Nehty

Umělé nehty

Jitka Suchánková
08.06.2012

Mít stále hezky upravené ruce je snem každé ženy. A není to sen nesplnitelný. Nejrůznějších nehtových studií máme kolem sebe víc než dost, stačí si jen vybrat. Ceny se drží na přibližně stejné úrovni. Odlišný může být čas strávený v tomto studiu, ale tady vám neporadíme – to si musí každý vyzkoušet sám, a pokud délka doby nevyhovuje, pak hledejte jiného odborníka.

Co nabízí nehtové studio

  • manikúru (pro ženy i pro muže)
  • výživu a ozdravení nehtů
  • lakování nehtů
  • modeláž nehtů gelem, akrylem nebo akrylgelem (ve všech případech vydrží nehty hezky upravené cca 3 – 4 týdny)
  • doplňování všech tří druhů umělých nehtů
  • P-shine
  • parafínový zábal
  • pedikúru (péče o nehty a kůži u nohou)

Když se nehty lámou

Máte svoje nehty lámavé, slabé a nemůžou dorůst do délky, která by se vám líbila? Pak je vhodný čas pro návštěvu nehtového studia. Nabídnou vám tam nehty gelové, akrylové nebo kombinaci - tzv. akrylgel. Nemusíte se bát, není to žádné kopyto, které se přilepí na váš nehet, jak si někteří myslí.

Gelové nehty

Při aplikaci gelových nehtů se vlastní nehet poněkud zdrsní a v případě potřeby se nalepí umělý tip pro prodloužení přírodního nehtu (lze využít třeba i jen na jeden nehet, aby se vyrovnala délka všech nehtů). Poté se nehet zabrousí do požadované délky a tvaru a nanese se v několika vrstvách gel. Zdobení, což může být malování lakem, třpytky, kamínky, razítky a spousta dalších možností, se zalakuje opět gelem. Každá vrstva gelu se musí zatvrdit v UV lampě.

Akrylové nehty

Může se však stát, že gelové nehty „nedrží“, že se asi po týdnu olupují, jako kdybyste použila klasický lak na nehty. Pak je v hodná doba vyzkoušet akrylové nehty, kdy se nanáší akryl pouze v jedné vrstvě a ta zasychá přirozenou cestou. Akrylové nehty jsou tvrdší než gelové. Po zaschnutí se vybrousí, vyleští a opět zdobí. Zdobení se zafixuje dvěma vrstvami gelu, přičemž se každá vrstva nechá vytvrdit v UV lampě.

Akrylgelové nehty

Akrylgel je nejmodernější technologie umělých nehtů. Tyto nehty v sobě snoubí to nejlepší z obou předchozích variant – tedy pevnost akrylu a pružnost gelu.

Umělé nehty jsou módní, ale kromě toho, že dobře vypadají, jsou také velmi praktické. Lze s nimi vykonávat libovolnou činnost, jsou odolné a mnohdy při úrazu (např. při říznutí se nožem apod.) mohou dokonce zachránit vlastní nehet.

Vybírejte kvalitní studia

Rozhodně nedoporučuji navštěvovat levná, nepříliš kvalitní či přímo nedůvěryhodná nehtová studia. Mohou vám zanést pod nehet špínu, infekci nebo plíseň, čehož se pak budete dlouho a náročně zbavovat. Navíc je známá věc, že mnohdy pomocí brusky zabrousí až do nehtového lůžka, což je poměrně bolestivá a zbytečná záležitost.

A na závěr malé doporučení: Nenechávejte si dělat nehty příliš dlouhé, protože po 3 až 4 týdnech, kdy půjdete na doplnění (což je prakticky celková změna a nový vzhled) vám nehty docela dost povyrostou.

Autor: Jitka Suchánková

Jak správně uchovávat potraviny
Halitóza neboli zápach z úst

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Předcházejte dětským úrazům
Úrazy

Předcházejte dětským úrazům

30.06.2012

Když jsou děti malé, chtějí všechno kolem sebe poznávat. Nejdříve se plazí, potom se stavějí a dělají první krůčky. S tím vším přichází i riziko pádů, škrábanců, modřin, zlomenin a ...

Infarkt u mladých lidí
Infarkt

Infarkt u mladých lidí

04.06.2012

Přestože už dnes víme, že infarkt nás může postihnout i v mnohem mladším věku, než bývá obvyklé, zdá se, že lékaři tuto hrozbu u mladých lidí podceňují a zpravidla hledají problém ...