zdroj: pixabay.com
Hubnutí, dieta a zdravá strava

Bylinky a koření pro štíhlou linii aneb připravte se na plavkovou sezónu včas!

Veronika Tůmová
08.05.2018

Známe jejich blahodárnou sílu při potížích s nachlazením a mnoha dalšími potížemi, ale málokdo ví, že správným použitím některých druhů bylinek a koření se dá poměrně snadno zhubnout, případně udržet se na své ideální hmotnosti.

Bylinky a koření mají mimo jiné schopnost účinně zvýšit funkci metabolismu, urychlit spalování tuků, a také pomáhají udržet déle pocit sytosti. Výsledkem je pak lepší pocit z jídla, zdravější trávení a nakonec i štíhlejší postava.

Skořice - všestranný pomocník v boji proti kilům navíc

Skořice déle udržuje pocit sytosti, tlumí pocit hladu a urychluje metabolismus. Má však také mírně povzbuzující účinky a je prospěšná i pro střeva. Pokud zařadíte skořici do denního jídelníčku, pomůže vám regulovat hladinu cholesterolu v krvi tím, že potlačí ten špatný a zanechá ten dobrý. Skořice zrychluje metabolismus cukrů a je tak velkým přínosem pro diabetiky. Denně stačí užívat pouze jeden gram, doporučuje se však nepřekročit dávku čtyř gramů za den.

Pepř - spaluje tuky a prospívá trávení

V každé kuchyni známý a oblíbený pepř obsahuje sloučeninu zvanou piperin, která pomáhá urychlit metabolismus a tím urychluje proces hubnutí. Pepř je také koření, které prospívá našemu trávení. Korejští vědci dokonce údajně zjistili, že piperin dokáže účinně blokovat vznik nových tukových buněk, čímž zabraňuje dalšímu přibírání na váze.

Kmín proti plynatosti a zácpě

Kmín je prospěšný především pro náš trávicí systém, dále pak účinně odbourává potíže s plynatostí a zácpou. Pomáhá při spalování tuků a posiluje imunitní systém. Kmín také dle některých studií snižuje cholesterol, pomáhá při detoxikaci jater, snižuje krevní tlak, podporuje trávení, odvodňuje organismus a mírní kožní problémy.

Fenykl, hořčičné semínko a Chia

Fenyklová semínka pomáhají regulovat pocit hladu a snižují plynatost, navíc slouží i pro detoxikaci jater. Hořčičná semínka pomůžou, pokud jste to zrovna přehnali s tučnými jídly a tučným masem. Chia semínka jsou známá jako proteinový booster podporující nárůst svalové hmoty, i tím, že snižují chuť na sladké. Dalšími pomocníky pro zdravou a štíhlou linii je například i kurkuma, kardamon nebo zázvor.

Zdroj: Dietyahubnuti.cz, Doplnek.com, Bezhladoveni.cz, Onlinezena.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Hypermangan a jeho využití
Sluneční paprsky - proč jsou zdravé?

Další články

Dětské závislosti - jak jim předcházet?
Péče o dítě

Dětské závislosti - jak jim předcházet?

11.04.2018

Závislost je slovo, které obvykle vnímáme negativně, protože jej nejčastěji používáme ve spojení s alkoholem a drogami. Závislostí je samozřejmě daleko víc. Kromě těch, které označ ...