zdroj: Nuspring.cz
Komerční prezentace
Péče o tělo

Proč se zajímat o bio kosmetiku?

Zdravě.cz
22.09.2020

Bio kosmetika si získává stále větší popularitu. A má to svoje dobré důvody. K tomu, abyste jí propadli, vůbec nemusíte chodit v batice, ani být jinak „alternativní“. Žít bez chemie je součástí zdravého životního stylu. A proto i používání bio kosmetiky by pro nás mělo být přirozené.

Co nabízí bio kosmetika?

Bio kosmetika není nutně to, co přírodní kosmetika. Přírodní kosmetika vám nezaručuje, že složky v ní pochází čistě z ekologického či biodynamického zemědělství. Protože ne vše, co se tváří jako přírodní takové je. Při nákupu je potřeba být na pozoru, pokud nechcete naletět greenwashingovým praktikám kosmetických firem. Čistá přírodní kosmetika neobsahuje syntetické parfemace, je tvořena složkami, které nepochází z petrochemického průmyslu.

Bohužel i dnes se někteří výrobci tváří, že jsou jejich produkty příroda sama, ale jejich základ tvoří kosmetický parafín, který ucpává póry. A nadělá na pokožce daleko více škody než užitku. Pokud máte parafínový základ, je celkový výsledek k ničemu, i kdyby na něj navazovali už jen samé přírodní složky.

Pro lepší pocit i planetu

Bio přírodní kosmetika zajišťuje spotřebiteli veškerý možný komfort, porovnatelný s tou nebio, ale přidává i něco navíc. Kromě dobrého pocitu a zdravé pokožky bez pupínků, nepříjemného zarudnutí a svědění nabízí ještě další výhodu. A tu u produktů velkých kosmetických gigantů jen tak nenajdete. Bio kosmetika je vyráběná na základech, které jsou položené na respektu k přírodě samotné a mnohé firmy pracují aktivně na podpoře zachování ekosystémů pro další generace. Dále pak můžete vnímat jako další část výrobní politiky třeba i používání fair trade surovin. Přírodní kosmetika od lokálních firem sice nemusí mít přímo bio certifikát, obzvláště, jde-li o začínající nadšence. Drobné české a slovenské firmy, které vyrábí přírodní kosmetiku, jsou ale právě nadšenci hledající cesty, jak zákazníkům poskytovat kvalitu za rozumnou cenu.

Lokální nebo ze zahraničí?

Váháte-li nad koupí první várky, rozhodování může být celkem složité. Vybírejte tam, kde se přímo na bio kosmetiku soustředí. Jedině tak máte jistotu, že zvolíte správně. Bio kosmetika je k dostání v poměrně širokém značkovém zastoupení. Záleží pouze na vašich preferencích, někdo raději podpoří lokální kosmetické výrobce, jiní zase firmu, která je držitelem některého ze zahraničních bio certifikátů. Lokální firmy mají nejčastěji CPK Bio certifikát. Protože se jedná o poměrně významnou investici, ne každý výrobce si může certifikaci dovolit hned ze začátku. Proto je dobré se dívat hlavně na filosofii firmy, její celkovou komunikaci a také na složení kosmetiky.

Česká bio kosmetika patří mezi špičky

Typická česká firma, vyrábějící přírodní a bio kosmetiku je třeba Nobilis Tilia. Nově je na trhu také luxusní značka Klara Rott, která nabízí účinné vysoce koncentrované přípravky bez vody. Na Slovensku jsou známé značky Dulcia nebo Ponio, která navíc podporuje zero waste životní styl.

Nemusíte se bát ani dekorativní bio kosmetiky, pokud najdete tu správnou, slouží naprosto perfektně. Přírodní kosmetika je odvětví, do kterého se po tom, co nahlédnete pod pokličku výroby, celkové filosofie jednotlivých firem, zamilujete. Objevování různorodosti certifikátů, příběhů výrobců, ale také nových vůní je totiž velice zábavné. Sledování jednotlivých surovin v bio kosmetice a toho, jak spolu fungují, se postupně člověku stává koníčkem.

Autor: Zdravě.cz

Efektivní cvičení na doma: Karanténa nemusí znamenat nulový pohyb
Péče o nohy při cukrovce: Vyhněte se komplikacím s diabetickou nohou nebo vředy

Další články

Proč a čím je botulismus nebezpečný a jak se mu vyhnout
Nemoci a léčba

Proč a čím je botulismus nebezpečný a jak se mu vyhnout

04.09.2020

Díky pokrokům v lékařství a objevu antitoxinu zemře ročně na botulismus méně než pět ze sta nakažených. I tak ale zůstává velmi závažným onemocněním, které vyžaduje okamžitou léčbu ...