zdroj: pixabay.com
Zdraví muže

Změna zdravotní pojišťovny - čas je jen do konce června!

Jitka Suchánková
10.06.2015

Zdravotní pojišťovna by měla být studnicí výhod pro svého pojištěnce. Kromě základního pojištění, kdy za nás stát hradí výdaje v době nemoci či hospitalizace ve zdravotnickém zařízení, nám zdravotní pojišťovna poskytuje také řadu slev a výhod, o které je dobré se zajímat.

Je třeba, abychom si sami na internetových portálech pojišťoven, případně v bulletinech, které zdravotní pojišťovny vydávají, pohlídali, jaké výhody právě ta naše pojišťovna nabízí. A když se podíváme i na portály ostatních zdravotních pojišťoven, nikdo se na nás zlobit nebude. Máme totiž právo si zdravotní pojišťovnu vybrat podle vlastního uvážení.

Zdravotní pojišťovny v ČR

Víte, kolik v současné době funguje zdravotních pojišťoven? Celkem jich je sedm. Zdá se vám to hodně, nebo málo? Podívejte se na jejich názvy a loga:

foto_pojistovny.jpg

Každá z těchto zdravotních pojišťoven má svoji určitou stabilitu na trhu pojištění a svůj pojistný plán. Většinou se příliš nezajímáme o kvalitu své zdravotní pojišťovny z hlediska ekonomické stability, přesto, máme-li zdravotní pojišťovny porovnat, je třeba se zaměřit zejména na tyto aspekty:

Tradice na trhu

Dlouhá doba působnosti, všeobecná spokojenost mezi lékaři a zdravotnickými zařízeními i pojištěnci - to je první předpoklad dobré zdravotní pojišťovny. Navíc, pokud by se stalo, že zrovna váš lékař nemá s pojišťovnou, o kterou se zajímáte, podepsanou smlouvu o úhradě, pak by mohlo dojít ke komplikacím.

Přístup ke klientovi, výhody zdravotní pojišťovny

Každý pojištěnec by se měl zajímat o to, co pro jeho věkovou skupinu, pro cílovou skupinu, jež ho zajímá, případně pro rodinu jako celek, jeho pojišťovna nabízí. Spokojenost s komplexními službami je předpokladem úspěchu zdravotní pojišťovny.

Dostupnost zdravotní pojišťovny

Jistě není nepodstatné, kolik kontaktních míst se v našem okolí nachází, s jakými hodinami pro veřejnost můžeme počítat a jak ochotný je tam personál. V dnešní moderní době je důležitá také online komunikace s pojišťovnou, případně bezplatná telefonní linka. Na té by měl operátor podávat bezchybné informace a správně reagovat na podněty a dotazy volajících, kteří nemusejí nutně být klienty dané pojišťovny.

Změna zdravotní pojišťovny

Máte pocit, že nejste plně spokojeni s nabídkou a přístupem vaší současné zdravotní pojišťovny? Můžete ji změnit na základě vlastní žádosti. Ze zákona máte právo toto udělat jedenkrát za dvanáct měsíců. A doba, do kdy se tak musí učinit, se právě blíží. Abyste mohli od 1. ledna následující roku využívat služeb nové zdravotní pojišťovny, musíte se přeregistrovat (podat přihlášku k nové zdravotní pojišťovně) do 30. června roku stávajícího.

Nedělejte ukvapené závěry, ale vyžadujte preciznost a kvalitní služby.

Foto: Pixabay.com

Autor: Jitka Suchánková

Hygienici nařídili plošné očkování proti žloutence typu A po problémech s vodou na Praze 6
Sezóna jahod a třešní je tady!

Další články

Co zvládnout před porodem
Porod

Co zvládnout před porodem

07.06.2015

Těhotenství není nemoc a pokud všechno probíhá tak jak má, měla by si každá žena tohle krásné období doopravdy užít. Na jeho konci začíná nová životní etapa, nová role, nový život. ...

Pupeční kýla v dospělosti
Kýla

Pupeční kýla v dospělosti

26.05.2015

Kýla je vrozený nebo získaný defekt v břišní stěně. Pupeční kýla, vyskytující se u novorozenců, vzniká v oblasti pupku, kde dojde k oslabení v místě napojení cév pupeční šňůry. U t ...

Dětská inkontinence
Nemoci a léčba

Dětská inkontinence

24.05.2015

Inkontinence je výraz pro nedobrovolný a prokazatelný únik moči, přisuzuje se zejména starším lidem, ženám po porodu, ale i dětem. Dětská inkontinence bývá však často opomíjený pro ...