zdroj: Shutterstock.com
Péče o tělo

Péče o pokožku: Slyšeli jste o genetickém testu vaší pleti?

Veronika Tůmová
16.09.2020

O testech DNA už jste asi někdy v životě slyšeli. Ale možná nevíte, že před pár lety se začaly tyto testy využívat právě i pro kosmetické účely. Proč? Revoluční technologie, tzv. Skin DNA test odhalí konkrétní genotyp, což může vést k lepšímu zdraví pokožky a prevenci jejího stárnutí. Pokud se budete výsledky testu řídit, do budoucna to bude jistě znamenat změnu pro vaši dlouho zavedenou kosmetickou péči.

Analýza kůže pomocí DNA zobrazí její stavbu a odhalí s vysokou přesností genetické predispozice pro její stárnutí. Oproti jiným diagnostickým testům ukazuje právě ty vrozené předpoklady, jejichž odhalením bude možné problémům s pigmentací a vráskami předejít.

K čemu je Skin DNA test?

Díky testu poznáte, jak dále o svou pokožku pečovat, aby zůstala déle zdravá a mladistvá. Vaše další péče o pokožku bude díky testu daleko účinnější než doposud. Vzhledem k přesně cílené péči můžete také ušetřit nemalé peníze za přípravky, které pro vaši pleť vhodné nejsou, na což byste však přišli sami jen dlouhodobým zkoušením. Správná péče o pokožku díky Skin DNA testu pomůže udržet její mladistvý vzhled i v pozdějším věku. Tento způsob testování je zkrátka maximálním vědeckým přínosem pro zdraví a krásu naší pokožky, proto rozhodně stojí za úvahu, chcete-li pro ni a tím i pro sebe udělat v tomto směru maximum.

Jak Skin DNA test funguje?

Pro určení vašeho genotypu bude nutné nejprve odebrání vzorku, a to výtěrem z ústní dutiny pomocí speciálního aplikátoru. Na trhu jsou k mání i různé typy samoodběrových sad, a proto je odběr možné snadno provést i v domácích podmínkách. Poté jej můžete poslat na rozbor přímo na kliniku, která SkinDNA testy provádí. Podle daného vzorku jsou určeny jednotlivé genetické sady a následuje identifikace jejich variant. Po dokončení analýzy dochází celý proces k výsledku, který zahrnuje všechny zvolené oblasti ovlivňující pokožku.

Stařecké či jaterní skvrny: Jak vznikají a dají se odstranit? 

Co dokáže Skin DNA test odhalit?

Výsledek testu SKINCARE DNA Vám pomůže ve výběru vhodných kosmetických a dermatologických přípravků tak, aby odpovídaly vaší genetické stavbě kůže a udržely ji zdravou, svěží a déle mladou. Povolující pevnost a elasticitu kůže zapříčiňuje právě ztráta kolagenu a úbytek kyseliny hyaluronové. Jedním z faktorů, které SkinDNA testy dokážou odhalit, je určení genetických variací spojených právě se ztrátou kolagenu, a to dřív, než začnou být na první pohled patrné jakékoliv vnější projevy jeho nedostatku. Naše genetické predispozice také hrají důležitou roli při určování toho, jak se pokožka může přirozeně vyrovnat se slunečním zářením. Test Skin DNA odhalí, jestli vaše pokožka má vyšší nebo nižší přírozený genetický sluneční ochranný faktor, a na základě jeho výsledku nabídne strategii péče o pleť tak, aby chránila pokožku podle vašeho genotypu.

Přírodní kosmetika: Po detoxu od syntetických vůní budete nadšení účinky i vůněmi

Kde si nechat udělat Skin DNA test a za kolik?

DNA testy se provádějí na speciálních klinikách zabývajících se testováním DNA a cena se pohybuje od 3000 Kč výše. Další partnerská centra se vyskytují po celé ČR i na Slovensku. Osobní návštěva kliniky není díky zmíněné jednoduché množnosti odebrání vzorku v domácích podmínkách potřeba. Nejrůznější typy testů, od základních až po ty s rozšířenou diagnostikou, je možné snadno, rychle a diskrétně objednat také přes internet. 

Autor: Veronika Tůmová

Parabeny v kosmetice: Vyznejte se v nich jednou provždy!
Jak se na podzim udržet v kondici? Zkuste Inferno Hot Pilates!

Další články