Rakovina, nádor

Český den proti rakovině

Zdravě.cz
09.05.2011

Ve středu 11. května proběhne již 15. ročník celonárodní sbírky Český den proti rakovině. Veřejná sbírka neslouží k pouhému získávání financí na projekty sdružení, LPR Praha ji zároveň považuje za významnou preventivní akci. Každý dárce si totiž odnese nejen kytičku měsíčku lékařského, ale obdrží i leták s podrobnými informacemi o možnostech aktivní prevence rakoviny.

Cílem programu roku 2011 je informovat veřejnost o možnostech aktivní nádorové prevence, tj. nejen zdravý způsob života, nekouření, pravidelný pohyb apod., ale i využívání preventivních a screeningových programů, které nabízejí zdravotní pojišťovny – stanovení PSA (Prostatický Specifický Antigen) u mužů nad 50 let, mamografický screening pro ženy od 45 let, vyšetření stolice na okultní krvácení, očkování proti  HPV  + roční gynekologické kontroly (prevence před rakovinou děložního čípku) a samozřejmě pravidelné roční preventivní prohlídky u praktického lékaře.

Sbírka 4.jpg

Liga proti rakovině Praha je občanské sdružení, jehož náplní je již více než dvacet let snaha o snížení úmrtnosti na zhoubné nádory v České republice. K dosažení tohoto cíle volí tři hlavní dlouhodobé programy:

1.  soustavnou informovanost veřejnosti o nádorové prevenci,

2.  snahu o zlepšení kvality života nádorově nemocných,

3. podporu onkologického výzkumu, kvalitní výuky a investiční modernizace  či kompletizace onkologických pracovišť.

Liga provozuje Nádorovou telefonní linku, vydává více než 40 titulů informačních a poradenských publikací, organizuje a přispívá na rekondiční pobyty onkologicky nemocných, podporuje výukové a výchovné programy, uděluje Cenu za nejlepší odbornou publikaci s onkologickou tématikou, přispívá na hospicovou péči, atd.

Více informací na www.lpr.cz

Autor: Zdravě.cz

Novinka na trhu vestavných spotřebičů – inteligentní řešení pro vaše vaření
Menstruace – bezproblémová záležitost?

Další články

Boj proti oparům
Opar

Boj proti oparům

19.04.2012

Trpíte na opary? Pak jistě víte, jak takový malý flíček dokáže potrápit. Někteří mají opar každou chvíli, jiní téměř nevědí, co to opar je.

Způsoby aplikace inzulinu
Cukrovka

Způsoby aplikace inzulinu

18.04.2012

Aplikace inzulínu je nezbytná součást léčby některých diabetiků. Takové případy nastávají, když slinivka plní svou funkci minimálně nebo vůbec a je nutné hormon inzulín v těle nahr ...

Léčivé účinky echinacey
Bylinky

Léčivé účinky echinacey

29.06.2011

V rámci našeho seriálu Bylinky pro zdraví jsme echinaceu představili a popsali její účinky. Dnes si tuto květinu, známou rovněž pod názvem třapatka nachová, představíme podrobněji.

Porod doma – ano, nebo ne?
Porod

Porod doma – ano, nebo ne?

18.06.2011

Stávají se porody doma trendem poslední doby? Kdo propaguje tento způsob přivádění dětí na svět a kdo je naopak proti? Porod doma má jistě své výhody, ale rozhodně i řadu nevýhod, ...