Masáže

Tantra masáž léčí neplodnost

Michaela Košťálová
19.04.2010

Problémy s početím trápí stále větší procento párů, které si přejí mít dítě. Příčiny mohou být různé, od fyziologických až po ty psychické. Neúspěšná snaha o početí může vést k vážnému rozkolu v jinak šťastné partnerské dvojici a negativně ovlivnit i kvalitu sexuálního života. Pojďme se společně podívat na to, v jakých případech nám může tantra, případně tantrická masáž s otěhotněním pomoci.

Strašák jménem neplodnost

Neplodnost je definována jako neúspěšná snaha páru o početí po dobu delší než jeden rok (při nechráněném sexu, cca 2 x týdně) a trpí jí  5-15% párů. Fyziologické příčiny mohou být u žen např. poškození či uzavření vejcovodů, hormonální poruchy či problémy s uhnízděním vajíčka, u mužů zase může být neplodnost způsobena poklesem kvality spermatu, blokací chámovodů či chromozomálními poruchami spermií.

Velká část potíží je často ale psychického rázu. Pár, snažící se o potomka, může dojít až k tomu, že se miluje podle předem sestaveného harmonogramu. Sex se místo radosti stává povinností, kterou muž plní už jen proto, aby zabránil pláči či hysterii partnerky nad další započatou menstruací. Pár se dostává do bludného kruhu a jeden druhému se postupně vzdalují.

Jak to udělat, abyste se do tohoto kruhu vůbec nedostali? Především přestaňte o plození dětí neustále přemýšlet. Stanovte si termín, ideálně cca do 1 roku, kdy si přejete otěhotnět, napište si jej do diáře, abyste si jej nemuseli pamatovat a od této chvíle slibte sami sobě, že nebudete na těhotenství myslet.

V naší kultuře jsme si navykli dosahovat svých cílů vůlí, silou a často nám chybí pokora přijímat věci tak, jak jsou. Součástí lidského živata by měla být také pokora. Pokora přijímat to, co nám naše tělo umožní a co už ne. Pokora neznamená pasivitu, ale přijetí toho, že naše tělo je často moudřejší než my a často má dobrý důvod pro to, co se mu „děje“. Jedna věc navíc funguje dokonale, vždy, když se o něco přespříliš snažíme, tak to zároveň od sebe odpuzujeme a způsobíme si tím více škody, než užitku.

Nová etapa sexuálního objevování

Radujte se! To, co vás nyní (poté, co jste sami sobě dovolili rok klidu) čeká, je čas sexuálních radovánek a objevování. Můžete s klidem vyhodit do koše antikoncepční pilule, náplasti i kondomy a začít si plně užívat jeden druhého, se vším všudy.

Antikoncepční tablety dokonce mění chemii vašeho těla, takže po jejich vysazení možná zjistíte, že máte mnohem větší chuť na milostné hrátky než dříve. Navíc za ušetřené peníze si můžete dopřát třeba partnerskou tantra masáž, zážitek, který obohatí, prohloubí a možná nastartuje změnu pro váš vztah. Spojit ji můžete se společnou saunou a romantickou večeří. Užívejte si toto období, protože až své vytoužené miminko počnete, budete mít spoustu jiné práce. Berte tedy tento čas jako druhé líbánky.

Jak působí tantra nebo tantra masáže na početí?

Tantra nás učí uvolnit se. Hrát si, experimentovat, radovat se ze svého těla i těla svého partnera. Tantra masáž pomáhá uvolnit celou pánevní oblast, rozproudit v ní energii a život, tolik potřebné pro uhnízdění plodu. Vaše pánev musí být plná, živá, sálající a nabytá. Stejně tak vaše prsa, ze kterých pak bude vaše dítě sát mléko a výživu. V tantrické masáži používáme nejen citlivý a láskyplný přístup, ale také věci, co fungují na tělesné rovině: prvky bioenergetiky a stimulace pánevního dna. Celé tělo se tak postupně propojuje a oživuje.

