zdroj: pixabay.com
Alternativní medicína

Krevní skupina: Co o vás prozradí?

Veronika Tůmová
15.07.2020

Jaká krevní skupina je v české populaci nejčastější? Rozhodně je to skupina A. Najdeme ji zhruba u 45 % lidí. My Češi nepřikládáme krevní skupině jiný význam než ten ryze zdravotnický, ale zcela jinak se na to dívají Japonci. Ti věří, že krevní skupina hodně vypovídá i o povaze a charakteru člověka.

Nejen datum a hodinu narození, ale také krevní skupinu máme předem danou do vínku a nemůžeme ji během života změnit. Někteří tvrdí, že díky tomu jsme získali i určité vlastnosti, které už sami silou vlastní vůle nepředěláme. Může na tom být něco pravdy?

Máte krevní skupinu A? Jste spolehliví, pracovití a umíte si zorganizovat život

Lidé s krevní skupinou A prý mívají velmi dobré organizační schopnosti a výborně se uplatňují ve vedení týmu. Jsou inteligentní, projevují zájem o vědy nejrůznějších oborů i umění. Poměrně snadno se však nechají ovlivnit stresem, trpí nespavostí a někdy i psychickými problémy. Tito lidé by se měli šetřit, měli by se naučit relaxovat a umět si užívat odpočinek bez práce. Stres se u nich projevuje na zhoršeném trávení, ale i na podrážděnosti a celkové únavě.

Krevní skupina B prozrazuje vyrovnanost, nadhled a přátelskou povahu

Lidé s krevní skupinou typu B jsou údajně vyrovnaní a málokdy se z něčeho sesypou či zhroutí. Kromě práce si umí najít čas i na zábavu, berou v potaz své povinnosti a jsou zodpovědní, ale nenechají se jimi ovládat. Jsou přátelští, snadno navazují kontakty. Jsou také trpěliví a umí naslouchat, neváhají podat pomocnou ruku. Dokážou být ideálními partnery. Ze zdravotního hlediska jsou podle všeho náchylnější k virovým infekcím, a protože si umějí užívat života, rádi se přejídají.

Krevní skupina 0 - tvůrčí introverti

Krevní skupina 0 je v naší populaci druhá nejrozšířenější. Japonci považují lidi s touto krevní skupinou za citlivé a empatické typy. Mohou působit introvertním a uzavřeným dojmem, lépe se cítí v okruhu lidí, které dobře znají. Neradi se seznamují. V práci i ve volném čase bývají kreativní a může se u nich projevit umělecký talent. Mohou působit málomluvně a přemýšlivě. Mají silný imunitní systém a nevyhýbají se meditaci.

Vzácná krev typu AB - žijete naplno a umíte se prosadit

Krev typu AB je velice vzácná, v Česku ji má zhruba 7 % lidí. Člověka s touto vzácnou krevní skupinou údajně ihned poznáte, protože sám sebe považuje za vzácného a podle toho se i chová. Tito lidé si zkrátka mohou připadat výjimeční, stejně jako je výjimečná jejich krev. Mívají velké ego i ambice, často věří, že jsou vůdčími typy a že byli zrozeni k velkým cílům. Projevují se jako nepřehlédnutelní extroverti a snadno se prosazují.

Krevní skupina AB je univerzální příjemce, skupina 0 naopak univerzální dárce.. Celosvětově je nejčastější krevní skupina A (42 %), následuje 0 (32 %), dále krevní skupina B (18 %) a nejvzácnější AB (8 %). V Česku převažuje skupina A, následovaná nulou.

Krev - složení, funkce a krevní skupiny

Dieta podle krevních skupin

Zdroj: www.mojezdravi.cz , www.rehabilitace.info.cz , www.dotyk.cz , www.ahaonline.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Stařecké či jaterní skvrny: Jak vznikají a dají se odstranit?
Kawasakiho nemoc: Vzácné zánětlivé onemocnění může končit i smrtí

Další články

Život po šedesátce: Jak si ho užívat?
Zdraví muže

Život po šedesátce: Jak si ho užívat?

11.06.2020

Děsí vás blížící se šedesátka? Podle statistiky je to věk, kdy se ukáže, jaké budete prožívat stáří. Jestli to budou pohodové roky bez výrazných zdravotních problémů a změn, nebo n ...