Terapie

Zdravá moč? Nebojme se urinoterapie.

Jana Štočková
24.06.2009

Nedávno se mi do rukou dostala knížka o léčebné metodě celostní medicíny – Urinoterapii, léčbě močí.Ze začátku mi to připadalo přinejmenším nechutné, ovšem po přečtení celé knihy, byl můj závěr zcela jednoznačný. Na této tisíce let staré léčebné metodě něco skutečně je.

Podstatou urinoterapie je skutečnost, že léčí organizmus jako celek a ne jenom určitou nemoc. V Mexiku a Japonsku je dokonce studium této léčebné metody součástí vzdělání na lékařské fakultě.

K metodám celostní medicíny převažuje v naší kultuře velmi negativní postoj, k urinoterapii pak obzvláště. Zřejmě je to dáno výchovou. Už malé děti jsou vedeny k tomu, že moč je odpad - cosi špatného, co už naše tělo nepotřebuje, a tak to vyloučí pryč.

Opak je ovšem pravdou. Moč obsahuje více než 200 složek - nutriční substance, minerály, vitamíny, zbytky bílkovin a aminokyselin, enzymy, hormony, antivirové, antibakteriální, antimykotické a antirakovinné látky a mnoho dalšího. Hlavní součástí moči je voda, která projde celým naším tělem a je tak schopna uchovat ucelenou informaci o stavu organizmu. Chuť normální moči je hořká.

Moč je tak přesným odrazem stavu našeho organizmu. Proto má i nezastupitelnou roli v diagnostice nemocí. Vzniká z krevní plazmy jako produkt látkové výměny, které se účastní krev a každá buňka lidského těla. A protože vzniká z krve, nemůže tak otrávit vlastní organizmus. Složení moči se během léčby mění podle potřeb organizmu. Nemá tak vedlejší účinky a je zcela netoxická.

Možnosti aplikace praktické urinoterapie:

  • Proplachování úst - dochází k dezinfekci dutiny ústní, zpevňuje zubní sklovinu (obsahuje stopové prvky a minerály), díky osmóze dochází k očistě mandlí (ničí zánětlivé procesy)
  • Pití - jako každá léčba má své zákonitosti, které je potřeba dodržovat. Nefunguje na principu - „zítra si dám skleničku moče a budou zcela zdráv". Je zde nutnost odborného lékařského dozoru.
  • Klystýr za použití moči - působí hlavně na tlusté střevo, což bývá velkým centrem zanešení organizmu odpadními  látkami.
  • Příjem nosem - jógová očistná procedura (zlepšuje čich, zrak a je prevencí ušních onemocnění).
  • Vstřebávání kůží - obklady, masáže - omlazuje kůži, likviduje i těžké formy akné, povzbuzuje růst vlasů, obnovuje rozpadající se tkáně a ničí hnilobné procesy, má i významné antimykotické účinky.

Rozdělení moči v praktické urinoterapii:

  • Ranní moč - ranní moč je zcela nejúčinnější - obsahuje velké množství hormonů
  • Denní moč - je bohatá na látky z potravy (výživná funkce)
  • Noční moč - obsahuje informace o nemocech probíhajících v organizmu

Zcela unikátní moč se tvoří během hladovění.  Při hladovění dochází k velkému vylučování splodin, moč je jimi nasycena. Její pití pak rozpouští usazeniny, odpadní látky a  léčí infekční ložiska na podkladě homeopatického principu - podobné působí na podobné.

Všechny tyto informace nejsou výplodem mé fantazie, ale vědecky prokázané věci, které se osvědčily při léčbě mnoha nemocí. Nutno dodat, že je určitě důležité najít v sobě dostatek odvahy a zahodit veškeré předsudky, aby člověk tuto metodu byl ochoten vyzkoušet sám na sobě.

Máte své osobní zkušenosti s urinoterapií?

Autor: Jana Štočková

Alergická reakce - co se při ní děje?
Sekty, past na vzduchoprázdno

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Pozitivní účinky břišního tance
Tanec

Pozitivní účinky břišního tance

22.07.2009

Která ženy by nesnila o tom, že svému okolí bude připadat krásná, uvolněná, sebevědomá a hlavně bude spokojená sama se sebou? Většinou však běžný den vypadá tak, že je nutné zvláda ...