Vztahy v rodině

„Být mámou je skvělé, ale někdy jsem totálně vyřízená“

Komerční prezentace
11.01.2018

Aby maminky mohly dávat a rozdávat se, musí také energii čerpat. Ale jak, když není čas?

Šťastná matka = šťastná rodina. Obecně známý fakt, nad kterým se zasvěcené zasmějí. Jasná věc. Teorie je jednoduchá, ale jak ji uvést v praxi? Když je potřeba toho ještě tolik udělat a s malým dítětem je prostě času věčný nedostatek? Jednoduše. Najděte si hlídačku, která vám s dětmi pomůže, když budete potřebovat. Maminky většinou řeší zdraví svých dětí a věnují mu maximální pozornost. Ale neměly by zapomínat na to svoje. S aplikací Babysitting.today si snadno najdete hlídačku, abyste se mohla věnovat i sobě.

Zvládat rodinný, osobní a třeba i pracovní život najednou si žádá nemalou dávku energie, kterou ale také musíme někde nabrat. A kde lépe ji načerpat, než z vlastní základní fyzické kondice? Tělesná aktivita snižuje stres, depresi i agresivitu, zlepšuje kvalitu spánku a zvyšuje sebevědomí.

1.png

„Kolikrát se mi nechce, jsem utahaná, nejradši bych si jen sedla do kavárny, co mám po cestě do fitka. Ale připomínám si ta pozitiva a malé vítězství cítím už v šatně, když se převlíkám. Potom už jde všechno samo a ten pocit po cvičení? K nezaplacení.Čas, kdy mám zajištěné hlídání a můžu být pár hodin sama, příjemně zužitkuju,“ říká maminka Karolína.

Není tajemstvím, že tělesný pohyb má kladný vliv na zdraví po všech stránkách a redukce váhy či formování postavy jsou jen třešinkou na dortu. Tím nejdůležitějším pro každou maminku je schopnost vyrovnat se se stresem a psychická pohoda. A obojího lze dosáhnout právě pravidelnou fyzickou aktivitou.

„Samozřejmě, s ročním dítětem to není jen tak. Ale mám 2 krát týdně domluvenou hlídačku na 3 hodiny dopoledne. Stihnu cvičení, nákup, kosmetiku nebo něco vyřídit. Že přijde hlídačka, mě právě vždycky donutí, i když bych kolikrát zůstala doma v županu,“ doplňuje Karolína se smíchem.

3.jpg

Rodiče na rodičovské „dovolené“ často vedou velký boj s časem a rodinným managementem. Děti jsou s trochou nadsázky šéfové, ale chod domácnosti a časový program celé rodiny řeší rodiče. „Před a i v průběhu těhotenství jsem byla zvyklá na pravidelné cvičení. V dospívání jsem měla problémy s nadváhou, tak si musím dávat pozor, abych se dostatečně hýbala. Po porodu jsem se bála, jak to půjde s miminkem skloubit. Nakonec jsem si našla přes aplikaci Babysitting.today bezvadnou pomocnici – hlídačku – která chodí do centra se mnou a hlídá mi dceru, když mám lekci pilates. Mám tak malou pod dohledem, ale můžu se tu hodinu a půl věnovat jenom sobě.  Funguje nám to takhle hezky a myslím, že jsme všichni spokojení.“

Aplikace Babysitting.today je vhodná pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS a je zdarma ke stažení v Obchodě PlayAppStore. Více informací na www.babysitting.today, nebo na Facebooku.

Autor: Komerční prezentace

Čočka na talíři - bohatý zdroj rostlinných bílkovin
Nové schéma povinného očkování v roce 2018

Další články

Zázvor pomáhá, ale může i ublížit!
Nemoci a léčba

Zázvor pomáhá, ale může i ublížit!

19.12.2017

Zázvor je v těchto studených dnech, kdy nás každou chvíli potrápí rýma, kašel a jiná forma nachlazení, velmi oblíbený. Je to koření s výraznou chutí a vůní, které nám zpestří a pro ...