Relaxace a wellness

Péče o nohy před obutím letních sandálků

Veronika Tůmová
03.06.2014

Je na čase připravit nožky na léto! Do sandálků však nepatří nohy zanedbané, neupravené, se ztvrdlou kůží na patách a s nevzhlednými nehty. Měli bychom si uvědomit, že naše nohy si zasluhují přinejmenším stejnou péči jako obličej. Stojíme na nich celý den, často jsou zatěžovány našimi přebytečnými kily. S příchodem letních dnů dopřejte svým nožkám péči, jakou skutečně zasluhují, ať je nemusíte i v těch největších parnech schovávat do uzavřených bot.

Rady pro domácí pedikúru

Ani ty nejhezčí a nejdražší letní boty nebudou mít očekávaný úspěch, budou-li v nich vaše nohy popraskané, otlačené, s kuřími oky a ztvrdlými patami. Pokud jste v zimě nevěnovala svým nohám pozornost, a to jen proto, že byly schované v kozačkách, bude to na nich určitě znát. Máme tu pár tipů, jak sama zvládnout efektivní domácí pedikúru, která vrátí nožky do kondice.

  • Nejprve odstraňte veškeré zbytky starého laku na nehtech šetrným odlakovačem.
  • Dopřejte svým nohám 10 - 15 minut dlouhou koupel v horké vodě, přidejte koupelovou nebo kuchyňskou sůl, pro změkčení kůže můžete přidat citronovou šťávu.
  • Nohy mírně osušte a odstraňte ztvrdlou kůži na patách či jinde. Místo pórovité pemzy použijte raději oboustranný skleněný pilník, je šetrný, bezpečný a snadno se udržuje v čistotě. Běžná pemza udržuje ve skulinkách zbytky kůže a umožňuje tak množení bakterií.
  • Můžete zkusit také peeling, stačí trocha medu, cukru a oleje. Touto směsí krouživými pohyby masírujte a jemně obruste chodidla.
  • Obě nohy důkladně osušte a zastřihněte nehty kleštičkami nebo nůžkami, vždy rovně, aby nehet bolestivě nezarůstal. Nehty pak ještě krátce opilujte, kůžičky opatrně zatlačte dřívkem ze sady na manikúru nebo pedikúru, směrem k nehtovému lůžku.
  • Pečlivě nohy promažte mastným krémem určeným pro zjemnění pokožky nohou, dobře může posloužit také Indulona nebo obyčejná vazelína. Doporučuje se také olivový olej. Před spaním své nohy navlékněte do ponožek. Ráno budou hebké a růžové jako nožky miminka.

Péče o nohy - krásné a zdravé nehty

Nehty jsou vaší vizitkou nejen na rukou, ale měly by slušet i vašim nožkám. Správné zastřihávání nehtů jsme popsali výše, zbývá tedy jediné - dokonale nalakovat! Léto si žádá pestrost barev, proto se nebojte vyzkoušet i sytější a nápadnější odstíny. Na pláž můžete vyrazit s nehtíky nalakovanými tak, aby ladily třeba s barvou vašich plavek a letních šatů. Rozhodně použijte aspoň bezbarvý lesk nebo lak tělové barvy. Experimentovat můžete i pomocí ozdobných kamínků. Pro zdraví vašich nehtů používejte vždy odlakovač bez acetonu, aby zbytečně nevysušoval.

Součást té nejlepší pedikúry? Vyjděte si naboso!

V teplých letních dnech využijte každé příležitosti a vyjděte si ven naboso. Nohy dobře prokrvíte a namasírujete, zbavíte je únavy. Večer jim pak můžete dopřát příjemně teplou koupel, třeba právě ve spojení s pedikúrou. Pak už zbývá jen obout si ten "nej" modýlek letních sandálků pro letošní sezónu a směle vyrazit do ulic.

Foto: Sxc.hu

Autor: Veronika Tůmová

Smrtelný virus Ebola
Genitální bradavice - jak se jich zbavit?

Další články

Antigravity jóga - cvičení ve stavu beztíže
Sport a relaxace

Antigravity jóga - cvičení ve stavu beztíže

16.05.2014

Jóga během svého dlouholetého vývoje získala mnoho modifikací, aby si ji mohl zacvičit opravdu každý. Při antigravity józe se budete vznášet, létat, posilovat a zároveň relaxovat. ...