zdroj: freepik.com
Komerční prezentace
Péče o tělo

Pružinové nebo pěnové matrace: které jsou lepší?

Zdravě.cz
24.02.2023

Kvalitní matrace vám může ulevit od bolesti zad i krční páteře. Se správnou matrací si dopřejete nerušiný a dlouhý spánek, díky kterému se vaše tělo uvolí a pořádně odpočine. Při výběru matrace je nutné zvážit mnoho kritérií. Důležité je si uvědomit, pro koho je matrace vybírána. Dětské matrace nebo matrace pro seniory vyžadují rozdílnou výšku, tvrdost či materiál. Mezi další kritéria patří rozměr, nosnost, zónování a v neposlední řadě také typ matrace.

Typy matrací

Na prodejnách či e-shopech najdete širokou škálu typů matrací. Každá z nich má své výhody i nevýhody. Doporučujeme si matraci vždy před nákupem vyzkoušet. Pokud budete objednávat matraci na e-shopu, vybírejte obchod, kde je možnost matraci po vyzkoušení vrátit. Tuto službu nabízí například e-shop prospanek.cz.

Mezi základní typy matrací patří:

  • latexové matrace
  • matrace z paměťové pěny
  • matrace z PUR pěny
  • matrace ze studené pěny
  • taštičkové matrace
  • pružinové matrace
  • pěnové matrace.

Matrace poté mohou mít speciální označení jako zdravotní, ortopedické, bio matrace, matrace pro seniory, sendvičové matrace, hypoalergení matrace a mnohé další. Pokud máte specifické potíže nebo požadavky na matraci, doporučujeme zeptat se specializovaných prodejců, kteří vám s výběrem poradí. Zajděte například na prodejnu matrací Pro Spánku v Brně

Rozdíl mezi pěnovou a pružinovou matrací

Mezi oblíbené matrace patří pružinové a pěnové matrace. Lidé si je velmi často pletou a nevědí, jaký je mezi nimi rozdíl. Nedá se říct, která matrace je lepší. 

Výhody pěnové matrace

Jednovrstvé pěnové matrace postupně nahradily vícevrstvé matrace. Můžete se setkat s označením „sendvičové matrace”. Ty se dále dělí na matrace ze studené pěny, PUR matrace a matrace z paměťové pěny. Tyto typy matrací mají výborné ortopedické vlastnosti. Poskytují podporu pro všechny zóny těla od hlavy po paty. Matrace se velmi rychle přizpůsobují tělu při otočení. V tomto ohledu jsou královnami matrace z paměťové pěny. Pěnové matrace jsou pružné a tvarově stálé a dokáží regulovat teplotu těla v posteli. Pěnové matrace jsou vhodné do manželských i dětských postelí, ale ocení je také senioři. Pěnové matrace se nabízí v široké cenové škále, díky tomu si vybere opravdu každý.

Výhody pružinové matrace

Pružinové matrace se dělí na taštičkové a bonellové matrace. Oba typy matrací obsahují v jádru pružiny, ale nemusíte se bát. Dnes již to nejsou ty tvrdé, nepřizpůsobivé pružiny, které se do matrací používaly dříve. Pružiny v matracích vůbec neucítíte, ale jejich nevýhodou je, že se hůře přizpůsobují tělu oproti matracím pěnovým. Naopak mají vyšší prodyšnost, nosnost a životnost. 

Autor: Zdravě.cz

Mléčné výrobky a jejich přínos pro tělo: Proč volit ideálně zakysané verze?
Koenzym Q10 – král antioxidantů, který ovlivňuje (nejen) naši energii

Další články

Zadní rýma – jak ji poznat a jak se jí zbavit
Nemoci a léčba

Zadní rýma – jak ji poznat a jak se jí zbavit

10.02.2023

Zadní rýma není nic příjemného, dovede hodně potrápit a když se jí konečně zbavíte, může se brzy zase vrátit. Spousta lidí se s ní potýká každý rok, a tak už znají i nejrůznější po ...