zdroj: pixabay.com
Duševní zdraví a psychologie

Bachovy esence - jak dosáhnout životní harmonie?

Hanka Bednářová
09.01.2017

Bachovy květové esence jsou tvořeny z 38 výtažků divoce rostoucích rostlin, květů a keřů. Sáhneme po nich, pokud se cítíme ve stresu, vyčerpaní, nešťastní, pro něco se trápíme, prožíváme těžké životní období. Jde o jednoduchý způsob, pomocí kterého se lidé mohou zbavit svých neduhů a cítit se zdraví a šťastní. Cílem Bachovy terapie je dosáhnout životní harmonie.

Kdo byl Dr. Bach?

Na začátku 20. století britský lékař, bakteriolog a homeopat Dr. Edward Bach přišel s tímto jednoduchým a přírodním prostředkem, pomocí kterého lze zlepšit svůj psychický stav. Přestože vystudoval klasickou medicínu, jeho poznatky vycházely z přírody a přírodních zákonů. Bach byl velmi vnímavý. Položil-li si rostlinu na jazyk, pocítil, jaké symptomy jsou v rostlině skryty. Člověka vnímal jako individualitu, ke kterému je třeba podle toho při léčbě přistupovat. Viděl, že každý pacient ačkoliv trpěl stejnou nemocí, má jiné příznaky a reaguje na stejnou léčbu jinak. Měl za to, že nemoc je důsledkem špatného psychického stavu a negativních myšlenek. Jeho esence mají nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Bachovy květové esence se staly jeho celoživotním dílem.

Bachovy esence - jak fungují?

Bachova terapie vychází z poznání, že negativní myšlenky ovlivňují naše zdraví. Pokud nejsme v psychické pohodě, ale převládají u nás obavy, trápení či nevyřešená minulost, je blokována naše životní energie. Úkolem Bachovy terapie je pomocí výtažků z květin harmonizovat psychický stav a tak uzdravit i tělo.

Bachovy esence a jejich rozdělení

Bachovy esence se rozdělují do 38 skupin podle jejich zaměření: strach, nejistota, nedostatek zájmu o současné události, osamělost, přecitlivělost na vlivy a myšlenky, beznaděj a skleslost a přílišná starost o druhé. Existuje i 39. esence - Krizová esence, skládající se z 5 Bachových esencí. Podle toho, čím zrovna procházíte, si můžete vybrat až sedm esencí. S výběrem vám může pomoci i zkušený terapeut, který vám tu správnou esenci sám namíchá.

Mají Bachovy esence nějaké kontraindikace?

Bachovy esence nemají žádné kontraindikace ani vedlejší účinky. Nelze se jimi předávkovat ani si vytvořit návyk. Výtažky z rostlin jsou čistě přírodní. Jejich úkolem je léčit duši, proto je třeba mít na paměti, že nenahrazují lékařskou péči. Jejich kladnou vlastností je, že neovlivňují působení léků. Jsou tedy podpůrnou terapií.

Zdroj: www.bachovaterapie.cz, www.21stoleti.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Hanka Bednářová

Dětská seborea
Zdravotní problémy, které trápí ženy po čtyřicítce - jak na ně vyzrát?

Další články

Vánoční dárek pro něj i pro ni - jak vybírat kosmetiku?
Péče o tělo

Vánoční dárek pro něj i pro ni - jak vybírat kosmetiku?

17.12.2016

Vybíráte-li dárek v podobě kosmetiky, pak mějte na paměti, že její výběr se nesmí podcenit. Pokud se rozhodnete své blízké obdarovat kosmetickými přípravky, zjistěte si například, ...