zdroj: Shutterstock.com
Péče o tělo

Ibišek: Napumpuje vaši pleť antioxidanty a pomůže získat krásné vlasy

Pavlína Klaudová
08.09.2022

Pleť i vlasy potřebují být v kondici proti působení volných radikálů. Zároveň je dobré vědět, jak je posílit a připravit na chladné dny. Zkuste to s ibiškem. Ať už jej budete pít třeba v čaji nebo budete používat ibiškovou kosmetiku, vaše pleť i vlasy vám poděkují.

Ibišek pro skvělou imunitu pleti

Ibišek má vysoký obsah vitamínu C, který funguje jako prekurzor tvorby kožního kolagenu. Díky tomu, že je bohatý na množství antioxidačních látek a ovocných kyselin, napomáhá chránit pokožku před působením volných radikálů a navrací jí přirozenou pevnost a svěží vzhled. Zároveň je velmi účinnou složkou pro zachování dobré hydratace pleti. Ibiškový prášek se hodí do vlasových i pleťových masek. Výborně si při jejich míchání rozumí s jíly (kaolinem nebo rhassoulem).

Olejový macerát z ibišku je vhodný pro ošetření pleti v podzimním a zimním období. Pokud si vyrobíte DIY kosmetiku s ibiškem nebo jej budete používat do barvících směsí nebo vlasových masek, budete se moci těšit z krásných a zdravých vlasů. Napomáhá totiž posilovat vlasové vlákno a podporuje jejich zdravý růst. Rovněž podporuje dobrou vlasovou regeneraci. Není ale vhodný pro světlovlasé typy, ty by měly sáhnout třeba po heřmánku. 

Přidejte ibišek do přírodní barvící směsi

Skvělé vlastnosti ibišku využívají snad všechny nadšené hennařky, které ho rády přidávají ať už ve formě pudru nebo nálevu do svých barvících směsí. Důvod je prostý. Vysoký obsah vitamínu C a příjemná kyselost podporuje lepší rozvoj hennových pigmentů, a ty se pak lépe chytají na vaši hřívu a postarají se o sytější barvu. Ibišek se hodí pouze do čisté henny, nerozumí si s dalšími rostlinnými barvivy (indigem nebo katamem atd.). Ve vlasových prostředcích napomáhá stimulovat zdravý růst vlasů a zabraňuje vzniku lupů a roztřepeným konečkům. 

Dejte si ibiškový čaj, skvělý zdroj vitamínu C

Ibiškový čaj je výborný nejen pro uhašení žízně a zahřátí v podzimních plískanicích. Mluví se o něm také jako o výborném odvodňovacím prostředku, který podporuje dobré trávené. Vylouhované květy tmavě červené barvy obsahují značné množství polyfenolů (flavonoidy a antokyany), vitamin C a ovocné kyseliny. Všechny tyto jeho přirozené součásti jsou doporučovány jako spolehlivé prostředky pro imunomodulaci.

To vše jsou mocné složky, které udrží v kondici vaši pleť i vlasy a zároveň se postarají o to, aby byl váš organismus odolnější a lépe zvládal chladné počasí. Nálev můžete pro ještě lepší zdroj vitamínu C vylepšit citrónovou šťávou nebo povzbuzujícím zázvorem. Ten, jako termogenní potravina pomůže nastartovat váš metabolismus a pomůže ztratit nějaké to kilo navíc. Zároveň podpoří krevní mikrocirkulaci a odvádění škodlivých látek z těla. Což může být velmi prospěšné v rámci podzimní očisty.

Zdroje: www.topsante.com, www.frontiersin.org
 

Autor: Pavlína Klaudová

Ocet a jeho účinky pro zdraví - Který druh se vyplatí užívat?
Burčák – jak je to s jeho přínosem pro zdraví?

Další články