Vlasy

Keratin pro zdravé vlasy

Jitka Suchánková
14.05.2012

Keratin je organická látka, která je kromě jiného také základní složkou lidského vlasu. Dodává mu pevnost, lesk a komplexní ochranné vlastnosti zevnitř i zvenku. Dnes umíme keratin při jeho nedostatku vlasům uměle dodávat.

Brazilský keratin

Brazilský keratin je čistě přírodní produkt, který byl vyvinut v roce 2006 v Brazílii. Je to čistý přípravek bez obsahu chemie, jenž obsahuje keratin určený k regeneraci a tvarování vlasů. Molekuly keratinu pronikají zažehlováním do vnitřní složky vlasu a opravují jeho poškození. Výsledky jsou zjevné ihned po aplikaci.

Často je keratin využíván také k dlouhodobějšímu narovnání neposlušných, porézních či kudrnatých vlasů. Brazilský keratin umožňuje narovnat vlasy bez poškození vlivem tepla (jako je tomu při fénování nebo žehlení vlasů) a bez změny jejich struktury, neobsahuje žádné chemické látky. Zanechává vlasy lesklé, hladké, jemné a zdravě vypadající.

V Čechách se brazilský keratin používá už přes dva roky, pracuje se s ním v dobrých kadeřnických salonech. Existuje několik druhů keratinu, ale jen málokterý dosahuje špičkové kvality, jako brazilský global keratin. Musíme si tedy také dávat pozor jak na výběr keratinu, tak i na výběr vlasového studia a odborníka, který bude keratin nanášet.

Keratinové ošetření není trvalé

Keratinové ošetření je vratná aplikace - po 3 až 4 měsících se zažehlený keratin vymyje a vlasy jsou v původním stavu jako před aplikací keratinu. Životnost tohoto ošetření můžeme prodloužit používáním speciální řady šamponů a kondicionérů s obsahem hydrolyzovaného keratinu.

Využití brazilského keratinu

Brazilský keratin lze aplikovat na všechny typy vlasů včetně barvených či melírovaných. Viditelnější pozitivní výsledky aplikace keratinu shledáme na více poškozených vlasech. Čím je totiž vlas narušenější, tím více keratin proniká do hloubky. Při opakovaných aplikacích dochází ke zlepšení celkové kvality vlasů.

Ideální je tedy pro vlasy suché, krepaté, bez lesku, vlasy poškozené chemickým ošetřením. Keratin navíc dokáže vlasy ochránit před nepříznivými vlivy, jako je:

  • vítr
  • mráz
  • sluneční záření
  • chlorovaná voda
  • mořská voda

Přesto ho nelze použít pro všechny. Keratin není vhodný pro:

  • těhotné ženy
  • kojící ženy
  • děti do 12 let

Autor: Jitka Suchánková

I doma čekají na děti nástrahy
Perské bylinky ničí vrásky i chloupky

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Jak léčit Parkinsonovu chorobu
Duševní zdraví a psychologie

Jak léčit Parkinsonovu chorobu

11.05.2012

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, které přímo souvisí s úbytkem nervových buněk v mozku. Tyto buňky za normálního stavu produkují do ...

Hotjóga - rychlé hubnutí
Jóga

Hotjóga - rychlé hubnutí

10.05.2012

Pracujete na změně jídelníčku a chcete hubnutí ještě více podpořit? Jistě víte, že je potřeba zařadit pohybovou aktivitu. Mezi jednotlivými druhy cvičení je však velký rozdíl. K ús ...

Kurkuma známá i neznámá
Bylinky

Kurkuma známá i neznámá

09.05.2012

Kurkuma je mnoholetá travnatá rostlina, která dorůstá až do výše 1 metru. Má oválné listy, které jsou podobné zázvoru, také patří do čeledi zázvorovitých. Jejím domovem je jihových ...