zdroj: Shutterstock.com
Sport a relaxace

Jak se na podzim udržet v kondici? Zkuste Inferno Hot Pilates!

Michaela Chylková
19.09.2020

Pilates, cvičební metoda, která slibuje nové tělo v rozmezí pár týdnů. Důvodů, proč zkusit pilates, je celá řada - naučí vás vnímat své tělo, jeho potřeby, vyprázdní vám hlavu a také zlepší váš sexuállní život. Ale existuje ještě jeden level navíc - Inferno Hot Pilates, kdy je cvičení intenzivnější díky teplotě vzduchu v místnosti, ve kterém se cvičí.

Základy metody Pilates

Autor metody, Joseph Pilates, rozšířil pilates po celém světe díky své knize nazvané Contrology (kontrola). Samotné cvičení totiž není o ničem jiném - jen o vědomých a kontrolovaných pohybeh, kdy vnímáme své tělo, pohyby a svaly, které dosud zůstaly v zapomnění. Cvičení pilates aktivuje hluboké vnitřní svaly, ke kterým patří pánevní dno, příčný břišní sval a bránice. Naučíme-li se díky cvičení ovládat tyto a další mnohé svaly, můžeme se zbavit nepříjemných bolestí zad a kompenzovat jednostranná pracovní či sportovní zatížení. Při cvičení je nutné soustředění, zejména spojení pohybů se správným dýcháním, což ze začátku není vůbec jednoduché, ale už po pár lekcích tělo zbavíme zbytečného napětí a vše půjde mnohem snadnějii, změna je patrná z držení těla, chůze a estetiky pohybu. Pro větší intenzitu lze vyzkoušet pilates na BOSU a jiné balanční pomůcce. Existuje i pilates cvičené na strojích. 

Proč posilovat pánevní dno? 

Pilates mění tělo a s naší psychikou dělá zázraky

Kromě toho, že při pravidelném cvičení pilates se tělo stává pevným, ohebným a štíhlým, zároveň posiluje naše psychické zdraví. Pilates nevyčerpává, ale obnovuje celkovou vitalitu, člověk se po cvičení cítí svěží a nabitý pozitivní energií. 

Inferno Hot Pilates v ČR

Inferno Hot Pilates (také HIIT - High Intensity Interval Training) je cvičení založené na principech pilates s tím, že cvičení probíhá v lehce nahřáté místnosti. V dnešní době existuje okolo 300 studií po celém světě s IHP, u nás jako první získalo licenci na tuto formu cvičení pilates studio v Ostravě, a to pod vedením Andrey Greiner, majitelky a instruktorky studia.

Výhody Inferno Hot Pilates

Během IHP šetříme své klouby, protože jemné teplo nahrazuje skoky, přitom se zaměřuje na posílení hýždí a nohou, zároveň na eliminaci bolestí zad. Cvičení se vyznačuje efektem Afterburn, kdy svaly pálí intenzivněji, tělo lépe regeneruje, spaluje kalorie a buduje štíhlé svalstvo. Po lekci tělo spaluje rychleji až 24 hodin a vzniká dobrý pocit z fyzické i psychické zdatnosti. Lekce většinou trvá 60 minut, není omezená věkem, pouze musíme přihlédnout ke své fyzické zdatnosti, poslouchat své tělo a respektovat svůj aktuální zdravotní stav. 

5 nejčastějších mýtů o redukci tělesných tuků 

Autor: Michaela Chylková

Péče o pokožku: Slyšeli jste o genetickém testu vaší pleti?
Efektivní cvičení na doma: Karanténa nemusí znamenat nulový pohyb

Další články

Objevte léčivou sílu lesních hub!
Alternativní medicína

Objevte léčivou sílu lesních hub!

29.08.2020

Léčivé houby nejsou pouze doplněk stravy ve formě kapslí, tablet či prášku. V našich českých lesích roste mnoho léčivých hub, na kterých si navíc pochutnáte.