Jak zhubnout

Zdraví, sport a fitness s osobní váhou Tanita

Komerční prezentace
18.10.2011

S chytrou osobní váhou Tanita si kontrolujete úbytek tuků a přírůstek svalové hmoty. Můžete si tak sledovat efektivnost dietních nebo fitness programů. Naměřené hodnoty, jako je metabolický věk, fyzická kondice apod., jsou tak vynikající motivací pro další zintenzivnění cvičebních a dietních plánů.

Osobní váhy Tanita pomocí jedinečné BIA technologie změří procento tělesného tuku, vody, hmotnost svalů, denní příjem kalorií, útrobní tuk, metabolický věk. Díky těmto funkcím můžete mít své zdraví neustále pod kontrolou, a zároveň tak předcházet nejvážnějším civilizačním chorobám, jako je cukrovka a kardiovaskulární onemocnění.

Měření hmotnosti samo o sobě není úplně přesné posouzení zdraví či fyzické kondice, protože nerozlišuje kilogramy, které pocházejí z tuků, a ty, které pocházejí ze svalové hmoty. Každý potřebuje nějaký tělesný tuk, ale příliš mnoho tuku vede k obezitě.

Obezita je přímo spojena s diabetem typu II a hypertenzí, je rizikovým faktorem, který přispívá k mnoha dalším onemocněním, včetně srdečních chorob, poruch spánku, artritidy, onemocnění žlučníku, cévní mozkové příhody a některých forem rakoviny.

Základem tělesné analýzy je tzv. bioelektrická impedanční analýza (BIA):

BC-545.jpg

Princip BIA je znám již od 40. let minulého století. BIA je dnes uznávanou a snadno dosažitelnou neinvazní metodou, kdy slabý proud (50KHz) je veden tělem pomocí senzorů. Tato metoda využívá rozdílu v elektrické vodivosti kostí, orgánů a tělesného tuku (např. svalová tkáň má lepší vodivost než tuková tkáň vzhledem k vysokému obsahu vody).

Na základě odporu vodivosti a zadaných údajů, jako je výška, věk, pohlaví, váh

a a tělesný typ, se vypočítá procento tělesného tuku. Referenčními metodami pro stanovení algoritmu, na jehož základě se vypočítají stanovené hodnoty, jsou především magnetická rezonance a metoda DEXA. Tyto údaje jsou získávány z klinických pracovišť po celé Evropě.

Tanita má neustále nové inovativní řešení pro kontrolu zdraví.

Naměřené hodnoty tělesného tuku jsou porovnány a vyhodnoceny s doporučením Světové zdravotnické organizace, a to jak u dospělé osoby, tak u dětí. Osobní váhy s tělesnou analýzou Tanita tak pomáhají kontrolovat zdraví celé rodině. Obezita u dětí je považována za jedno z nejvážnějších nebezpečí pro zdraví dětí v tomto století.

Tanita má i modely pro aktivní sportovce, kteří si potřebují detailně kontrolovat své sportovní aktivity. Nejnovnější modely měří pomocí madel tukovou tkáň, tělesnou vodu a svaly pro každou končetinu a trup zvlášť. Zároveň zaznamenají naměřené hodnoty do grafu v časové řadě nebo je možné je přenést pomocí SD karty do PC a sledovat pokrok ve speciálním softwaru.

OV035-BC601-2.jpg

Tanita je japonská firma založená v roce 1944 v Tokiu. Od svého vzniku dosáhla mimořádných úspěchů ve světovém měřítku. Za zmínku stojí uvedení první digitální koupelnové váhy na světě v roce 1978, světové prvenství v zavedení digitálních mini vah (kapesních vah) v roce 1987. V roce 1990 došlo k založení výzkumného centra Tanita Body Weight Research Institute and Best Weight Center a v témže roce byla vyrobena jako první na světě váha s měřením tělesného tuku pro profesionály. V roce 1994 se začaly vyrábět váhy s měřením tělesného tuku pro domácnost a v roce 2003 váhy s tělesnou analýzou pro domácnost v Japonsku, které byly následující rok uvedeny na evropský trh.

V současné době je Tanita světovým lídrem v oblasti tělesných analyzátorů. Cílem Tanity je podporovat lidi ke zdravému způsobu života a mít stav svého zdraví neustále pod kontrolou.

Tanita si vytyčila jako hlavní úkol převzít celosvětové prvenství v prevenci a snížení obezity.

Proto vyvíjí další technologie a systémy založené na inovativních a originálních nápadech a díky tomu dodává vysoce kvalitní produkty pro odbornou i laickou veřejnost

 

Váhy s tělesnou analýzou Tanita jsou celosvětově využívany v oblasti sportu, zdravotnictví a domácnostech.

Kompletní přehled produktů a seznam prodejních míst najdete na www.osobni-vahy.cz

Autor: Komerční prezentace

Hysterie
Vztah rodičů k dětem a obráceně

Další články

Otravy houbami
Otrava

Otravy houbami

05.08.2012

Houbařská sezona je již v plném proudu a i přes opakovaná varování před jedovatými houbami hrozí některým houbařům nebezpečí otravy. V dnešním článku si popíšeme naše nejjedovatějš ...

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Jak bojovat proti PMS
Premenstruační syndrom

Jak bojovat proti PMS

Premenstruační syndrom neboli PMS je stav hormonální nerovnováhy, který se u žen objevuje zhruba týden před menstruací. Může však trvat i delší nebo kratší dobu. Tento stav se čast ...