Tantra masáž pozitivně ovlivňuje produkci dopaminu a serotoninu (hormony štěstí) a vzrušení a uvolnění zaplavuje celé naše tělo. To, co se při tantra masáži naučíte, můžete přenášet do své vlastní ložnice a dopřávat si tak vzájemné laskání a něžnosti třeba denně. Objevte hranice své poživačnosti a dejte své sexualitě nový rozměr a místo v životě. Nechte se zcela ovládnout pudovostí a chtíčem! Pokud marně hledáte klíč a inspiraci, může být pro vás vhodné např. abslovovat spolu individuální výuku tantra masáže, při které se o sobě mnohé dozvíte a naučíte.

Objevováním kouzla tantry, tantrické masáže a ritálů otevřete nové dveře k sobě samým a přestanete se soustředit na stres a technické plození. Pokud netrpíte bilogickou disfunkcí, pak brzy zjistíte, že to jde nějak samo. A o to jde.

Doprovodný program

Tento přístup je doplnit i důrazem na zdravý životní styl. Dbejte především na dostatek spánku, denně alespoň 7 hodin a nechoďte spát později než ve 23h. Ještě spíše zdravá, lehčí jídla, hodně ovoce, zeleniny a ovocných či zeleninových šťáv. Omezte vliv stresových faktorů. Ať už z práce nebo z hádek s tchýní. Je důležité, abyste teď věnovala pozornost a péči sama sobě. Alespoń jednou týdně si dopřejte fyzickou relaxaci v sauně, při cvičení (jóga, tai–chi) a procházku v přírodě. A alespoň jednou týdně dělejte to, co máte ráda. Kupte si novou knihu, nebo si zajděte do divadla či kina. Výborné pro zasmání je např. Moliérova Škola pro ženy, ve Švandově divadle.

Zajímavosti:

  • Častá ejakulace zlepšuje kvalitu spermií

Je obecně známo, že nejlepší dobou pro otěhotnění je u žen období ovulace, nejnovější výzkumy však ukazují, že i muž se může pro otěhotnění partnerky vědomě zasadit. Jak? Velmi příjemným způsobem. Ejakulujte co nejčastěji!  Každodenní ejakulace, zlepšuje kvalitu mužských spermií, neboť pravidelná ejakulace snižuje množství poškozené DNA, tedy genetické informace, kterou spermie předává budoucímu zárodku. 
Doktor Greening, provedl studii, do níž bylo zapojeno 118 mužů, kteří měli více poškozené DNA ve spermiích. Muži měli za úkol ejakulovat každý den po dobu jednoho týdne, neužívat žádnou další léčbu a neměnit svůj životní styl. Na začátku studie byla v průměru třetina (34 %) spermií poškozená, po sedmi denním testu už to byla pouze zhruba čtvrtina (26 %).

  • 7 - denní program pro muže

Kvalitní spermie hrají při otěhotnění klíčovou roli. Spermie se při pravidelné ejakulaci nezdržují v chámovodech, kde je mohou poškozovat volné kyslíkové radikály. Optimální pro otěhotnění se zdá každodenní ejakulace (tedy po dobu zhruba sedmi dní) před ovulací partnerky. Dopřejte si tedy dostatek milování, kupte si oblíbený erotický časopis či zajděte na tantra masáž ☺. Děláte tím něco i pro svoji partnerku!

Zdroj výzkumů: European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) (2009, July 1). Daily Sex Helps Reduce Sperm DNA Damage And Improve Fertility. ScienceDaily.

 

Autor: Michaela Košťálová

Riskantní touha po hubnutí jménem anorexie
Lidská sexualita

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Časté zvracení kojenců
Zvracení

Časté zvracení kojenců

Když se dítě napije, část mléka volně odteče koutkem úst, povětšinou po změně polohy při odříhnutí, ale někdy i delší dobu po pití, i když si řádně odříhlo. Malí kojenci přibližně ...

Změna času, její příčiny a následky
Spánek a sny

Změna času, její příčiny a následky

26.10.2010

Ze soboty na neděli 31. října ve 3:00 se opět posouvá čas o hodinu zpět. Ne každý se s tímto zásahem vyrovnává zcela bez problémů. Každý organismus má své individuální potřeby a ná ...