zdroj: Shutterstock.com
Péče o tělo

Zklidnění spálené pokožky přírodní cestou. Vyzkoušejte nový hit – velbloudí mléko

Pavlína Klaudová
16.07.2023

V létě dostává naše pokožka celkem zabrat. Sluneční záření dosahuje vysoké intenzity a má jak pozitivní, tak bohužel i negativní dopady na zdraví svrchní vrstvy, epidermis. Pokud se spálíte a bojujete s červenou, svědící kůží, můžete ji ihned zklidnit pomocí přírodních prostředků. Jaké se vyplatí mít po ruce?

Po čem sáhnout, když už jste se spálili?

Nevyhnuli jste se i přes všechny přijatá opatření spálení? Trpící pokožku je potřeba osvěžit, hydratovat a zmírnit pocity přehřátí. Vůbec nejlepší kombinací je to udělat vnitřně i zevně. Velmi důležité je dodržování pitného režimu.

  • Aloe vera je výborným prostředkem, který kůži ochladí, zklidní a zároveň napomáhá její účinné regeneraci a obnově.
  • Bambucké a kakaové máslo jsou obecně oblíbenými hojivými prostředky, které navíc uzamykají v kůži potřebnou hydrataci. Zmírňují červenání a pálení.
  • Měsíčkový macerát je jedním z úžasných pomocníků pro ošetření spálené pokožky. Měsíček lékařský zklidní a podpoří účinnou regeneraci, navíc dodá potřebnou hebkost.

Přírodní kosmetika s velbloudím mlékem jako hit orientu

Oblíbeným orientálním hitem pro zklidnění pokožky po spálení sluncem, který se dostal do hledáčků kosmetických nadšenců i mimo země tradičního použití, jsou produktu s obsahem velbloudího mléka. Tato složka je zajímavá z více důvodů a určitě stojí za to, abyste jí věnovali pozornost. Co je na ní tak zvláštního a proč by neměla uniknout vašemu oku i pokožce?

Velbloudí mléko je díky vysoké koncentraci vitamínů silným antioxidačním prostředkem, chrání pokožku před útoky volných radikálů, vedoucích k předčasnému stárnutí. Je hluboce regenerační. Důležitou složkou velbloudího mléka, vyhledávanou nejen jako prostředek ochrany před sluneční agresí jsou vitamíny B, převážně B1 a B2.  Vitamín B1 chrání pokožku a snižuje její přecitlivělost na působení vnějších agresí. Podporuje zdravou regeneraci díky pozitivnímu vlivu na krevní mikrocirkulaci. Jeho kolega vitamín B2 je taktéž nepostradatelným kofaktorem a jeho úlohou je udržovat zdravou a funkční pokožku. Eliminuje skvrny, předchází vysoušení a pomůže zkrotit akné.

Chrpový, heřmánkový a růžový hydrolát zchladí a pomůže hojení

Hydroláty neboli květové vody jsou absolutně nutným produktem péče o pleť a tělo nejen v letním období. Na vlasech nahradí kondicionér, jsou nedílnou součástí úspěšné tonizace a zároveň poskytují pokožce potřebné zklidnění a regeneraci. Jejich jemná síla je přímo předurčená k tomu, aby pomohly zajistit to, že vaše pokožka bude po nedobrovolném spálení trpět o něco méně. Jejich skvělé obnovující schopnosti jsou pro ošetření slunečních spálenin jako dělané.

Nekonzervované hydroláty, které je radno uchovávat v lednici kvůli tomu, že mají schopnost se poměrně snadno kazit, využijete v létě také pro účinné zchlazení a osvěžení kůže kdykoli během dne. Výborné pro letní období jsou heřmánkový, chrpový nebo růžový hydrolát, ale určitě nešlápnete vedle ani s hluboce regeneračním kadidlem, měsíčkem či růžovým gerániem. Můžete si vybrat některý z českých rodinných farem nebo ten s bio certifikátem.

Zdroje: everydayhealth.comncbi.nlm.nih.govncbi.nlm.nih.gov

Autor: Pavlína Klaudová

Voděodolná, lehká sádra jako ideální řešení pro léto. Jak si ji opatřit?
Hory v létě – co nám dávají, na co si dát pozor a co s sebou?

Další články