zdroj: pixabay.com
Alternativní medicína

Krevní skupina: Co o vás prozradí?

Veronika Moreira Tůmová
15.07.2020

Jaká krevní skupina je v české populaci nejčastější? Rozhodně je to skupina A. Najdeme ji zhruba u 45 % lidí. My Češi nepřikládáme krevní skupině jiný význam než ten ryze zdravotnický, ale zcela jinak se na to dívají Japonci. Ti věří, že krevní skupina hodně vypovídá i o povaze a charakteru člověka.

Nejen datum a hodinu narození, ale také krevní skupinu máme předem danou do vínku a nemůžeme ji během života změnit. Někteří tvrdí, že díky tomu jsme získali i určité vlastnosti, které už sami silou vlastní vůle nepředěláme. Může na tom být něco pravdy?

Máte krevní skupinu A? Jste spolehliví, pracovití a umíte si zorganizovat život

Lidé s krevní skupinou A prý mívají velmi dobré organizační schopnosti a výborně se uplatňují ve vedení týmu. Jsou inteligentní, projevují zájem o vědy nejrůznějších oborů i umění. Poměrně snadno se však nechají ovlivnit stresem, trpí nespavostí a někdy i psychickými problémy. Tito lidé by se měli šetřit, měli by se naučit relaxovat a umět si užívat odpočinek bez práce. Stres se u nich projevuje na zhoršeném trávení, ale i na podrážděnosti a celkové únavě.

Krevní skupina B prozrazuje vyrovnanost, nadhled a přátelskou povahu

Lidé s krevní skupinou typu B jsou údajně vyrovnaní a málokdy se z něčeho sesypou či zhroutí. Kromě práce si umí najít čas i na zábavu, berou v potaz své povinnosti a jsou zodpovědní, ale nenechají se jimi ovládat. Jsou přátelští, snadno navazují kontakty. Jsou také trpěliví a umí naslouchat, neváhají podat pomocnou ruku. Dokážou být ideálními partnery. Ze zdravotního hlediska jsou podle všeho náchylnější k virovým infekcím, a protože si umějí užívat života, rádi se přejídají.

Krevní skupina 0 - tvůrčí introverti

Krevní skupina 0 je v naší populaci druhá nejrozšířenější. Japonci považují lidi s touto krevní skupinou za citlivé a empatické typy. Mohou působit introvertním a uzavřeným dojmem, lépe se cítí v okruhu lidí, které dobře znají. Neradi se seznamují. V práci i ve volném čase bývají kreativní a může se u nich projevit umělecký talent. Mohou působit málomluvně a přemýšlivě. Mají silný imunitní systém a nevyhýbají se meditaci.

Vzácná krev typu AB - žijete naplno a umíte se prosadit

Krev typu AB je velice vzácná, v Česku ji má zhruba 7 % lidí. Člověka s touto vzácnou krevní skupinou údajně ihned poznáte, protože sám sebe považuje za vzácného a podle toho se i chová. Tito lidé si zkrátka mohou připadat výjimeční, stejně jako je výjimečná jejich krev. Mívají velké ego i ambice, často věří, že jsou vůdčími typy a že byli zrozeni k velkým cílům. Projevují se jako nepřehlédnutelní extroverti a snadno se prosazují.

Krevní skupina AB je univerzální příjemce, skupina 0 naopak univerzální dárce.. Celosvětově je nejčastější krevní skupina A (42 %), následuje 0 (32 %), dále krevní skupina B (18 %) a nejvzácnější AB (8 %). V Česku převažuje skupina A, následovaná nulou.

Krev - složení, funkce a krevní skupiny

Dieta podle krevních skupin

Zdroj: www.mojezdravi.cz , www.rehabilitace.info.cz , www.dotyk.cz , www.ahaonline.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Moreira Tůmová

Stařecké či jaterní skvrny: Jak vznikají a dají se odstranit?
Kawasakiho nemoc: Vzácné zánětlivé onemocnění může končit i smrtí

Další články

Život po šedesátce: Jak si ho užívat?
Zdraví muže

Život po šedesátce: Jak si ho užívat?

Děsí vás blížící se šedesátka? Podle statistiky je to věk, kdy se ukáže, jaké budete prožívat stáří. Jestli to budou pohodové roky bez výrazných zdravotních problémů a změn, nebo n ...