Vlasy

Jak mít krásné vlasy

Milena Mocková
23.05.2013

Každá žena touží mít krásné a zdravé vlasy. Po zimě však vlasy vypadají úplně jinak, chybí jim lesk, objem a vypadají unaveně. Zde je několik tipů pro zvětšení objemu či dosažení lesku.

Rychle se mastící vlasy

Každý vlasový kořínek je obklopen několika mazovými žlázami, které produkují tolik mazu, kolik ho vlas potřebuje k tomu, aby zůstal lesklý a hebký.

Během života se někdy optimální  tvorba mazu vlivem hormonů naruší. U kořínků se vlasy rychle mastí a konečky zůstávají naopak suché. Vlasy pak vypadají jako bez života.

První pomoc proti mastným vlasům

Vlasy denně umývejte, nejlépe ale šamponem s adstringentními (vysušujícími) výtažky meduňky lékařské, máty, rozmarýnu nebo čajovníkového oleje.

Šampon naneste pouze tam, kde se tvoří maz (na pokožku hlavy). Stékající pěna postačí, aby ostatní vlasy umyla. Jedno umytí šamponem úplně stačí.

Nakonec vetřete kondicionér na osušené vlasy a opláchněte. Mastné vlasy vysoušejte vždy chladnějším vzduchem, protože horký vzduch podněcuje mazové žlázy k činnosti.

Chybějící objem

Mnoho žen má během těhotenství velmi bohatou hřívu, přesto že ji nikdy předtím neměly. Je to dáno zvýšenou produkcí estrogenu. Díky jeho působení zůstávají vlasy déle ve fázi klidu a nevypadávají tak rychle. Během měsíců po porodu se hladina tohoto hormonu sníží, vlasy vypadají a krásný objem je pryč.

Jak zvětšit objem vlasů

Vlasy denně umývejte, budou vypadat plněji. Ideální jsou šampony pro zvětšení objemu. Kolem každého vlasu se utvoří film a vlasy pak působí bohatěji. Zbytky šamponu vždy důkladně vypláchněte. Při vysoušení hlavu předkloňte a vlasy foukejte. I to přidá na objemu.

Málo lesku

Příčinou matných vlasů je klesající hladina estrogenu. Vlasy uchovávají méně vlhkosti, rychle se vysuší a ztrácejí lesk. Časté sušení fénem, nepříznivé počasí, výkyvy teplot a vítr vlasy namáhají a zdrsňují jejich vrchní šupinatou vrstvu. Důsledkem je, že se světlo ve vlasech neodráží a vlasy vypadají matně a bez lesku.

Tipy pro lesklé vlasy

Je-li to jem trochu možné, vlasy myjte jen každé dva až tři dny. Vlasy šamponem umyjte jenom jednou a zbytky důkladně vypláchněte. Používejte speciální šampony s vitamíny a bílkovinami.

Následné kyselé opláchnutí jablečným octem nebo citronovou šťávou odstraní vápenaté zbytky a vytvoří správnou hodnotu pH.

Po umytí vlasů vždy vetřete kondicionér, aby se vlasy lépe rozčesávaly. Lesk vlasům dodá také panthenol, pšeničná bílkovina a extrakty z medu a mléka.

 

Máte nějaký recept či tip, co udělat, abychom měli pěkné vlasy?

Autor: Milena Mocková

Řepkový olej - to pravé do vaší kuchyně
Rizika a druhy břišní kýly

Další články

Co dělat proti jarní únavě
Únava

Co dělat proti jarní únavě

17.05.2013

Stává se vám v tomto období, že sotva vstanete z postele, cítíte se malátní, vše vás bolí a jste podráždění? Nemusíte se ničeho obávat, protože se pravděpodobně jedná "pouze" o jar ...

Děti a špína
Péče o dítě

Děti a špína

13.05.2013

Chránit děti před jakoukoli sebemenší špínou není úplně rozumné. Když se snažíme děti držet ve sterilním prostředí, můžeme jim tak spíš uškodit a oslabit jejich imunitní systém.

Sedm základních čaker
Rozvoj osobnosti

Sedm základních čaker

11.05.2013

Zajímá a vás esoterika a rádi byste zjistili, jak zlepšit svůj vlastní život? Jak zdokonalit fyzický stav svého těla? Naše fyzično trpí dnešní příliš uspěchanou a hektickou dobou. ...