Detoxikace organismu

Hydrokolon terapie

Alena Mrákotová
26.01.2009

V tlustém střevě máme 80 procent imunitního systému. V záhybech tlustého střeva – haustrech se vlivem přijímání potravy usazují škodlivé látky, které tvoří kalové zátky, kvasí a dochází k narušení peristaltiky střeva a vstřebávání toxických látek zpět do krve a celého organismu.

Výplach tlustého střeva se doporučuje a provádí z mnoha důvodů. Hlavní důvod je prevence rakoviny tlustého střeva. Česká republika je na prvním místě ve výskytu rakoviny tračníku.

Důvody hydrocolon terapie

 • prevence
 • detoxikace celého organismu
 • odstranění zažívacích potíží - zácpa, průjem, nadýmání, plynatost
 • kožní onemocnění - lupénka, ekzém, akné
 • plicní onemocnění - záněty dýchacích cest, astma
 • únavový syndrom, únava
 • bolesti hlavy
 • kloubní onemocnění - artritida
 • onemocnění pohlavních orgánů - záněty, mykózy
 • plísňová onemocnění
 • poruchy imunitního systému - alergie, častá nemocnost
 • příprava před vyšetřením střev - kolonoskopií nebo před chirurgickými zákroky

Aby byla terapie účinná, je potřeba ze střeva dostat staré usazeniny, které ve střevní sliznici kvasí a doslova hnijí. Z tohoto důvodu nestačí absolvovat terapii pouze jednou, ale několikrát za sebou. Do tlustého střeva se vlivem výplachu dostane voda, která nadále rozpouští kalové zátky a usazeniny. Tyto odmočené zbytky se od střevní sliznice odloučí a voda se tak má možnost dostat k dalším vrstvám usazenin.

Doporučený počet výplachů je individuální, protože záleží na tom, jak rychle se usazeniny od sliznice odlučují. Obvykle je u klientů bez jakýchkoliv potíží z důvodu prevence doporučováno 3 - 5 výplachů v průběhu 2 týdnů. Klienti s nejrůznějšími zdravotními problémy by měli toto čištění podstoupit alespoň 6x i vícekrát. Kvantita provedení záleží opravdu na postupu a úspěšnosti vypláchnutého množství.

Proces výplachu tlustého střeva

Samotný výplach je proveden v poloze na zádech, kdy je do konečníku zavedena trubička, kterou je do klienta přiváděna voda pod mírným tlakem o různé teplotě. Zákazník si tlak vody určuje dle svých vlastních pocitů. Uvolněný obsah odtéká odváděcí hadičkou přes uzavřený systém. Díky tomu je metoda zcela hygienická, bez zápachu. Celá procedura trvá 45 minut. Výplach by se měl opakovat 1 - 2x ročně.

Při této terapii se doporučuje také dodržovat alespoň 2 dny před prvním výplachem a v průběhu celé kůry odlehčenou nenadýmavou stravu. Doporučená strava přispívá k lepšímu a dokonalejšímu vyčistění, ale zamezuje také výskytu nepříjemných křečí při výkonu. Doporučuje se konzumovat jakkoliv upravené těstoviny, rýži, bramborovou kaši, omáčky, sosy, vývary, vařenou a dušenou zeleninu, kromě luštěnin a bílých jogurtů. Také zvýšit příjem tekutin, tzn. pít hlavně neperlivé vody a čaje. Naopak z jídelníčku by se mělo vyloučit maso, jakékoliv pečivo, luštěniny, syrová zelenina, ovoce, perlivé nápoje, džusy a mléko ve větším množství.

Hydrocolon terapii by neměli podstupovat těhotné ženy, klienti s akutním zánětem střev, klienti po operacích na tračníku, s krvácením do zažívacího traktu a nebo s těžkými srdečními chorobami.

Výplach tlustého střeva je základem pro naše fyzické a duševní zdraví!

 

Máte zkušenosti s hydrocolon terapií?

Autor: Alena Mrákotová

Cukrovka v těhotenství
Kašel

Další články

Artritida
Artritida

Artritida

20.05.2009

Artritida je zánět kloubů. Způsobuje nepříjemnou bolest a omezení pohybu v kloubech, jež jsou zasaženy. Příčiny vzniku a způsoby léčby se liší v závislosti na některém z mnoha její ...

 Intimní hygiena žen
Hygiena

Intimní hygiena žen

22.04.2009

Intimní hygiena je samozřejmě důležitá i pro muže, ale především v životě ženy je třeba ji nepodceňovat, zvláště pokud má žena problémy s mykózou či jinými gynekologickými potížemi ...

Umělá sladidla
Zdravá výživa

Umělá sladidla

27.03.2009

V poslední době se mluví snad všude o zdravé výživě – v televizi, rádiích, na ulici či v tramvaji a internetové diskuze jsou plné všemožných rad a tipů. Roztrhl se také pytel s rek ...

Co je to bolest ?
Bolest a další příznaky

Co je to bolest ?

18.03.2009

Bolest je subjektivně vnímaným nepříjemným senzorickým a emočním prožitkem vyvolaným skutečným či potenciálním poškozením tkáně nebo psychologickými faktory. Je všeobecně dobře zná ...