Homeopatika

Homeopatie

Milena Mocková
31.07.2012

Alternativní léčba je stále ještě hodně opomíjena. Přitom homeopatická léčba pomáhá tam, kde konzervativní terapie selhává.

Už v nejranějším věku dostávají děti často antibiotika. Není to zrovna šťastné, ale spíše alibistické. Lékem první volby by vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti měla být homeopatika.

Antibiotika jsou velmi cenný a uznávaný objev medicíny. Nemělo by se s nimi ale plýtvat a ordinovat je na všechno, jak se to dnes dělá. Lékaři často dávají antibiotika na rýmu a kašel. Nadužívání vyvolává rezistenci. Snadno se pak stane, že se tak omezí přirozené imunitní mechanismy těla a lék ve finále nezabere.

V dětském věku jde při léčbě o jemný a čistý způsob stimulace organismu. Tak lze významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína neví rady.

Homeopatie versus klasická léčba

Homeopatie je tolik účinná proto, že vlastně léčí podobné podobným. Jde o podávání mnohokrát ředěných a dynamizovaných přírodních látek, které podněcují vlastní obranné systémy v těle. Speciální medikamenty si přitom úspěšně poradí i s růstovými bolestmi kostí, pomočováním, poruchami spánku, patními ostruhami nebo opary.

Klasičtí lékaři berou člověka jako souhrn na sobě nezávislých systémů. Mimořádné pokroky vědy sice posunuly medicínu kupředu, mají však jeden vedlejší efekt. Superspecializace lékařských oborů neumožňuje tolik sjednocující pohled na stav pacienta jako celek. Například perfektní léčba srdce může někdy způsobit potíže při léčení žaludku a naopak.

Hledání sjednocující léčby celého nemocného jedince je pak těžší. Je to takový začarovaný kruh, který na štěstí v homeopatii neplatí. Ta namísto důsledků hledá příčiny problémů, které často souvisejí i se stavem psychiky. Nemoci signalizují to, co v našem životě není v pořádku.

HOMEOPATIE je způsob léčení, který je založen na zásadě, že podobné se léčí podobným. Princip zavedl německý lékař Samuel Hahnemann. A uplatnil při něm názor, že velmi malé dávky léčiva povzbuzují životní sílu k větší činnosti, zatímco větší dávky ji ochromují nebo potlačují.

ALOPATIE je označení způsobu léčby klasické, při kterém se podávají léčiva působící proti příznakům nemoci a proti jejím průvodcům. Na rozdíl od homeopatie jde o léky s opačným účinkem (projímadlo na zácpu, léky snižující teplotu, …). Vychází ze zásady, že opačné se léčí opačným.

 

Jaký máte názor na homeopatii? Využíváte tento způsob léčby?

Autor: Milena Mocková

Makulární degenerace
Barvoslepost

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Předcházejte dětským úrazům
Úrazy

Předcházejte dětským úrazům

30.06.2012

Když jsou děti malé, chtějí všechno kolem sebe poznávat. Nejdříve se plazí, potom se stavějí a dělají první krůčky. S tím vším přichází i riziko pádů, škrábanců, modřin, zlomenin a ...

Makulární degenerace
Oči

Makulární degenerace

21.06.2012

Oči nejsou jenom krásnou ozdobou obličeje. Stejně tak neslouží jenom jako opora pro víčka a řasy. Oči jsou především dokonalým orgánem zraku.

Jak se zbavit vší
Vši

Jak se zbavit vší

11.06.2012

Téměř každý rodič dítěte, které navštěvuje mateřskou nebo základní školu, se někdy setká s upozorněním, že se ve třídě vyskytly vši. Následuje domácí prohlídka vlasů a preventivní ...

Umělé nehty
Nehty

Umělé nehty

08.06.2012

Mít stále hezky upravené ruce je snem každé ženy. A není to sen nesplnitelný. Nejrůznějších nehtových studií máme kolem sebe víc než dost, stačí si jen vybrat. Ceny se drží na přib ...