Pleť

Perské bylinky ničí vrásky i chloupky

Milena Mocková
16.05.2012

Potřebujete omladit pleť? Trápí vás kožní problémy nebo donekonečna bojujete s ošklivým a nevzhledným ochlupením? Na toto všechno zabírají přípravky z perských bylinek. Krémy, šampony, masky nebo epilační hmota, to vše má díky bylinnému obsahu nejen kosmetické, ale i zdravotní účinky.

Perskou kosmetiku u nás zavedla lékařka íránského původu Vera Amlerová Rowichdi. Ta škálu krémů, pleťových masek nebo přípravků na vlasy sama vyrábí podle unikátní rodinné receptury z perských bylinek, které jsou daleko účinnější než třeba naše šalvěj, protěž, rozmarýn nebo jírovec.

Základem je vždy směs vzácných perských bylinek, které ve volné přírodě už nerostou a které mají jedinečné zdravotní i kosmetické účinky.

Perská masáž

Velmi dobrá a velice oblíbená je perská masáž. Ta se od těch tradičních liší tím, že se kůže netahá a jednotlivé partie obličeje, krku a dekoltu jsou zpevňovány svižnějšími hmaty. Svalstvo musí být promasírováno podobně, jako když cvičíme celé tělo. Nesmí se vynechat ani jeden sval. Jedině tak dojde ke zpevnění kontury obličeje a dekoltu.

Bylinná maska se postará nejen o omlazení pokožky, ale poradí si i s akné, pigmentovými skvrnami a jinými kožními problémy.

Perská kosmetika se provádí nejen na obličeji, ale i na rukou. Speciální denní krém plný vzácných bylin omlazuje i léčí. Je vhodný pro lidi trpící lupenkou a atopickým ekzémem.

Proti padání vlasů a bolavé pokožce hlavy působí šampon s obsahem mořských řas, směsi íránských bylinek a extraktu z luny.

Perská epilace

Další využití perských bylinek je ve speciální epilační hmotě, která na první pohled připomíná med. Perská epilace je metoda, kterou se chloupky natrvalo odstraňovaly již v dávné Mezopotámii.

Pracuje se speciální hmotou, která se vyrábí ze směsi datlí, fíků, citrusové šťávy a nezbytných perských bylinek. Stejně jako laser, který je ale poměrně bolestivý, působí přímo na vlasový folikul.

Bylinka proniká dovnitř, a tím zabraňuje růstu nového chloupku. Je to ovšem bez nepříjemného pocitu popálení a podráždění. Již po první epilaci chloupky viditelně prořídnou.

Většinou stačí šest až sedm epilací a od chloupků v podpaží, v tříslech, na obličeji či končetinách budete mít jednou pro vždy pokoj. Také epilační hmota má díky obsahu íránských bylinek léčivé účinky především na vyrážky, atopický ekzém nebo lupénku.

 

Vyzkoušeli jste již tuto metodu epilace a jaký máte na ní názor?

Autor: Milena Mocková

Keratin pro zdravé vlasy
Pálení žáhy může být nebezpečné

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Keratin pro zdravé vlasy
Vlasy

Keratin pro zdravé vlasy

14.05.2012

Keratin je organická látka, která je kromě jiného také základní složkou lidského vlasu. Dodává mu pevnost, lesk a komplexní ochranné vlastnosti zevnitř i zvenku. Dnes umíme keratin ...

Hotjóga - rychlé hubnutí
Jóga

Hotjóga - rychlé hubnutí

10.05.2012

Pracujete na změně jídelníčku a chcete hubnutí ještě více podpořit? Jistě víte, že je potřeba zařadit pohybovou aktivitu. Mezi jednotlivými druhy cvičení je však velký rozdíl. K ús ...