřením a vážením až do konce vašeho snažení, a stanovte si dílčí cíle např. po týdnech, abyste věděla, zda jdete po správné cestě, nebo zda je potřeba něco změnit.
  • Buďte realistická. Není nic horšího, než si dávat nesplnitelné cíle. Vždyť nemusíte hned vypadat jako modelka, stačí, když se budete cítit o trochu lépe.
  • Věřte si. Bez důvěry v sebe sama se vám bude hubnout velmi těžce. Zvládly to jiné, tak proč ne vy! Pokud se vám něco nepodaří, nevzdávejte to. Hoďte to za hlavu a jděte dál. Vždyť první cesta nemusí být hned ta správná. Vzpomeňte si, byl první muž, do kterého jste se ve škole zamilovala hned ten pravý? Většinou tomu tak není. Vždy musíme hledat, než najdeme to, co vyhovuje právě nám.
  • Bavte se. Radujte se z maličkostí a buďte pozitivní. I hubnutí vás musí bavit. Děláte to hlavně sama pro sebe a vy sama si určujete, jakou cestu si zvolíte.

Abychom vám vaši cestu usnadnili, připravili jsme pro vás širokou nabídku produktů, které vaše úsilí podpoří. Podívejte se na stránky www.lekarna.cz, kde naleznete širokou nabídku produktů na hubnutí a přípravků pro formování těla renomovaných značek snadno rozdělenou do jednotlivých kategorií. Všechny produkty si můžete prohlédnout, přečíst si jejich popis, použití a komentáře těch, kteří je již mají vyzkoušené. Výrobky si samozřejmě můžete za velice zajímavé ceny zakoupit v pohodlí z vašeho domova.

Přejeme vám hodně zábavy a úspěchů při hubnutí!

Autor: Zdravě.cz

Normální a smíšená pleť – co všechno o ní víme a nevíme
Fantomové bolesti

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Léčivé účinky echinacey
Bylinky

Léčivé účinky echinacey

29.06.2011

V rámci našeho seriálu Bylinky pro zdraví jsme echinaceu představili a popsali její účinky. Dnes si tuto květinu, známou rovněž pod názvem třapatka nachová, představíme podrobněji.

Mezinárodní den tance
Tanec

Mezinárodní den tance

Mezinárodní den tance se po celém světě slaví od roku 1982 29. dubna jako připomínka narození velkého tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea (1727). Tento den má být oslavou ...