zdroj: pixabay.com
Ovoce a zelenina

Třešně jako pomocníci při hubnutí

Veronika Tůmová
27.05.2018

Za obvyklých podmínek bychom si na tyhle šťavnaté sladké plody ještě nějaký ten týden museli počkat, letošní extrémní teploty a brzký nástup léta však urychluje růst i zrání všech plodin, třešně nevyjímaje.

Poslední květnové dny připomínají spíš polovinu nebo konec července a zralé sladké třešně můžeme koupit téměř na každém rohu. Tuhle pochoutku si můžeme dopřát v jakémkoliv množství, třešně jsou totiž zdrojem mnoha prospěšných látek, vitamínů a navíc mají detoxikační účinky. Jsou nanejvýš vhodné i při redukční dietě!

Třešně - sezónní plody pro krásu i pro zdraví

Třešně obsahují vitamin C, fosfor, který má uklidňující účinky na nervovou soustavu a draslík, jenž pomáhá udržovat zdravou, hebkou pokožku i pravidelný rytmus srdce. Tyto skvělé plody jsou zdrojem vápníku a železa, jejich předností je také kyselina křemičitá, která působí na zpevnění vazů. Pro vysoký obsah jódu jsou třešně zvlášť vhodné pro děti. Třešňová slupka navíc zlepšuje trávení a odstraňuje zácpu. Třešně zbavují tělo jedovatých látek, a to pomocí biolátek, které na sebe vážou škodliviny.

Třešně pročistí organismus a bojují s tukem v těle

K pročištění organismu se doporučuje jíst až 0,5 kg třešní denně, jejich sezóna je však velice krátká a v letošním počasí si s jejich sběrem musíme velmi pospíšit. Látky obsažené v třešních také neutralizují tukové substance, které se potom nedostanou sliznicemi do krve. Jsou tak nezanedbatelným pomocníkem ve snaze o shození alespoň několika přebytečných kil, což se krátce před obdobím plavek a koupání jistě hodí každému.

Věříte na hollywoodské diety?

Dopřejte si třešně při redukční dietě

Nízkokalorické třešně jsou také močopudné, v nich obsažený draslík podporuje vylučování vody z těla. Díky obsahu jódu pomohou i nemocným se štítnou žlázou a díky vápníku zase prospějí našim kostem a zubům. Při hubnutí pomáhají třešně i tím, že samy o sobě navozují pocit sytosti. Pověra o tom, že se třešně nemají zapíjet, vychází z faktu, že třešně rychle kvasí. Vydatné pití bezprostředně po tom, co sníte i menší množství třešní, se proto nedoporučuje.

Sezóna jahod a třešní je tady

Velkou hrst třešní každý den!

Je nutné si uvědomit, že jen pojídáním zvýšeného množství třešní během léta ještě nikdo svou nadváhu a obezitu nevyřešil. Třešně s hubnutím pomohou, samy na to však nestačí. Celková správná životospráva a zdravý přístup k vlastnímu zdraví a kondici je základním předpokladem k úspěchu, a to při každém pokusu o zhubnutí či jen zdravější životní styl. Třešně jsou u nás v tomto období poměrně snadno k mání, nebude to však trvat dlouho, proto jejich síly a účinků hojně využijme.

Třešně proti rakovinému bujení

Zdroj: Blesk.prozeny.cz, Ahaonline.cz, Moda.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Zdravotní sestra a její poslání
Tanec - náš nejpřirozenější a nejpříjemnější pohyb

Další články

Co možná nevíte o medvědím česneku
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Co možná nevíte o medvědím česneku

30.04.2018

Díky extrémně teplému počasí je letošní sezóna medvědího česneku na vrcholu už nyní. Všichni víme o zdraví prospěšném česneku a jeho užití, medvědí česnek jako jedna z prvních časn ...